MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przygoda z tańcem w kwiecistych rytmach

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 1 listopada 2017, 8:15
Autor: Przystań Twórcza
Fot. Organizator
– Zapraszamy dzieci w wieku 6–13 lat w międzypokoleniową, taneczną podróż do różnych ciekawych krajów oraz dawnych kultur razem z Klubem Seniora „Młodzi Duchem”. Wspólnie ożywimy dawne legendy związane z Nocą Świętojańską oraz poznamy historię tańca na podstawie obrazów znanych malarzy np. Picassa – zachęcają do udziału organizatorzy wydarzenia.

Spotkania realizowane są z projektu „Młodzi Duchem w Akcji” – Apetyt na życie w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Międzypokoleniowe warsztaty tańców w kręgu ruszają 10 listopada i będą odbywać się co tydzień w piątki o godz. 13.00. Wstęp jest bezpłatny (na cykl obowiązują wcześniejsze zapisy). Cykl zajęć tańców w kręgu zakończy się w czerwcu 2018r. otwartą imprezą taneczną w Parku Norweskim. W okresie letnim zajęcia będą prowadzone w plenerze.

Tańce w kręgu z różnych stron świata to prawdziwa przygoda, podczas której można zrealizować swoje pasje, spełnić marzenia artystyczne i poznać przyjaciół w różnym wieku. To tańce z duszą nawiązujące do Nocy Świętojańskiej, które są świetną formą aktywności fizycznej, dają wiele radości z bycia razem, uśmiechu oraz energii na cały dzień, uczą współpracy i działania w grupie, a do tego wspaniale poprawiają pamięć.

Działaniami towarzyszącymi, realizowanymi w ramach środowych spotkań Klubu Seniora „Młodzi Duchem” będą oryginalne warsztaty plecenia wianków, tworzenia kwiatów z krepiny (włoskiej bibuły), zdobienia farbami spódnic w kwieciste wzory oraz tworzenia oryginalnej wystawy fotograficznej i społecznych działań plenerowych.

Więcej informacji można uzyskać w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury w Jeleniej Górze pod nr. tel. 75 – 71 – 22 – 892.

Projekt „Młodzi Duchem w Akcji – Apetyt na życie – został dofinansowany ze środków konkursu „Seniorzy w akcji” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”. Spotkania realizowane są przez Klub Seniora „Młodzi Duchem” i dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Muzyka wiedeńska w JCK

Artystycznie i nie tylko u "Młodych Duchem"

Apel Pamięci w SP 15

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~par.... 1-11-2017 10:55
A kiedy tańce w kręgu dla starszych?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O rozpadających się górach

Wypadek przy baniakach  

Studium na początek

Radni KO przeciw kupcom?

Perfectum zaprasza na wieczór lokalnych talentów

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
796
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%