MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przyroda w migawce

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 11 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 11 lipca 2006, 9:16
Autor: LER
Fot. Arkadiusz Piekarz
W Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze Cieplicach można oglądać wystawę fotografii nagrodzonych podczas XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Przyrodniczej.

Konkurs zorganizowało Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”. Na wystawie zaprezentowano około stu fotografii wybranych spośród tysiąca nadesłanych do oceny.

Tematyką jest przyroda Polski - zwierzęta, rośliny i krajobrazy. Konkurs organizowany jest co roku. Termin nadsyłania prac do kolejnej tegorocznej edycji upływa 30 września, szczegóły można poznać wchodząc na stronę www.salamandra.org.pl.

Wystawa w Pawilonie Norweskim Muzeum Przyrodniczego będzie trwać do końca wakacji.

Przy okazji można w muzeum nabyć książki ostatnio wydane przez placówkę: kolejny tom „Przyroda Sudetów” oraz atlas „Grzyby chronione Dolnego Śląska”, którego autorem jest znawca tematyki, mykolog a zarazem kustosz Muzeum Przyrodniczego Czesław Narkiewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

PiS apeluje do mieszkańców

Uwaga! Utrudnienia w ruchu na Sudeckiej

Efektowne zakończenie Mud Party

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~toja 11-07-2006 9:46
lubię pstrykać, to sobie pójdę zobaczyć.
~Kasia 11-07-2006 9:47
Te wystawy fotograficzne to najlepsza i najfajniejsza z wystaw w Muzeum Ornitologicznym- może dlatego, że zmienna i zawsze jest coś zaskakującego i urokliwego. Ale jeden minus dla muzeum - w nedziele, kiedy wstęp jest wolny ( za co chwała! ) nie jest czynny kiosk w muzeum, a co za tym idzie, że mozna kupić żadnej z przepieknych widokówek, albumów ani i pewnie wspomnianych w tektście publikacji. Czy - skoro w ten dzień muzeum traci na biletach - nie mogłoby dorobić na sprzedaży pamiątek, książek, pocztówek, znajdujących się w środku? Widocznie się nie opłaca. A szkoda!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Popił i chciał okraść ulicznego grajka

Będzie na kanalizację?

Cieplicki bulwar (prawie) gotowy!  

Tłumy drugiego dnia MFTU

Wystartował „Art–Skwer”

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
722
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%