MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Przygarnij psiaka z Jelonką.com

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 lipca 2016, 8:01
Aktualizacja: Niedziela, 10 lipca 2016, 8:12
Autor: Anna Kaczmarczyk/ Angelika Grzywacz–Dudek
Abi
Fot. Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze
Iskierka, Abi i Fiona – to trzy suczki, które w Schronisku dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze czekają na nowy dom i ludzi, którzy decydując się na ich adopcję, obdarzą je troską i miłością wynagradzając im dotychczasowy, niezbyt łaskawy los. O zaletach uroczych czworonogów tradycyjnie opowiada oddana wolontariuszka schroniska Anna Kaczmarczyk.

Iskierka ma około dwóch lat. Imię nadaliśmy jej sami i myślę, że doskonale obrazuje ono charakter i zachowanie suczki. Iskierka jest bardzo aktywna, wszędzie jej pełno, nie umie usiedzieć na miejscu. Taka już jest, to typ psa bardzo dynamicznego i ciekawego świata. Nie jest to wadą, ale trzeba pamiętać, że Iskierka łatwiej nawiąże przyjaźń z osobami jak ona czynnymi i lubiącymi ruch. W domu, w którym właściciele mogą i chcą spędzać wolny czas na świeżym powietrzu Iskierka będzie szczęśliwa. Czasami kiedy bawi się na wybiegu, nie nadążam zauważyć jak się przemieszcza, robi to szybko i z gracją charta. Dynamiczność to jedyne co łączy ją z tą rasą. Z wyglądu Iskierka przypomina raczej liska. Jest niewielka, ma piękny puszysty ogon i małe spiczaste uszka. Charakter ma także bardzo interesujący, ale nie można nie zauważyć jej skłonności do dominacji, którą zaprezentowała już kilkakrotnie. Nie chodzi tutaj o jej postawę wobec człowieka lecz raczej o fakt, jak traktuje swoich kolegów. W grupie innych psów Iskierka bardzo chce wieść prym i lubi, aby jej zdanie było najważniejsze. Nowa rodzina będzie musiała popracować nad jej zachowaniem w tej kwestii, suczka powinna nauczyć się współpracować z innymi psami. Taka właśnie jest nasza Iskierka, ma barwną osobowość i figlarność, która zazwyczaj rozbraja człowieka i sprawia, że nie można długo się na nią gniewać. Jest bardzo radosna, potrafiąca dzielić się drobnymi chwilami szczęścia, a równocześnie ogromnie wytęskniona i czekająca na ludzi, którzy będą potrafili ją pokochać.

Abi jest przeciwieństwem Iskierki. Spokojna, zrównoważona, bardzo posłuszna. Suczki zajmują wspólny boks, ich charaktery są dla siebie przeciwwagą i dzięki temu można było wypracować kompromis gwarantujący zgodę i harmonię. Abi jest stroną, która zawsze ustąpi i nie dąży do otwartej konfrontacji. Dla niej najważniejszy jest spokój, aby uniknąć kłótni woli nie obstawać przy swoim zdaniu. Nie jest to jednak zachowanie poddańcze, raczej wewnętrzna mądrość Abi nie pozwalająca jej marnować sił na zbędne spory. Dla Abi liczą się inne rzeczy np. kontakt z człowiekiem, o który stale zabiega. Aby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami schroniskowymi i móc witać wszystkich odwiedzających, Abi pozostaje w pełnej gotowości przez cały dzień. Nawet jeśli w danym momencie znajduje się w wewnętrznej części boksu, czujnie wszystko obserwuje i zdąży wybiec w odpowiednim momencie, by zwrócić na siebie uwagę. Jeśli w przypadku Iskierki szukamy aktywnej rodziny, to gdy chodzi o Abi nie mamy właściwie żadnych oczekiwań. Jej charakter pełen łagodności i unormowany temperament umożliwią jej adaptację w każdym środowisku. Myślę, że każdy kto tylko na nią spojrzy zauważy, jak wiele spokoju i akceptacji emanuje z jej postawy, a także z jej pięknych, brązowych oczu. Byłaby wielka szkoda, gdyby musiała długo czekać na swoją szansę. Bardzo liczę na pomoc Państwa w znalezieniu dla niej nowej, kochającej rodziny.

Fiona to kolejna młoda i urocza suczka przebywająca w naszym schronisku. Ujmujący uśmiech to jej znak markowy, cecha dzięki której zapamiętuje się ją od razu. Niepozorna z wyglądu kiedy zaczyna się uśmiechać nabiera wyrazistości i zyskuje wiele czaru. Niewielka wada zgryzu, drobny defekt przemienił się u niej w zaletę. Aby Fiona mogła zaprezentować się Państwu w całej swej doskonało - niedoskonałej okazałości musiało minąć wiele czasu. Na początku pobytu u nas była ogromnie przerażona, chowała się pod swoją budą, rzadko wychodziła do ludzi. Właściwie sama poradziła sobie ze swoim smutkiem i przerażeniem, każdego dnia walczyła by zrobić krok ku lepszemu. Stopniowo zaczynała opuszczać swoje bezpieczne schronienie i poznawać otoczenie oraz nowych ludzi. Dzisiaj z dawnej zalęknionej Fiony pozostało już niewiele. Czasami widać drobne zawahanie kiedy podchodzi do nowych osób, ale jest naprawdę dzielna i szybko pokonuje swoje obawy. Chce i dąży do zmiany i bardzo się cieszę, że ten proces u niej następuje całkowicie naturalnie. Fiona kieruje się instynktem, sama wybiera czas i okoliczności, do niczego nie trzeba jej zmuszać. Postępowanie Fiony czasami tajemnicze, czasami niezrozumiałe, ale trzeba przyjąć ze spokojem i uszanować jej wybory. Dzięki temu proces zaprzyjaźnienia się z nią będzie następował właściwie, bez zbędnych problemów. Fiona jest mądrą i niezwykle łagodną suczką. Na pewno wiele przeszła, ale nie poddaje się trudnościom i bardzo lgnie do ludzi. Myślę, że dla kogoś, kto ją zaadoptuje czarodziejski uśmiech jaki będzie mu prezentować Fiona każdego dnia stanie się największą nagrodą za decyzję o zabraniu jej ze schroniska

Ogłoszenia

Czytaj również

JSM buduje parking przy wsparciu Miasta

Przebudowa w centrum

Pora inwestycji

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~taksemyśle 9-07-2016 17:59
Taki opis dodany do CV którejś z pań, to w ciemno się zakochać można w Pawłowiczowej,Kempie albo Szydle. Albo Marcie K., która po raz kolejny jest wolna (chłop siedzi). Kurde, jest w Polsce szans na karierę. Panienki, wdówki, panienki z odzysku... A tu tylko psy... Buuuuuuuu. PS. A swoją drogą, ciekaw jestem, jaka jest OSTATECZNA skuteczność tej całej akcji. Tzn. ile z oferowanych zwierząt, rzeczywiście znalazło swój dom.
~do wyżej 9-07-2016 18:35
Masz ograniczony tok myślenia.Zrobiłeś coś w życiu bezinteresownie,pomogłeś potrzebującemu.Burak jesteś.Więcej nie myśl ,bo Cię pusty łeb rozboli.
~JG 9-07-2016 22:31
A może takie "pełne a...lizy" opisy i "ładniejsze' fotki powinno się zamies...ć na stronie schroniska...? Wszak to tam , jeśli ktoś szuka psiaka, powinien najpierw zaglądać.
~paradise 10-07-2016 19:50
Cudowne, mądre pieski tak wspaniale scharakteryzowane przez panią Anię! Oby znalazły dobrych ludzi!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rzeczpospolita samorządna

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Kupiono fotopułapki

Uhonorowali krwiodawców

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
430
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%