MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Przygoda z tańcem w kwiecistych rytmach

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 1 listopada 2017, 8:15
Autor: Przystań Twórcza
Fot. Organizator
– Zapraszamy dzieci w wieku 6–13 lat w międzypokoleniową, taneczną podróż do różnych ciekawych krajów oraz dawnych kultur razem z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”. Wspólnie ożywimy dawne legendy związane z Nocą Świętojańską oraz poznamy historię tańca na podstawie obrazów znanych malarzy np. Picassa – zachęcają do udziału organizatorzy wydarzenia.

Spotkania realizowane są z projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Międzypokoleniowe warsztaty tańców w kręgu ruszają 10 listopada i będą odbywać się co tydzień w piątki o godz. 13.00. Wstęp jest bezpłatny (na cykl obowiązują wcześniejsze zapisy). Cykl zajęć tańców w kręgu zakończy się w czerwcu 2018r. otwartą imprezą taneczną w Parku Norweskim. W okresie letnim zajęcia będą prowadzone w plenerze.

Tańce w kręgu z różnych stron świata to prawdziwa przygoda, podczas której można zrealizować swoje pasje, spełnić marzenia artystyczne i poznać przyjaciół w różnym wieku. To tańce z duszą nawiązujące do Nocy Świętojańskiej, które są świetną formą aktywności fizycznej, dają wiele radości z bycia razem, uśmiechu oraz energii na cały dzień, uczą współpracy i działania w grupie, a do tego wspaniale poprawiają pamięć.

Działaniami towarzyszącymi, realizowanymi w ramach środowych spotkań Klubu Seniora „Młodzi Duchem” będą oryginalne warsztaty plecenia wianków, tworzenia kwiatów z krepiny (włoskiej bibuły), zdobienia farbami spódnic w kwieciste wzory oraz tworzenia oryginalnej wystawy fotograficznej i społecznych działań plenerowych.

Więcej informacji można uzyskać w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze pod nr. tel. 75 – 71 – 22 – 892.

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie – został dofinansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. Spotkania realizowane są przez Klub Seniora „Młodzi Duchem” i dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

W Tym Sęk na sobotni wieczór

Śmierć na żwirowni

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~par.... 1-11-2017 10:55
A kiedy tańce w kręgu dla starszych?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Góry Kaczawskie w Muzeum Karkonoskim

Kabaret Paka w starym, dobrym stylu

O fontannie Donatella

"Skarb Templariuszy" – powstało słuchowisko

Klasyki zjechały do Kowar

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
295
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%