Rybnik: Przykra porażka naszych koszykarek

Poniedziałek, 29 września 2008, 18:08
Aktualizacja: 22:27
Autor: JEN
Zawodniczki Finepharm Kolegium Karkonoskie AZS przegrały wysoko w Rybniku z miejscowym Utex ROW aż 22 pkt. Stało się tak, bo nasze dziewczyny miała fatalną skuteczność w rzutach z 2 pkt. (33 proc.), podczas gdy rywalki były w tym względzie prawie dwukrotnie lepsze (61 proc).

Ponadto najlepsza w naszym zespole Ryan Coleman (24 pkt.) nie miała wsparcia u koleżanek i dlatego przyjezdne musiały przegrać. W składzie jeleniogórzanek nie było Erici Quigley, która nie przekonała do siebie kierownictwa Finepharm KK AZS i odleciała do USA. Trwają poszukiwania jej zastępczyni.

W pierwszej kwarcie nie było źle, bo choć rybniczanki prowadziły w 7 min. jednak seria ośmiu punktów to seria udanych trafień R, Coleman doprowadziła do remisu: 15:5, a po pierwszej odsłonie meczu przyjezdne prowadziły:19:18.

Na początku drugiej części meczu Finepharm po „dwójce” Agnieszki Kret prowadził: 23:18. Jednak na tym skończyła się dobra passa jeleniogórzanek, bo w 15 min. był remis: 28:28, a kolejne cztery minuty okazały się bezwzględna dominacją gospodyń, które po 20 min. prowadziły 41:34. Rozmiary przegranej zmniejszyła w ostatnie sekundzie drugiej połowy Magdalena Gawrońska rzucając celnie za trzy punkty.

W trzeciej kwarcie miejscowe poszły za ciosem. W 24 min. zrobiło się: 51:33 i było po meczu. Na początku ostatnich dziesięciu minutach spotkania odsłony po dwóch „trójkach” R. Coleman Finepharm było tylko 54:63 dla miejscowych, ale końcówka meczu należała do gospodyń, które kontrolowały przebieg wydarzen na parkiecie i powiększyły jeszcze przewagę.

Utex ROW Rybnik - Finepharm KK AZS Jelenia Góra 86:64 (18:19, 23:14, 22:15, 23:16)
Finepharm: Ryan Coleman 24, Małgorzata Babicka 12, Joanna Górzyńska - Szymczak - 11, Magdalena Gawrońska 6, Katarina Ristic 4, Agnieszka Kret 2, Magdalena Skorek 2, Joanna Kędzia 2, Dorota Wójcik 1, Dorota Arodź, Agnieszka Balsam.