MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Przylecieli anieli do centrum Jeleniej Góry

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 5 grudnia 2011, 8:04
Aktualizacja: Wtorek, 6 grudnia 2011, 8:05
Autor: Petr
Fot. Petr
Integracyjne gry i zabawy, warsztat artystyczny, licytacja charytatywna rzeźb aniołów oraz prac malarskich – oto co odbyło się wczoraj w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ulicy Bankowej, w którym hucznie obchodzono Dzień Anioła.

Dzień Anioła. Anielskie mikołajki w centrum miasta – tak właśnie brzmiał pełny tytuł imprezy zorganizowanej wczoraj w JCK specjalnie z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta i ich rodzicach. Projektu, którego ideą była nie tylko dobra zabawa, lecz także refleksja na temat potrzeby niesienia pomocy innym, i którego cel był naprawdę szczytny.

– Imprezę zorganizowaliśmy jako coś w rodzaju konkurencji dla tradycyjnych mikołajek. Skąd nazwa Dzień Anioła? Ano stąd, że chcieliśmy uzmysłowić dzieciom i przypomnieć dorosłym, czym są anioły. Zarówno te biblijne jak i spotykane na co dzień – ukryte pod postaciami ludzi dobrej woli, którzy za cel obrali sobie nieść pomoc innym – mówiła nam Natalia Zatka z JCK.

I dodała: – Wydarzeniu towarzyszył szereg „anielskich uczynków” jak rozdawanie oświadczeń woli, zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z Domu Dziecka Dąbrówka, spotkanie z anielskim wysłannikiem niebios itp. Jestem niezmiernie zadowolona, albowiem dzieci bawiły się bardzo dobrze a przy tym myślę, że sporo z tej zabawy wyniosły.

Najmłodsi byli zadowoleni. Uśmiechu nie zabrakło też na twarzach rodziców, którzy wespół z organizatorami czuwali wczoraj nad swoimi pociechami. Po zakończeniu integracyjnych gier i zabaw (w tym także z udziałem psów terapeutycznych), warsztatu artystycznego oraz wykładów o aniołach – w klubie Kwadrat w budynku JCK miała miejsce aukcja charytatywna.

– Wystawiliśmy na sprzedaż prace lokalnych aniołów sztuki: Beaty Makutynowicz, Agnieszki Romanowskiej, Dariusza Milińskiego, Marii Maczkowskiej, Piotra Micka oraz Marii Szubart, z których dochód zostanie przeznaczony w całości dla Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa. Sprzedaliśmy prawie wszystko, super! – podsumowuje Natalia Zatka. Licytację prowadził Andrzej Marchowski. Oczywiście w anielskim wcieleniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z autorem wystawy

O fontannie Donatella

Malarstwo zauroczonych Karkonoszami

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~www 5-12-2011 14:27
SUPER IMPREZA byłem z dziećmi tylko mało rozreklamowana :( JAK ZWYKLE
~k86 5-12-2011 16:07
Bardzo udana inicjatywa. Oby tak dalej Pani Natalko :)
~ 5-12-2011 18:23
I znowu nikt nie dal znac wczesniej...:(
niktosia 5-12-2011 22:13
Super niedzielny wieczór. Dziękuję za zaproszenie, ja i dzieci, które ze mną przyszły długo będą pamiętać ten dzień.
~ja 5-12-2011 23:05
W zakładce "Będzie się działo" informacja widniała co najmniej od 1,5 tygodnia.... Jelonka na stronie głównej dość długo informowała o wydarzeniu...
~Tom 5-12-2011 23:51
Oczywiście, że informowała
~ 7-12-2011 19:29
Miło by było wspomnieć, że Aniołami były m.in. studentki Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej z Jeleniej Góry...
~bar. 7-12-2011 19:51
Miło by było również wspomnieć, o koncercie młodzieży z Przystani Twórczej z Cieplic.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Tym Sęk na sobotni wieczór

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Anka Leśniak. patRIOTki

Karmelek wakacyjnie

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
693
Tak
19%
Nie
76%
Nie wiem
5%