MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Przyspieszenie na Kamiennej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 2 lipca 2008, 7:49
Aktualizacja: 7:53
Autor: Mar
Fot. Mar
Już w tym roku zakończą się prace przy regulacji koryta groźnej przy opadach deszczu rzeki. Wcześniej zapowiadano, że roboty potrwają jeszcze co najmniej rok, ale dzięki zastrzykowi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, ekipy przyspieszają.

Pracownicy Ekomelu, firmy regulującej koryto rzeki Kamienna, dotarli już w okolice mostu łączącego Powstańców Wielkopolskich ze Spółdzielczą. Nie tylko czyszczą dno cieku w tym miejscu, lecz także przebudowują je. Dotychczas woda przy wyższych stanach zalewała ulicę Zaułek i domy tam stojące.

Jak powiedział nam Marcin Kryrowicz z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Jeleniej Górze, jest to możliwe dzięki pieniądzom z funduszu ochrony środowiska, jakie zarząd otrzymał na tę inwestycję.
Cały, 10 kilometrowy odcinek Kamiennej, od tamy przeciwpowodziowej w Sobieszowie do połączenia rzeki z Bobrem obok „Grzybka” miał być wykonany do roku 2009, ale najprawdopodobniej zostanie zakończony kilka miesięcy wcześniej.

Prace polegały na oczyszczeniu Kamiennej z łach, kęp roślinności, odbudowy brzegów i właśnie przebudowy koryta tam gdzie to jest niezbędne. W Cieplicach robotnicy odsłonili jeszcze przedwojenne obmurówki, które zarosła trawa i kępy krzaków. Roboty – wbrew obawom – nie wypłoszyły z Kamiennej ryb. Na odcinku Jelenia Góra – Cieplice do much spławiają się pstrągi. Nie są jeszcze dorodne, ale – miejmy nadzieję – pozwolą im wyrosnąć wędkarze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Synoptycy: spodziewane burze i deszcz

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~_kolegahaczykabezbieżnicka___ 2-07-2008 9:27
Mar dobrze, że napisałeś o tych pstrągach. Moje glizdy już w blokach startowych ;)))
HankaOdRumcajsa 2-07-2008 9:54
...a rybka lubi pływać....
~kmam 2-07-2008 10:53
Już te pstrągi teraz dorosną. jak pseudowędkarze o przeczytali. Porządny wędkarz taki drobiazg wpuszcza z powrotem do wody.
~_kolegahaczykabezbieżnicka___ 2-07-2008 15:31
I jeszcze jedno: jak Hanka wypierze w tej rzece w końcu Cypisowi te jego majtki, to - za przeproszeniem - nawet w 2009 r. nie skończą oczys...ć Kamiennej...
~ul.P.Skargi. 3-07-2008 9:21
Jak tak dobrze idzie to i Pijawnik chce być pogłębiony i wyczyszczony. Już kiedyś ktoś wziął ekologiczne pieniądze za projekt tego zamierzenia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Śmierć na żwirowni

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
95
Tak
45%
Nie
48%
Nie wiem
6%