MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Przygarnij psiaka z Jelonką.com

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 20 lutego 2016, 7:59
Aktualizacja: Niedziela, 21 lutego 2016, 8:22
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Amma
Fot. Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze
Półroczny Baxi, 10–letnia Saba oraz suczka Amma – to trzy kolejne zwierzaki ze Schroniska dla Małych Zwierząt, które szukają domu. Prezentujemy je w ramach akcji „Przygarnij psiaka z Jelonką.com”. Opisy psów tradycyjnie przygotowała wolontariuszka schroniska Anna Kaczmarczyk.

10-letnia Saba to owczarek niemiecki o czarnej, podpalanej ciemnym brązem sierści. Suczka osiągnęła piękny wiek dla psów tej rasy, jednak czas odcisnął już piętno na jej wyglądzie. Jej ciało nie jest takie sprawne, zaczęły się także problemy ze stawami. Chociaż jest to wielka niedogodność, Saba korzysta z każdej chwili, aby cieszyć się życiem. Uwielbia długie spacery, a że pięknie chodzi na smyczy, wędrówki z nią to przyjemność. Jej ulubioną zabawą jest aportowanie. Saba z wielką zaciętością, całkowicie skoncentrowana na celu przynosi każdy rzucony jej patyk. To naprawdę wyjątkowa suczka, pogodna i cierpliwa. Wierzymy mocno, że znajdzie się człowiek, który da jej szansę na pogodną starość.

Amma jest średniej wielkości suczką o brązowej, pręgowanej sierści z jaśniejszymi elementami na łapkach i szyi. Niezwykle łagodna, z wielką uwagą traktuje każdego człowieka. Przyjacielski stosunek do świata to jedna z jej najważniejszych cech. Amma ma dopiero trzy lata i czasami
jeszcze jej energia przeważa nad racjonalnym podejściem do życia. Ważne jednak, że stara się bardzo i zależy jej na akceptacji człowieka. W całym zamieszaniu jakie niekiedy wywołuje przeważa jednak niezłomny fakt, że po prostu wynika to z potrzeby zwrócenia na siebie uwagi. Jest bardzo towarzyska i brakuje jej kontaktów z ludźmi. Amma doskonale sprawdzi się w domu gdzie są już inne psy, potrafi wypracować przyjacielskie relacje z innymi czworonogami. Nie jest jednak uległa, raczej zdaje sobie sprawę, że czasami trzeba ustąpić i nie warto za wszelką cenę stawiać na swoim.

Baxi natomiast to pół roczny szczeniak, który pilnie szuka nowego domu. Zima w schronisku nie jest sprzyjającym okresem dla zwierząt, a maluchy szczególnie dotkliwie odczuwają chłód. Bezbronne, w grupie innych psów w boksie stoją najniżej w hierarchii, najczęściej prezentując postawę uległą. Jednak piękne jest w szczeniakach to, że tak mocno chłoną życie, ciesząc się z każdego, pozytywnego gestu. Dla Baxiego ogromną radością było wyjście na wybieg, gdzie prezentował się do zdjęć. To pierwsza zima w jego życiu, pierwszy śnieg, właściwie wszystko jest pierwsze. On wie, że szczęście może kryć się w każdej chwili, a apetyt na życie ma ogromy. Nauczył się już komendy siad, potrafi chodzić na smyczy. To bardzo sympatyczny i mądry szczeniak, dlatego polecamy go do adopcji i mamy nadzieję, że dzięki Państwu jego los szybko odmieni się na lepsze.

Komentarz autorki:
Wielu ludzi porusza widok psów zamkniętych w boksach schroniska. Na wielu działa również błagalne spojrzenie psiaków w obiektyw aparatu. Decydując się na adopcję, trzeba jednak pamiętać, że czworonogi, szczególnie te, które trafiły do schroniska, wiele przeszły i nie są maskotką, której można się pozbyć, kiedy nam się znudzi. Dlatego tylko świadoma adopcja tych zwierzaków ma sens. Te psiaki potrzebują bowiem miłości oraz troski, ale przede wszystkim nie zasługują na to, by kolejny raz ich ktoś skrzywdził lub porzucił…
Angelika Grzywacz- Dudek

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał projektów

Postawią kolejny maszt?

Ćwierć wieku Teatru Maska

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~mika111 20-02-2016 11:43
Mieć kogoś bliskiego i kochać go to marzenie każdego. Miłość nie stawia warunków, jest bezinteresowna ,po prostu jest albo jej nie ma.Kto kocha ten żyje naprawdę ,czuje to całym sobą. Miłość jest też "ślepa" i "głucha",ale ta prawdziwa jest wielkim szczęściem danym tylko raz .Kto o tym wie niech jak najczęściej mówi: Kocham Cię !!!!
~ 20-02-2016 18:52
Czy aktualnie są jakieś malutkie kocięta do wzięcia? Chętnie przygarnęlibyśmy jakiegoś :)
~oplaz 20-02-2016 21:18
Byłam kilka razy z darami. Między boksami raz. Właśnie te prośby i błagalne spojrzenie powstrzymują mnie przed wchodzeniem dalej. Mam psa, kota, szczura i nie wyobrażam sobie by któreś z nich trafiło za kratki. One przy mnie ja przy nich. Do końca. Wiem że przyjdzie dzień że zawitam nie tylko z darami, ale i by zabrać jedno psie serce pod swój dach. Wiem to. Druga sprawa która mnie ogromnie boli. Że nasi włodarze zasłaniając się przepisami unijnymi nie chcą stworzyć tu, na obrzeżach Jeleniej Góry cmentarza dla zwierząt. Krzyczą o karach, epidemiach. Pytam więc dlaczego Bydgoszcz posiada taki cmentarz (pierwszy i największy podobno w Polsce), Wrocław i wiele innych miast, a tu widzą w tym problem. Kocham swoje zwierzęta. Są członkami mojej rodziny. Nigdy nie zutylizuje swojego przyjaciela!
~Nessa 21-02-2016 0:39
Prośba do redakcji, moglibyście wspomnieć co z psami z poprzednich artykułów, czy znalazły dom, a jeżeli nie napisać, które z prezentowanych wcześniej piesków są jeszcze do adopcji i dodać linki poprzednich publikacji, aby zwierzaki miały nadal szansę na adopcję, choć mam nadzieję, że znalazły się osoby, którym nie jest objęty los psiaków i wszystkie odnajdą nowych kochających właścicieli. Pies to najlepszy przyjaciel :)
~ 21-02-2016 5:42
A po co je trzymać w boksach.wysłać do Korei Północnej !
~JG 21-02-2016 10:14
Ja również nie mam ochoty za zwykłe utylizowanie psa, po latach "wiernej służby". Ale można pomyśleć o krematorium dla zwierząt-najbliższe jest we Wrocławiu. To bardzo pomogłoby po odejściu szczególnie dużych psów. A do Korei Płn. to lepiej byłoby wysłać trochę żyjących tylko dla swojego kiepskiego ja ludzi.
~paradise 21-02-2016 12:23
Cudowne pieski! Życzę Im równie cudownych i dobrych właścicieli!
~ 23-02-2016 13:56
Ci wspaniali właściciele niech po tych zasrańcach sprzątają,strach patrzeć na skwery chodniki

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni powiatu wrócili do pracy stacjonarnej  

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Tak nie parkujemy

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
328
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%