MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Przyjaciele Panny „S”. Związek bliżej społeczeństwa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 8 grudnia 2010, 9:22
Aktualizacja: 12:17
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
W Filharmonii Dolnośląskiej w miniony poniedziałek rozdane zostały nagrody za działalność w NSZZ „Solidarność” szczególnie zasłużonym mieszkańcom miasta i regionu. Przedstawiony został projekt pt. „Przez Dialog do Porozumienia” realizowany przez Region Jeleniogórski NSZZ „Solidarność”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uroczystość była jednocześnie podsumowaniem trzydziestolecia NSZZ „Solidarność”, który narodził się w Sierpniu 1980 roku w wyniku akcji strajkowej, która objęła cały kraj.

Za wieloletnią działalność związkową zostali nagrodzeni: Zbigniew Dzięcielski, Jan Filipek, Wojciech Ilnicki, Zbigniew Razik, Ryszard Matusiak, poseł i prezydent elekt Marcin Zawiła, Andrzej Piesiak, Tadeusz Lewandowski, Jerzy Nalichowski, Andrzej Oszust, Lucjan Krysmalski, Marek Stecyk, Jerzy Popioł, Edward Wryszcz oraz Helena Zielińska. W gronie przyjaciół „Solidarności” znalazł się też Mirosław Skowroński, znany zegarmistrz z ulicy 1 Maja.

Nagrodzeni za wieloletnią pomoc i życzliwość to: ksiądz prałat Jerzy Gniatczyk, ksiądz dziekan, Bogdan Żygadło, dyrektor Oddziału KWB Turów Stanisław Żuk, dyrektor Oddziału Elektrowni Turów Roman Walkowiak, prezes Eltur Serwis- Jan Wędzonka, ustępujący prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski oraz posłanka Marzena Machałek. Pamiątkowe dyplomy wręczał przyjaciołom związku szef regionalnych struktur NSZZ Solidarność Franciszek Kopeć, który także podziękował za współpracę i wsparcie.

Głównym celem projektu „Przed Dialog do Porozumienia” jest podniesienie kwalifikacji i poziomu wiedzy liderów związkowych uczestniczących w dialogu społecznym na szczeblu zakładowym i stworzenie eksperckiej grupy terenów Regionu Jeleniogórskiego, których zadaniem będzie szkolenie szeregowych członków związku, co spowoduje wzrost efektywności funkcjonowania związku jako partnera dialogu społecznego.

Grupą docelową w projekcie, a tym samym beneficjentem projektu jest Region Jeleniogórski NSZZ „Solidarność” oraz jego wewnętrzne struktury organizacyjne i ich członkowie. W ramach projektu przeszkolone zostaną 42 osoby z województwa dolnośląskiego oraz po pięć osób z lubuskiego i opolskiego.

Strategia szkoleniowa przedsięwzięcia zakłada, że głównymi odbiorcami szkoleń będą osoby, które utworzą grupę trenerów gotowych do szkolenia szeregowych członków związku. Dzięki przygotowaniu związkowcy będą lepiej przygotowani do prowadzenia dialogu, współpracy z mediami, a także nabędą szerszą wiedzę tyczącą roli i możliwości związku zawodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Ruszyła procedura w sprawie referendum

Komentarze (6) Dodaj komentarz

rymcycymcy 8-12-2010 9:55
Zabrakło już klap do odznaczeń, to pora "wyjść w miasto" ...;)
~gość00 8-12-2010 10:39
TKM-PARANOJA- JA SIE PATRZY NA NIEKTORYCH!!!!
~Do autorki 8-12-2010 10:51
Edward Wryszcz
~ 8-12-2010 13:19
DOLNOŚLĄZAK. Mnie szczególnie zainteresował nagrodzony za wieloletnią działalność związkową - Andrzej OSZUST. Chyba nie przekręciłem nazwiska?
~marek.a 8-12-2010 19:21
pytanie..czy rzeczywiscie nie bylo pomyłki nagrodzony zostal proboszcz b.zygadlo /od 5 lat/ a nie proboszcz f.krosman legenda i opoka solidarnosci w trudnych latach czy to pomylka prosze zapytac przewodniczacego solid.
~aldek 8-12-2010 23:21
No to będziemy mieli dobrze wyszkolonych związkowców...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Zapuszczone okolice Drzymały

Droga rowerowa w budowie

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2061
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%