MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przystankowe zmiany autobusów Kry–chy

Wiadomości: JELENIA GÓRA/WROCŁAW
Piątek, 10 września 2010, 14:18
Aktualizacja: 15:44
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Firma przewozowa Kry–cha przeniosła niektóre przystanki swoich autobusów. Zmiana ta ma na celu ułatwienie podróżnym komunikacji. Nie wszyscy są zadowoleni, ale przewoźnik jest zdania, że teraz będzie lepiej.

Właściciel firmy Wojciech Chadży od początku działania firmy chciał, by autobusy odjeżdżały z PKS-u we Wrocławiu, jednak wrocławska firma POL BUS nie wyrażała zgody. – Nastąpił przełom w rozmowach i od pierwszego września autobusy odjeżdżające wcześniej z ul. Dawida, teraz zatrzymują się na PKS-sie we Wrocławiu, przy 16 stanowisku.

Natomiast, dzięki zgodzie uzyskanej od Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, przystanek na ul. Sygietyńskiego ZUS w kierunku Wrocławia został przeniesiony na przystanek PKS przy Al. Jana Pawła II. Miejsca pozostałych przystanków nie zostały zmienione – poinformował Wojciech Chadży.

– Pomysł ma służyć klientom. Jest to duże ułatwienie dla podróżnych, gdyż mają teraz bliżej do dworca PKP, czy też PKS. Ludzie już nie muszą szukać ulicy Dawida we Wrocławiu, gdyż często mieli właśnie z tym problem. Teraz przechodzą tylko z jednego stanowiska PKS-u na inne. Ułatwia to szybkość przemieszczania się. Tablica z rozkładem jazdy na wrocławskim PKS-ie jest teraz podświetlona i widać ją z daleka w nocy – powiedział Artur Uglanica, kierowca autobusu firmy KRY-CHA.

Tymczasem nie wszyscy podróżni zadowoleni są z zaistniałych zmian. – Lepszy był przystanek przy ZUS-ie. Podczas deszczu można było przynajmniej schować się pod daszek przy poczcie i było bliżej na przystanek. Teraz, kiedy ucieknie autobus z PKS-u lub nie będzie w nim miejsca, nie trzeba biec na inny przystanek, wystarczy tylko poczekać na autobus z KRY-CHY. Można by jednak ustawić jakieś zadaszenie, żeby chociaż bagaże nie mokły, bo nawet nie ma ich gdzie postawić podczas deszczu – powiedziała pasażerka z Zabobrza III.

Z innym problemem borykają się podróżni wracający z Wrocławia do Jeleniej Góry. Bowiem na 16. stanowisku, skąd odjeżdża autobus KRY-CHY, nie ma o tym żadnej informacji. – Wisi tablica z rozkładem jazdy do Jeleniej Góry, ale firmy POL BUS. Nie widać nigdzie ani nazwy KRY-CHA, ani ich loga – powiedziała jedna z pań oczekujących na autobus. To powoduje dezorientację, czy aby na pewno właśnie na to stanowisko podjedzie autobus Kry-chy, czy może nowa firma przewozowa proponuje podróżnym swe usługi.

- Sami jako firma KRY-CHA nie możemy umieścić naszej nazwy czy loga, na tablicy którą udostępnia nam wrocławski PKS POL BUS. Natomiast znajduje się tam oczywiście nasz rozkład jazdy, czyli kursy do Jeleniej Góry – wyjaśnił Wojciech Chadży. Na tej tablicy znajdują się również rozkłady jazdy innych przewoźników jeżdżących m.in. do Legnicy czy Bolesławca.

Od 1 września uległ również zmianie rozkład jazdy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Giełda pod Muzeum

Współpraca z Huangshan

"Czyste Powietrze" – nabór wniosków  

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 10-09-2010 14:40
Z dniem PIERWSZYM września panie redaktorze/pani redaktor- narzędnik!
~prawda_na100 10-09-2010 14:54
zmiany na lepsze - brawo :)
~milka28 10-09-2010 15:53
Super by było wprowadzić jakieś połączenia z Wrocławskiego lotniska do Jeleniej Góry i na odwrót bo z dojazdem tam są wieczne kłopoty.Pomyślcie o tym.
~teesa 10-09-2010 17:52
F-ma Kry-cha powinna zmienić - i to jak najszybciej! - niektórych swoich kierowców. Np. starszego pana, który jeździł na trasie JG - Lwówek kilka tygodni temu. Jak jest teraz, nie wiem, bo przestałam korzystać, zniesmaczona chamskim zachowaniem wyż. wym. ;)
~bobek 10-09-2010 18:58
a moze z portu w amsterdamie-buha haha
~jelgór 10-09-2010 18:59
we wrocławiu na tablicy napisali soboe, ze jest kurs o 18.15, a nic o kursie o 19.15- taka dezinformacja, uważajcie!
~ 10-09-2010 21:15
smutne jest to, ze nie ma zadnego polaczenia z Wroclawia do Jeleneij miedzy godzina 22:00 a bodajze 2:00, 3:00 w nocy. Przylatujacy do Wroclawia po godz. 21ej pozbawieni sa mozliwosci dojazdu do Jelonki ani PKS-em ani Kry-cha. Moze oplacalo by sie urochomic jakis nocny kurs ? powiedzmy o 23:00 z Wroawia?
~ 10-09-2010 22:32
kurs z wrocławia do j.góry o 23 nie wszystkim pewnie by pasował,ostatni samolot o ile dobrze pamiętam przylatuje po 1 w nocy z dublina i fakt dużo aut na lotnisku jest na blachach DJ i DZL,może by tak kry-cha faktycznie zrobiła nocne połączenie z wrocka do jeleniej ale nie przez bolkow tylko złotoryje-swierzawe.
~ 11-09-2010 8:35
lepiej, bo ułatwia przesiadki!
~... 11-09-2010 8:55
Z tego co wiem sporo osób dojeżdża do Wałbrzycha. Może w tamtym kierunku warto by szukać połączeń, bo PKP i PKS obsługują tę linię w baaaardzo minimalnym stopniu
~ciulzpo 11-09-2010 21:14
@ tesa szukasz wrażeń to nie ten adres.i Daj panu pożyć 240 godzin za 96ozł to co jeszcze ma ci zr....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przegląd inwestycji drogowych  

Lista Lewicy do Sejmu

Będzie bezpieczniej

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Jest szansa na miliony

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
404
Tak
80%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%