MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Przymiarki do przyszłorocznego budżetu

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 12 sierpnia 2015, 8:20
Aktualizacja: 8:22
Autor: UM
Fot. Archiwum
Rozpoczęły się prace przygotowawcze nad budżetem Jeleniej Góry na 2016 rok. Prezydent miasta przyjął tzw. założenia budżetowe dotyczące dochodów i wydatków samorządu.

To pierwszy etap konstruowania planu budżetowego, który będzie następnie poddawany szczegółowym opracowaniom przez wydziały UM, komisje Rady Miejskiej, uzupełniany o wnioski radnych i mieszkańców, nim przybierze formę gotowego dokumentu, jaki uchwalać będzie Rada Miejska na swojej sesji.

Zapis założeń opublikowany jest na stronie miejskiej, wynika zeń m.in., że zostaną utrzymane zwolnienia od podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy, wzrost minimalnych stawek za dzierżawę gruntu lub obiektu KOMUNALNEGO, na którym umieszczono reklamę (o 5 proc.), zwolnienie w podatku od nieruchomości dla nowo wybudowanych budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Nie zakłada się wzrostu stawek czynszu za lokalne mieszkalne, zakłada się wydatki na remonty zasobu mieszkalnego i socjalnego w kwocie 800.000 zł, tworzy się rezerwę 1.500.000 zł na „budżet obywatelski”, i in.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będą piękne widoki ze Zbójeckich Skał

Czyżby Andrzej Duda?

Ciepło bardziej eko

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~człowiek koń 12-08-2015 10:05
Proponuje obnizenie diet radnym, i wynagrodzeń dla dyrektorów miejskich społek. Zaoszczedzone pieniadze przeznaczcie na schronisko dla zwierzat!
~bełkotliwy_smardz 12-08-2015 10:20
Postuluję podniesienie wynagrodzenia Pana Prezydenta, relatywnie do jego aktywności. Od początku nowej kadencji bowiem, Pan Prezydent wykazuje się niebywałym zapałem do działania, na przykład w maju, czy czerwcu, pogratulował jakiemuś sportowcowi z III ligi. Wprawdzie zniknął na czas upałów, nie wiadomo, na jaki okres czasu, ale bez obaw, pojawi się przed następnymi wyborami, i będzie to mocne wejście.
~ 12-08-2015 10:41
Będzie podwyżka cen wody?
~ 12-08-2015 15:37
"wzrost minimalnych stawek za dzierżawę" "na którym umieszczono reklamę (o 5 proc.)" ------ czemu tylko o 5% co najmniej o 600% , trzeba gonić z miasta ten kolorowy szpecący syf bo miasto wygląda jak jakiś tandetny collage a po za tym jest to niebezpieczne http://wiadomosci.onet.pl/krakow/wielkoformatowa-reklama-ranila-kobiete/495td

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Podgórzyn chce wyjść z KSWiK

Marszałek Sejmu w Kowarach

Budowa światłowodu w gminie Kamienna Góra

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
822
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%