MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Przypominali o bezpiecznym powrocie do szkoły

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 23 sierpnia 2017, 14:23
Aktualizacja: Czwartek, 24 sierpnia 2017, 7:06
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Akcja pod hasłem „Powrót do szkoły” odbyła się dzisiaj (23.08) na Placu Ratuszowym, którą Straż Miejska i Komenda Miejska Policji organizowała wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

W ciągu dwóch godzin grupy oraz dzieci przybywające indywidualnie do centrum miasta wraz z rodzicami, miały okazję przypomnieć sobie o zasadach bezpieczeństwa na drogach i nie tylko. Dni są coraz krótsze, więc policjanci i strażnicy miejscy przypominali m.in. o odblaskach, które poprawiają bezpieczeństwo. - Pamiętajmy o odblaskach na kurtkach czy tornistrach, aby nasze pociechy były dobrze widoczne. Uczymy też dzieci jak przechodzić przez przejście dla pieszych – edukujemy dzieci już od najmłodszych lat – powiedziała sierż. Beata Sosulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. W czasie spotkania z funkcjonariuszami była też mowa o reakcjach na spotkanie z agresywnym psem, osobami obcymi i wieloma innymi sytuacjami, z którymi istnieje zagrożenie się spotkać. Tego dnia można było też oznakować swój rower. - Im więcej odblasków, tym bezpieczniej - podkreślali strażnicy miejscy.

Wśród przygotowanych atrakcji były też: przymiarka stroju policjanta, warsztaty plastyczne oraz strzelanie z łuku. Ważnym elementem edukacyjnym była kontynuacja akcji „Bezpieczne Sieciaki”, która ma uczyć, jak unikać zagrożeń czyhających w internecie. - Do ośrodka interwencji kryzysowej zgłaszają się rodzice z dziećmi i młodzieżą, którzy nie posiadają wiedzy, jak bezpiecznie korzystać z internetu – przyznała Agnieszka Filipiak, pedagog z jeleniogórskiego MOPS-u. Bardzo często jest tak, że dzieci lepiej się znają na obsłudze komputera, jak ich rodzice, więc akcja kierowana jest też do dorosłych. - Ten piknik edukacyjny organizowany jest w formie edukacji rodziców, na co mają zwracać uwagę – tłumaczy A. Filipiak. - Ważne, aby rodzice czuwali nad tym, żeby dziecko zbyt długo nie pozostawało bez nadzoru przy komputerze – dodał Wojciech Łabun, dyrektor MOPS w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Śmieci przy drodze na Perłę Zachodu

Skażenie chemiczne lasu pod Dziwiszowem

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

To teren zapuszczony

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przetarg na kolejną stację

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
626
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%