MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Przynieśli starszym choinkę nadziei

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 16 grudnia 2008, 9:22
Aktualizacja: 13:06
Autor: Angela
Fot. Angela
Siedemnastoosobowa grupa teatralna dziewięciolatków ze Szkoły Podstawowej nr 7 wystąpiła gościnnie w ramach świątecznej akcji Fundacji Ekologicznej Arka „Choinki Nadziei” w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Kilińskiego. Dzieci zaśpiewały też kolędy i wręczyły pensjonariuszom pamiątkowe kartki świąteczne.

Chwile radości i szczęścia ze wspólnego przebywania, ale i zadumy przeżyli wczoraj pensjonariusze DPS i uczniowie z „siódemki”. Podczas wspólnego świątecznego spotkania artyści zaprezentowali swoje przedstawienie poetycko-muzyczne „Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny” według wierszy Cypriana Kamila Norwida.

- Dzieci wzięły udział w akcji z wielkim przejęciem, ale tak naprawdę dopiero w czasie wizyty w Domu Pomocy Społecznej zdały sobie sprawę, w jak ważnym przedsięwzięciu biorą udział. Była to dla nich niezapomniana lekcja wychowawcza uświadamiająca im, że wokół nas żyją także ludzie starsi i chorzy, o których należy pamiętać – mówi Piotr Grosman, wychowawca klasy.

Elementami wizyty było odśpiewanie kolęd, wręczenie pięknie ustrojonego przez dzieci naturalnego świątecznego drzewka. Na zakończenie spotkania mali aktorzy zagrali minikoncert na kolorowych dzwoneczkach. W przygotowaniu tej świątecznej akcji pomogli także rodzice.

Inscenizacja w wykonaniu dzieci sprawiła, że są to niezapomniane chwile dla ludzi starszych. Była to możliwość przekazania im odrobiny ciepła i nadziei.
– To, co pokazały dzieci było bardzo piękne i widać było, że trafiło do serc naszych pensjonariuszy. Starsze osoby cieszą się, że ktoś o nich pamięta. Bardzo lubią jak przychodzą do nich dzieci i młodzież, dlatego zapraszamy również innych by nas częściej odwiedzali, a tym, którzy byli dzisiaj i panu Piotrowi Grosmanowi bardzo dziękujemy – mówiła Mariola Świtała kierownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno

Powstanie przedszkole

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~xyz 16-12-2008 12:56
Tak, droga redakcjo, "dzieci wręczyli" - czyżby redaktorzy już nawet z tym mieli problem???
piipi 16-12-2008 13:24
..."Przy wejsciu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,/Ludzie gniazda wspolnego lamia sie chlebem biblijnym,/Najtkliwsze przekazuja uczucia w tym chlebie "...
~Do piipi 16-12-2008 21:12
Genialnie! Czyli utwory Cypriana Kamila Norwida nie zostały zapomniane.
piipi 16-12-2008 22:59
..do - [~postu z godz.21:12..]..."Odpowiednie dac rzeczy slowo ".
~Pyzdra 18-12-2008 23:00
Szlachetna inicjatywa! A-ha, i ekologiczna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stanowisko T4B Ekotechnologie ws. modernizacji oczyszczalni w Mysłakowicach (sprostowanie)

Stalowe rumaki w Karpaczu

Chodnik na Krośnieńskiej  

Kolski kręci film w Pilchowicach – utrudniena

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
694
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%