MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przygotowania do konferencji naukowej

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 2 lutego 2019, 9:03
Aktualizacja: Niedziela, 3 lutego 2019, 5:54
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Paweł Sasiela
W piątek (1.02) w Wydziale Techniczno–Informatycznym Politechniki Wrocławskiej w Cieplicach odbyło się spotkanie w sprawie organizacji VI edycji Konferencji Naukowej Studentów i Doktorantów Generacja–Przesył–Wykorzystanie GPW. Konferencja odbędzie się w dniach 6–8 grudnia br. w Cieplicach.
Jeleniogórski Wydział Politechniki jest jednym z trzech organizatorów sympozjum, pozostałe to Wydział Elektryczny Politechniki oraz Oddział Wrocławski Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Tematyką konferencji jest elektrotechnika, elektronika, automatyka i energetyka. Ciekawostką jest obecność od IV edycji księży katolickich, którzy poruszają tematy na pograniczu elektroenergetyki i teologii, jak: moralne aspekty wykorzystania źródeł energii, energia duchowa czy analiza zużycia energii na przykładzie parafii - informują organizatorzy.
Oprócz uczestników z Polski, na konferencję przyjeżdżają młodzi adepci z ukraińskich uniwersytetów technicznych w Kijowie i Dniepropietrowsku. Wzorem ubiegłych edycji, w sympozjum weźmie udział kilku najzdolniejszych uczniów lokalnych szkół średnich - tutaj organizatorzy liczą przede wszystkim na licealistów z I LO im Stefana Żeromskiego - powiedział Maciej Gwoździewicz.
Poza sesjami naukowymi, uczestników GPW będzie czekać wiele atrakcji, jak wizyta w Termach Cieplickich i Muzeum Przyrodniczym oraz masaże fizjoterapeutyczne wykonywane przez specjalnie zaproszonych w tym celu studentów fizjoterapii. W ostatni dzień konferencji w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela u Ojców Pijarów odbędzie się msza za uczestników tego naukowego spotkania - dodają organizatorzy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
2
20%
Dziwi
2
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dzień Edukacji w SP 2

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Niezwykły projekt

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Niezalogowany ! 2-02-2019 9:48
Czy można rozszyfrować skrót GPW ? Czy to Giełda Papierów Wartościowych ? Z artykułu trudno wyczytać o co chodzi. A tak, przy okazji, czy tajemnicą jest budżet imprezy, jaka jest stawka za godzinę wykładu; gdzie można zapoznać się ze szczegółami, jeżeli, oczywiście, to są publiczne pieniądze.
~ 2-02-2019 10:26
do: ~Niezalogowany ! (9:48)
Nie mam pojęcia czy kiedykolwiek uczestniczył Pan/Pani w konferencjach naukowych, w każdym razie, za czynny i bierny udział w nich płacą odpowiednio UCZESTNICY czyli wygłaszający myśl naukowa lub słuchający jej. W zależności od sesji, wystąpienie takie trwa okolo 10 lub 20 minut (nie licząc czasu na dyskusję). GPW- Generacja-Przesył-Wykorzystanie. Ustalanie skrótowej nazwy cyklicznie odbywających się konferencji również jest stałą i częsta praktyką. Pozdrawiam.
~Anonim+ 2-02-2019 11:48
do: ~ (10:26)
Gdyby była taka informacja w artykule - nie było by takich pytań, oczywiste?
~Dziwny portal 2-02-2019 13:49
do: ~Anonim+ (11:48)
"odbyło się spotkanie w sprawie organizacji VI edycji Konferencji Naukowej Studentów i Doktorantów Generacja–Przesył–Wykorzystanie GPW."
~Dziwny portal 2-02-2019 10:31
Ja rozumiem, ze można podać informację o tym, że takowa konferencja się odbyła (choć w regionie jest ich mnóstwo i nie jest to nic szczególnego) lub ewentualnie, w celu zwiększenia zasięgów, podać termin i dane gdzie można się zgłaszać do udziału w niej. Ale żeby trąbić, że trwają PRZYGOTOWANIA? Litości, nie schodzcie aż tak nisko...
~Niezalogowany ! 2-02-2019 10:56
Do 9:48. Taki kit można rzeczywiście wciskać tym, co nie brali udziału w "Konferencji". Przede wszystkim jest budżet; najprawdopodobniej ze środków unijnych + tzw. "wkład własny", czyli wpłaty uczestników lub wkład Organizatora. Koszty są napewno; stąd moje pytanie. Nie tylko byłem uczestnikiem wielu konferencji ale i sam je organizowałem, np. płacąc WYKŁADOWCY z Politechniki 1.600 PLN/h miernego wykładu zresztą. No, ale życzę powodzenia Panie Macieju !
~Dziwny portal 2-02-2019 11:08
do: ~Niezalogowany ! (10:56)
Wszystko zależy od rodzaju konferencji, jej zasięgu (uczelniana, krajowa, międzynarodowa), od sponsorów (w tym może być wkład miasta), od wkładu uczelni oraz oczywiście od wkładu uczestników konferencji i od tego, czy planowane jest wydanie monografii pokonferencyjnej. Na takiej konferencji, o jakiej wspomniano wyżej, a więc typowo dla studentów i doktorantów, liczy się liczba wystąpień. Stąd też najprawdopodobniej czas wystąpienia będzie mocno ograniczony i pilnowany (nie ma mowy o wystąpieniach trwających godzinę). Zaznaczam, jest to konferencja NAUKOWA a nie SZKOLENIOWA.
~Anonim+ 2-02-2019 11:52
"...księży katolickich, którzy poruszają tematy na pograniczu elektroenergetyki i teologii,... " - już chyba nie ma dziedziny (świeckiej), w której by nie brał udziału Kościół...
~ 3-02-2019 12:58
do: ~Anonim+ (11:52)
Oj szanowny, kościół katolicki np. od samego zarania korzysta z elektroenergetyki. Wszystko jest energią. Jest więc energią każdy egzorcyzm, a ten odbywa się na każdej mszy.Czy Mszy św. to już nie wiem. Bo np. jeżeli koncelebrę prowadzi pewien bp. P. znany z.... umiłowania kontaktów z... wiecie kim.A kk tak krzyczy o te wahadełka,leki homeopatyczne etc.etc. a przedstawiciele onego, dla zdrowia wielu, tym się para. I tak powinno być, w przeciwieństwie do budowania rozlewni wódek czy obłapiania nieletnich.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Spór o edukację seksualną

W SP 8 czytali z Gangiem Słodziaków

Dolnośląski Festiwal Nauki

Sprzątali szlaki

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
133
Tak
59%
Nie
35%
Nie wiem
5%