MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Przybili piątkę z Bella Mafią

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 marca 2015, 10:23
Aktualizacja: Niedziela, 29 marca 2015, 8:25
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Działający przy Karkonoskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku kabaret „Bella Mafia” obchodzi swoje piąte urodziny. Z tej okazji w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbył się wczoraj (27.03) jubileuszowy spektakl pt. „Przybij piątkę”.

Po raz kolejny jeleniogórscy seniorzy wypełnili salę JCK-u po brzegi, komplementując występy uśmiechami i brawami, a po przedstawieniu była okazja do wręczenia kwiatów i złożenia życzeń. Skecze przeplatane zabawnymi piosenkami opowiadały o perypetiach seniorów z życia codziennego.

Zaczęło się na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, gdzie należymy już od kilkunastu lat, a od pięciu działamy w takim zespole jaki jest w tej chwili – wspomina Bogusława Bratasz. Skaczemy ku przyjemności swojej i widzów. Nie spodziewaliśmy się, że tak to się rozwinie. W nas jest taka duża pasja i radość życia, bo w starszym wieku trzeba coś robić. Ciało stare, dusza młoda, więc hulaj dusza bez kontusza – powiedziała artystka Bella Mafii.

Jeleniogórski kabaret w ciągu pięciu lat wystąpił ponad 60 razy prezentując się w 14 programach. W tym czasie nasi seniorzy mieli okazję wystąpić m.in. w Teatrze Polskim we Wrocławiu, a także w Radiu Wrocław. - Tak się złożyło, że gdzie jedziemy, zdobywamy pierwsze miejsce – wyznała pani Bogusia Bratasz.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie spektaklem „Bella Mafii” najprawdopodobniej odbędzie się trzeci pokaz jubileuszowego programu - 8 maja br. W planach zespołu są również obchody 15-lecia Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (2-3 czerwca), gdzie zaprezentowany będzie nowy program.

Kabaret „Bella Mafia” tworzy dziewięcioro radosnych seniorów: Bogusława Bartasz, Hanna Panasiuk, Krystyna Szpala, Lidia Smolira, Anna Moskal, Jan Smolira, Mieczysław Kapuściński oraz Andrzej Dudziak. Muzyką i aranżacją zajmuje się Grzegorz Wadowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Warsztaty pod Buczkiem

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Mobilizacja przed II turą

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~gość z daleka 28-03-2015 17:52
Spektakl świetny, przygotowany z dużą starannością jeśli chodzi formę,ale też z dbałością o szczegóły,szczególnie charakteryzację. Jak na jubileusz przystało, zadbano o piękną, wieczorową garderobę. Nie obyło się bez maleńkich potknięć, ale takie są uroki grania na żywo, a poza tym (wpisując się w konwencję kabaretową) wykonawcami są seniorzy. Reasumując miałam 1,5 godz. świetnej zabawy. Życzę jeszcze wielu lat na scenie,by humor i zaangażowanie Was nie opuszczały (dla Was ciężkiej pracy). Serdecznie pozdrawiam JJ
~Katka 28-03-2015 19:26
Jestem nie po raz pierwszy zachwycona tym kabaretem. Chociaż jestem z tak zwanego młodszego pokolenia,zawsze przychodzę na ten sympatyczny i jakże profesjonalny kabaret. Tyle radości i pasji jest w tych naszych artystach-seniorach.Kochani -trzymać tak dalej i cieszyć nas jak najdłużej. Wszystkim artystom z cudnej "Bella Mafii" życzę duuużo zdrowia i żeby Wam się jeszcze chciało chcieć!!!
~mix 28-03-2015 20:16
Calkiem niezle przedstawienie!
~max 28-03-2015 20:37
Duże brawa dla artystów i muzyka za aranzacje muzyczne i efekty specjalne. Bardzo dobre przedstawienie.
~spiker 28-03-2015 23:59
Radio Wrocław to jest tragedia. Zatrudniają tam dziennikarzy po gimnazjach. Najgorsza regionalna rozgłośnia radiowa w Polsce. Lepiej jeździć na występy do stolicy, a nie największej wsi Dolnego Śląska.
~Dorian 29-03-2015 6:34
Ponoć na jednym z konkursów w mieście wojewódzkim, jury nie chciało sklasyfikować tego kabaretu zarzucając mu zbyt duże obycie sceniczne będące na pograniczu profesjonalizmu, nie przystające do ogólnie przyjętych emeryckich dokonań artystycznych. Jak jest źle, to nie dobrze, jak jest za dobrze to znowu źle, o co tu właściwie chodzi? Gratuluję poziomu, tak trzymać!!!
~smutny 29-03-2015 15:19
Skoro to jest kabaret tryskający humorem, to dlaczego na widowni takie tragiczne miny ???
~tak 29-03-2015 15:54
@ Dorian: To prawda, pamiętam to zdarzenie. To "miasto wojewódzkie" to oczywiście był Wrocław (nie bójmy się nazwać po imieniu). Cóż, jak widać zawsze powód się znajdzie, żeby uwalić dobrych i postawić swoich. Ale we Wrocławiu takie działania to przecież normalka.
~~~fanka~~ 29-03-2015 17:27
Tragiczne miny??? te zdjęcia były robione jakieś 15.min.przed występem.Trzeba być a potem oceniać,sala była wypełniona do ostatniego miejsca.Bella Mafia - piątka z plusem.Bawiliśmy się cudownie!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Podgórna jest nadal zarośnięta

Soboty z artystami

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2226
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%