MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Przybywa w regionie ratowników wodnych!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 11 lipca 2013, 10:21
Aktualizacja: 10:26
Autor: Org
Fot. Organizator
Pomimo trudnych warunków pogodowych, zimnej wody Jeziora Pilchowickiego i napiętego planu zajęć, jeleniogórski oddział Ratownictwa Wodnego Rzeczypospolitej ma "wzbogacił się" o nowych ratowników. Kolejny kurs już wkrótce.

Kurs na stopień ratownika wodnego odbywał się w dniach od 29.06 do 5.07. br. nad Jeziorem Pilchowickim. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, część zajęć i zaliczeń przeprowadzono na pływalniach krytych w Zgorzelcu i Lubaniu. Większość czasu jednak adepci ratownictwa wodnego (Ostin Powers, Kurczak i Spółka) spędzili nad położonym pod Jelenią Górą Jeziorem Pilchowickim, gdzie uczyli się tajników ratownictwa wodnego. Program kursu został rozszerzony o panel wiadomości i umiejętności związanych z organizacją i bezpieczeństwem spływów kajakowych.

Kolejny kurs rozpocznie się już 23.07 w Pilchowicach. Zainteresowani więcej dowiedzą się od Krzysztofa Czaplickiego, tel. 889-157-419 lub Tomasza Czaplickiego, tel. 501-575-649.

Ogłoszenia

Czytaj również

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Wyrok dla sędziego

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~18 sqandal 11-07-2013 11:37
ratowników < naprodukują > a gdzie to Oni będa tych topielców ratowali jak jeden basen w Jelonce. A żwirownia czy balaton jest miejscem zabronionym do kapieli.
rymcycymcy 11-07-2013 13:58
Ratownicy Rzeczpospolitej ? :) ...to jakaś konkurencja polityczna/światopoglądowa dla WOPR ? :) Nie byłoby fajnie gdyby nie ratowali tych bez krzyżyka ...albo w tęczowych majtkach ! :)
~pawel 1 11-07-2013 16:27
O widze ża weszła nowa ustawa. To dobrze wkońcu skończyła się nagonka WOPR-u na WOPR w Pilchowicach. Kończyłem kurs w 2003 r. właśnie tam i Gazda razem z koleżkami uważał moje kwalifikacje za nieważne. Dobrze że pan Krysztof dociągną sprawę do końca. Pewno z takmi problemami borykał się nie jeden członek Jeleniogórskiego WOPR. WOPR w Jeleiej górze zawsze był w Pilchowicach i dzięki Bogu to się nie zmieni. Teraz panie Czaplicki pan jest górą i bardzo dobrze a tym z Kolegium Karkonoskiego szczena opadła ha ha. Falki, Gazda i Wisner i jeszcze inni w tym maczali paluchy. Zawsze będe w Jeleniogórskim WOPR i mam nadzieję że inni również. Pozdrawiam za pozytywną postawę i zachęcam wszystkich woprowców jeleniogórskich do trzymania się razem.
Piipi Jelonkowa 11-07-2013 17:08
..do - [~18 Sqandal ] .. jesteś tylko Zazdrosnikiem ! .. bo ratownik jest juz dorosłym *mężczyzną,ale .. może pojechac razem z dziemi na kolonie !
~chiobb 11-07-2013 23:59
Od kiedy pamiętam w Pilchowicach organizowane są kursy ratowników. Woda nie znajduje się w wykazie kąpielisk i nie należy do najczystszych - bardziej niebezpiecznych no ale WOPR pewnie ma tą świadomość wyznaczając spory dystans do przepłynięcia w akwenie nie nadającym się do tego. Jak później ratownicy mają organizować kąpieliska kiedy sami zrobili uprawnienia na dzikiej wodzie ?
~18 sqandal 12-07-2013 10:07
.. do ( Piipi Jelonkowa ) fakt moze pojechać na kolonie z dziećmi aby tylko żadnych dziewcząt czy kobiet tam nie było bo Oni ( ratownicy ) to tylko oglądają się za laskami zamiast pilnować wody i kapiących się .... więc wcale Im nie zazdroszcze , wręcz przeciwnie
~ 12-07-2013 15:06
Co to jest rwr i kto może szkolić ratowników wodnych w myśl obowiązujących Przepisów znajdziecie na stronie www.rwr.pl albo http://rwr.pl/o-nas

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Półkolonie pełne atrakcji

Tak nie wolno parkować!

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Likwidacja schroniska

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
238
Tak
45%
Nie
42%
Nie wiem
13%