Czytających: 5137
Zalogowanych: 3

JELENIA GÓRA: Przykra porażka naszych juniorek na koniec turnieju – podsumowanie

Poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:05
Aktualizacja: 13:07
Autor: Benny
Juniorki młodsze Finepharmu zajęły ostatnie, ósme miejsce w turnieju finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Apetyty były dużo większe.

W ostatnim meczu jeleniogórzanki przegrały z Winnicą 18:29. Grały po raz drugi z tą drużyną. Pierwszy raz w meczu grupowym i wtedy zdecydowanie wygrały, lecz dziś
nie były w stanie nawiązać walki.

Jeleniogórzanki wyszły po raz kolejny na parkiet bez swojej liderki Rabczyńskiej. I okazało się, jak wiele dla zespołu znaczy ta zawodniczka, która była jej motorem napędowym.
Bez niej Finepharm grał ospale, popełniał dużo błędów, nie błyszczał skutecznością, a dodatkowo dziewczyny wyrażnie odczuwały zmęczenie turniejem.

Po pierwszych 15 minutach jeleniogórzanki przegrywały już 7 bramkami (4:11) , a później było jeszcze gorzej. Podopieczne Mirosłąwa Urama schodziły do szatni przegrywając aż 5:17.
Po zmianie stron nic się nie zmieniło, rywalki dokładały kolejne bramki, a na 10 minut przed końcem było 13:25. Rywalki grały skutecznie, wykorzystywały błędy i dziurawą obronę Finepharmu.
Latuszek z koleżankami ambitnie próbowały zmniejszyć rozmiary porażki, ale ostatecznie jeleniogórzanki wysoko przegrały 18:29.

Lider Winnica – MKS MOS Finepharm Jelenia Góra 29:18 (17:5)
Finepharm: Pałysa – Oreszczuk 1, Murczak 2, Pawliszak 2, Latuszek 8, Bienko 4,
Sawicka 1, Bielecka, Konarzewska, Dmochowska, Kosmala, Różańska, Szczepańska.