MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Przychodnia „tylko” za półtora miliona

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 5 października 2009, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: Ania
Fot. TEJO
Budynek, w którym mieści się ośrodek zdrowia w Karpaczu, zostanie ponownie wystawiony na sprzedaż. Starostwa powiatowego w Jeleniej Górze nie stać na jego utrzymanie.

Odbyły się już dwa przetargi, podczas których bezskutecznie próbowano sprzedać obiekt. Jedyną zainteresowaną firmą był obecny dzierżawca, czyli Centrum Pulmonologii i Alergologii S. A. Wycofał się jednak, bo starostwo wg zainteresowanych chciało za dużo.

Budynek zostanie więc ponownie wystawiony na sprzedaż, ale jego cena wywoławcza będzie wynosić nie dwa miliony, a półtora miliona złotych. Ponadto zostanie on wystawiony w przetargu otwartym. Należy jednak wiedzieć, że nabywca, który zdecyduje się go kupić, będzie mógł w nim prowadzić jedynie działalność medyczną, gwarantuje to miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Sprawę przychodni w Karpaczu poruszono podczas ostatniej sesji rady powiatu. Radni dyskutowali nie tylko o sprzedaży budynku, ale także o tym, że nie jest on dostosowany do warunków, jakie stawia ministerstwo.

– Należy wiedzieć że obiekty służby zdrowia do 2012 roku muszą spełniać wszelkie wymogi jakie stawia Unia Europejska, co oznacza, że większość z nich musi zostać wyremontowana. Okazuje się jednak, że czasem lepiej jest wybudować nowy budynek, niż remontować stary. Podobnie może być z przychodnią w Karpaczu – mówił radny powiatowy, Marek Śmietana.

Wiadomo, że samorządowcy z Karpacza nie chcą nowego ośrodka zdrowia. Zależy im na tym, żeby do wymogów ministra i Unii Europejskiej przystosować dotychczasowy obiekt. – Ośrodek zdrowia znajduje się blisko od przystanku autobusowego i niedaleko od centrum miasta. Jego położenie jest więc korzystne dla mieszkańców. Chcemy także zachować obecną architekturę obiektu – mówi burmistrz Karpacza, Bogdan Malinowski.
Data przetargu, w którym zostanie sprzedany budynek nie jest jeszcze znana, ale odbędzie się on najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bus dla strażaków

Remont drogi wojewódzkiej

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Grendal 5-10-2009 8:51
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w Karpaczu nie gwarantuje niczego, bo bywa zmieniany ad hoc pod potrzeby wskazanego inwestora. Podobny zabieg zastosowano wobec przedszkola przy ulicy Parkowej. W pierwszym przetargu obiekt posiadał funkcję publiczna, co zniechęcało potencjalnych inwestorów w drugim pojawiła się już wzmianka o możliwości zmiany funkcji ale pole było już oczyszczone i obiekt stał się własnością protegowanego burmistrza. W podobnych warunkach powstało Netto. Zgodnie z planem miały w tym miejscu powstać dwa małe pensjonaty jednak zapisy planu nie zagwarantowały takiego zagospodarowania działki. Dworzec w Karpaczu, który zgodnie z deklaracjami miał pełnić rolę publiczną (Centrum Kultury) w planie miał jednak wpisaną funkcję komercyjną i gdyby nie opór niejakiego Gerstena z KDR już dawno nie byłby miejski. Obecnie dworzec pełni rolę składu budowlanego.Trwają także przepychanki wokół łąki na Osiedlu Skalnym, która w planach ma obecnie wpisaną funkcję rekreacyjną lecz burmistrz próbuje przeforsować zmianę umożliwiającą budowę kolejnych dużych hoteli. Zgodnie z deklaracjami Burmistrz stara się o przywrócenie połączeń kolejowych do Karpacza. W rzeczywistości Malinowski liczy na rozbiórkę linii kolejowej i zabudowę tych terenów marketami. Zastanawiam się, ile jeszcze razy działania muszą się minąć z deklaracjami żeby mieszkańcy zrozumieli, że rozgrywki Teamu Malinowski/Włodyga są po prostu dla nich szkodliwe i dokonali zmian.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Szybko zapomniany staw?

Czytelniczka: drogo i brudno

Trwa akcja odkażania gminnych placówek

Doczekają się wiat przystankowych

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
791
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%