MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Przybywa nowoczesnego oświetlenia ulic

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 24 października 2017, 8:04
Autor: bobryl
Fot. Użyczone/UM
W Jeleniej Górze zainstalowano sześć lamp ulicznych, działających w oparciu o ogniwa fotowoltaiczne. To niewiele, jeśli wziąć pod uwagę, że w mieście jest ponad 8,5 tys. latarni, ale…

– Takie lampy są wyjątkowo tanie w eksploatacji, jednak drogie przy zakupie – poinformował Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta. – Cena jednej sięga kwoty 7.950 zł, więc instaluje się je z reguły w miejscach, do których kosztowne byłoby poprowadzenie zasilania.

Przypominamy, że z dwie z zainstalowanych lamp oświetlają odcinki ulicy Cinciały, dwie – Rubinowej, a po jednej stoją takie przy Strumykowej i Głowackiego.

Miejskie Zarząd Dróg i Mostów przygotowuje już przetarg na zakup kolejnych kilku. Być może jeszcze przed końcem roku, a więc w okresie największych potrzeb oświetleniowych stanie kolejnych pięć. Dwie z nich oświetlą fragmenty ulicy Wróblewskiego, dwie staną u wejścia na cmentarz w rejonie ulicy Strumykowej, a jedna przy Wesołej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Absolutorium dla Zarządu Powiatu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~22 24-10-2017 8:27
Przydały by się takie ze dwie w remontowanej aktualnie ul Wyczółkowskiego (uliczce wewnętrznej) bo ciemno tam jak w dópie u afroamerykanina....
~bbb 24-10-2017 12:32
Szkoda jedynie że tak mało, przesadą jednak jest oświetlenie przy ulicy Głowackiego w okolicy domków jednorodzinnych ( lampy kule , na zardzewiałych słupach), które pamiętają czasy bardzo wczesnej komuny. Oświetlają na przemian co druga a jeśli jakimś cudem już się zaświeci to oświetla przez niecałą minutę. Lampy szpetne i gdzie nam do Europy.
~ 24-10-2017 16:44
Za to w Sobieszowie ciemności panują bo nie ma kto naprawić starych lamp ale że nowe montują to się chwalą.
~Mieszkaniec 24-10-2017 19:57
Mieszkańcy ul Lotnictwa proszą się od 1975 roku o dostawienie na ulicy Lotnictwa 3 lamp, wielokrotnie wysyłane były pisma do Urzędu Miejskiego w tej sprawie lecz bez żadnego odzewu, przybliżony koszt to około 15 tys. zł. Kolejnej Władzy też pewnie podziękują za "Pozytywne" załatwienie sprawy.
~Ciepliczanin 24-10-2017 22:00
Zapraszamy nowe lampy na juszczaka
~przedszkolaki z... ( PZU ) 24-10-2017 23:37
Lampa jest potrzebna do oświetlenia przejścia dla pieszych przy ul. Sobieskiego.( dawne PZU i dawne wejście do Biedronki) Można wykorzystać słup energetyczny i coś tam powiesić aby było jaśniej. Kiedyś Pan Wandzel odpisał ,że nie ma tam słupa. Słup jest . Do dzieła nowy Dyrektorze MZDiM
~Derik 25-10-2017 6:59
Hmm, dobrze że chociaż UM za te lampy zapłacił. W jednej z okolicznych gmin (tuż obok Jeleniej Góry) wójt wymyślił, żeby mieszkańcy sami kupowali sobie takie lampy i w granicach swojej posesji oświetlali drogę przylegającą do granicy. To jest dopiero pomysł.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

WORD Jelenia Góra podsumowuje I półrocze 2020

Trwa rozbudowa SOSW

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkali się z Beatą Kempą

PZN na kręgielni

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1358
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%