MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Przyjaciele z Ukrainy pamiętają

Wiadomości: UKRAINA
Wtorek, 13 kwietnia 2010, 16:55
Aktualizacja: 16:55
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Delegacja zaprzyjaźnionego z Jelenią Górą Severodoniecka (Ukraina) uczestniczy dziś w uroczystościach na cześć polskich jeńców wojennych, pochowanych w Pitichatkach koło Charkowa.

W ceremonii biorą także udział organizacje polonijne, w tym młodzież, która tradycyjnie co roku podczas wakacji odwiedza Jelenią Górę na zaproszenie Rady Przyjaciół Harcerstwa. Wszyscy chcą jednocześnie uczcić pamięć Ofiar katastrofy w Ługańsku, w której zginęła delegacja Polski udająca się na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Co z szubienicą?

40 lat pracy S. Firszta

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Aldi 13-04-2010 18:27
Dobry pomysł z oświecaniem i uświadamianiem młodzieży,dobry gest porozumienia i próby zainteresowania młodych czymś zupełnie innym i wartościowszym niż tylko "Rozmnażanie przez pączkowanie głupoli i oszołomów".
~fan 13-04-2010 18:32
Dla kogo przyjaciele? bo nie rozumiem...
kazimierzp 13-04-2010 20:42
@fan! Dla kogo przyjaciele? Dla mnie, może dla innych mieszkańców Jeleniej Góry też! To są moi, Jeleniej Góry, Jeleniogórzan przyjaciele! Walentyna Turańska-Koczetowa która rokrocznie przywozi do Polski, do Jeleniej Góry grupy młodzieży mającej korzenie polskie aby pokazać im miejsce życia ich przodków, a z drugiej strony pokazanie nam Jeleniogórzanom że gdzieś daleko na wschodzie mieszkają młodzi ludzie chcący poznać kraj swych przodków! A przy tym pokazujące swoje zdolności, swe pieśni, swe tańce... Aleksander Olszański wicemer Sevierodoniecka miasta bratniego Jeleniej Góry. Działacz tamtejszej partii Regionów, a przy tym pamiętający o swych polskich korzeniach, o tym, że Jego Babcia uczyła Go miłości do Polski! Czy teraz drogi Fanie zaczniesz zastanawiać się nad swoim pytaniem? Miałem tę przyjemność, że tych ludzi poznałem w Jeleniej Górze, w czasie ich pobytu. Znowu 1 lipca przyjedzie grupa młodych z Ługańska. Czy chcesz ich poznać? Chcesz się dowiedzieć jak Oni nas widzą. Czego od nas oczekują? Czy chcesz pomóc w organizacji Ich pobytu? Daj sygnał!
~mim 14-04-2010 9:33
Kaziu! Ciemnoty ci u nas dostatek. Ale działaj dalej i nieś oświaty kaganek wśród cimnogrodu ,bo tylko wtedy, część naszych obywateli zacznie myśleć, jak prawdziwi ,otwarci Europejczycy.Wiem ,że to mozolne zadanie, ale nam nic innego nie pozostało, jak uswiadamiać i pokazywać ,że można wpływać poozytywnie na postawy młodego pokolenia. Czuwaj!
~ 16-04-2010 11:54
...ciekawe....ruski to wasz przyjaciel....no, no, no,....to sie porobilo....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ćwierć wieku Teatru Maska

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

O bezpieczeństwie

Będzie odszczurzanie

Drogi do remontu

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
333
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%