MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przy wymijaniu uderzył w autobus

Wiadomości: REGION
Środa, 18 lutego 2009, 12:04
Aktualizacja: 17:25
Autor: Angela
Do niebezpiecznie wyglądającej, ale niegroźnej w skutkach kolizji z udziałem autobusu MZK doszło dzisiaj około godziny 9.50 w Sosnówce. Doprowadził do niej kierowca mazdy 323, który nie zważając na trudne warunki na drodze, próbował ominąć autobus.

Kierowca mazdy wykazał się wyjątkowym brakiem rozsądku i na zaśnieżonej drodze w Sosnówce chciał przyspieszyć. Przeszkodził mu w tym autobus MZK. Kierujący osobówką postanowił go ominąć. Nie udało się przez zalegający na drodze śnieg.

W konsekwencji samochodem zarzuciło i auto uderzyło w tył autobusu MZK. Kierowcom ani pasażerom miejskiej komunikacji nic się nie stało. Przybyła na miejsce policja ukarała niecierpliwego kierującego mandatem i punktami karnymi. Obydwaj prowadzący byli trzeźwi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z historią

Młodzież ZSRA o jakości powietrza  

Studium na początek

Komentarze (47) Dodaj komentarz

~ja 18-02-2009 12:14
"i auto uderzył" brawa dla redakcji...;)
piipi 18-02-2009 12:21
..¿ trzezwi ?.Czytalam,ze mezczyzni (..niektorzy) dopiero po kieliszku odwagi nabieraja.Tak informacje przeczytalam....
~rafik 18-02-2009 12:26
pipi,ty lepie przestań się wypowiadać głośno bo aż żal bieże i wstyd że pochodzisz z Jeleniej lub okolic
~lol 18-02-2009 12:49
pipi ty nawet nie jesteś śmieszna !!! widzę że facet musiał cię "skrzywdzić" hahahaah czy ty dziewczyno masz jakieś przykre wspomnienia z dzieciństwa ?
~do pipii 18-02-2009 12:50
widac ze ty pochodzisz z pipidówy i próbujesz buc światowa
~ 18-02-2009 12:56
DO TEGO WYPADKU NIE DOSZŁO Z POWODU
~maciek42 18-02-2009 12:57
czemu nikt nie napisze o durniu, który w zeszłym tygodniu chciał wyprzedzić czarnym audi wszystkich w kolejce do skrętu z Jana Pawła na Kiepury, ale go zaniosło i cudem mijając słup sygnalizacji skończył swój popis na płocie kościoła... szkoda że nie w słup, bo może nauczyłoby to kretyna trochę rozsądku na drodze i stosowania się do przepisów, no i zaswędziało nieźle po kieszeni.
~ac 18-02-2009 13:12
Do tego wypadku nie doszło z powodu WYPRZEDZANIA a MIJANIA więc proszę nie pisać FAŁSZYWYCH informacji. Podczas hamowania na wąskim odcinku trasy auto wpadło w poślizg z powodu złej nawierzchni (nie odśnieżona i nie posypana) i uderzyło bokiem w nadjeżdżający autobus.
~zuza 18-02-2009 13:24
To nie było wyprzedzanie, szkoda że przed napisaniem takich artykułów nie sprawdzacie prawdziwych faktów.
~mm 18-02-2009 13:33
Kierowcy autobusów celowo nie zjeżdżają umożliwiając wyprzedzenie ( a w trakcie manewru należy umożliwic wyprzedzenie swojego pojazdu) - zachowują sie na zasadzie - duży może więcej, nawet jadąc w przeciwnym kierunku taki burak nie zjedzie i samemu trzeba ryzykowac jazdę po śniegu na poboczu aby nie otrzeć się o autobus.
~Rudebwoy 18-02-2009 13:36
~piipi to taka jeleniogórska Kazimiera Szczuka ;] haha... problemy ma ze sobą jakieś i pisze bzdurne komentarze
~do pipi 18-02-2009 14:06
Masz rację w 100% - mężczyźni (chłopi) robią się odważniejśi po kielichu nie tylko jako kierowcy.
~Yogi do mm 18-02-2009 14:14
Widac ,ze nigdy nie prowadziłes cięzkiego pojazdu po drodze gdzie praktycznie nie ma pobocza. Kierowcy nie zjezdzają ze względu na bezpieczeństwo pasażerów , Małym autem zawsze łatwiej zjechać.
~Kochaś 18-02-2009 14:26
Piipi weź idź spać albo skieruj się na badania do Szpitala Dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu, bo naprawdę z Tobą jest coś nie tak. Bez urazy, ale wydajesz się jakaś cofnięta w rozwoju przez te swoje głupie komentarze...
~mesjah 18-02-2009 15:33
po pierwsze nie burak tylko kierowca pojazdu a do tego PRACOWNIK komunikacji miejskiej który ma jasno okreslone czasy dojazdów,nie moze go interesowac na drodze kazde auto które sie spieszy gdzies bo by nei dojechal na czas i np. pracownicy którzy jada nie dojechali by do pracy na czas,kolejne zwolnienia bo innym sie spieszy??? zreszta notorycznie powtarzajacy kierowca taka czynnosc ustepowania kazdemu bo tak trzeba tez by stracił prace...pozatym "yogi" ma bardzo duzo racji,na takim kierowcy spoczywa odpowiedzialnosc,pasazerowie tak duzego pojazdu ucierpia o wiele bardziej podczas proby unikniecia takiej kolizji bo taki autobus nie posiada pasow przy siedzeniach a co za tym idzie pasazerowie beda bardziej narazeni na niebezpieczenstwo podczas zjechania na pobocze takeigo pojazdu przy 40 km/h,nawet bardziej ucierpia przy przewrocie na bok autobusu po zjechaniu na pobocze(to sie zdaza tym wyzszym,osobowym rzadziej) niz osobowki wypchanej po brzegi pasazerami przy predkosci 60-70 km/h...a pozatym "ac" tez ma racje...
~do mm 18-02-2009 15:45
widać jaki z ciebie kierowca, nieważne w jakich warunkach aby tylko wyprzedzić autobus, to przez takich idiotów są wypadki, bo im się zawsze śpieszy, jesteś BURAK!!!!!!!!!
~b 18-02-2009 16:23
na trasie do Sosnówki nie ma gdzie zjechac na pobocze przy takich opadach sniegu nerwusy co wyprzedzaja tak konczą powoli jeden za drugim i było dobrze dla nerwósów autobus jedze za wolno a mógł doczekac kiedy autobus stanie na przystanku
~do pipi 18-02-2009 16:35
...wujek za często brał ją na kolana... :D
~meg 18-02-2009 16:45
niektórzy kierowcy to debile!
~Spity Gonzales 18-02-2009 17:15
Dlaczego na tej drodze jest tak mało drzew?! Zieloni, dosadzić jeszcze po dwa między istniejącymi. A zimą po przejściu pługa zrobić jednokierunkową.
~do pipi 18-02-2009 17:36
napisz jeszcze gdzie przeczytałaś. ja sie domyślam, ale niech inni tez wiedzą....
~mmm 18-02-2009 17:52
Pekaesiaki i inni zawodowi kierowcy - jak nazwać fakt, że autobus pks ma miejsce na mijankę z innym wiekszym jadacym z naprzeciwka i zaraz po tym, na długiej prostej znowu zjeźdża na środek widząc że kierowca za nim chce go wyprzedzic? - często to zauważam. Predkości obu aut nie sa duże. Skoro można znaleźć miejsce na 2 duże samochody to niech nie wypisuja bzdur o bezpieczenstwie pasażerów, choć na wąskich drogach to ma sens.
~frank 18-02-2009 18:31
Co wy wypisujecie o tej stłuczce widziałem to autobus lekko zarysowany z lewej przedniej strony nie wiem czy to nawet można nazwać stłuczką .! Są takie warunki jakie są i takie zdarzenia mogą mieć miejsce nawet najwolniej jadące auto może zmienić tor jazdy gdy na drodze o szerokości 4 m i 30 centymetrowej warstwie śniegu na jezdni . Przy tym kolejny po rozjeżdżonym śniegu .
~świadek 18-02-2009 18:43
A po co ta dyskusja. Jeśli chodzi o ten wypadek to przecież autobus jechał swoim pasem, samochód swoim (spotkały się naprzeciwko siebie). A że nawierzchnia była śliska to kierowca osobowego zahamował ..widząc nadjeżdżający autobus, i wpadł w poślizg uderzając w przód tego autobusu swoim tyłem (a nie jak pisze w artykule w tył autobusu). Pretensje można mieć jedynie do odśnieżających drogi itp.
~do pipi 18-02-2009 18:53
Pipi Ty specjalnie piszesz takie porabane komentarze zeby zwrócic na siebie uwage juz wszyscy to zauwazyli ze o to ci chodzi jestes nienormalna ile masz lat 12?? pewnie tak
~Yogi do redakcji 18-02-2009 19:59
Znowu artykuł w którym jak widać same błędy. Proponuje wziąć kodeks drogowy i poczytać o omijaniu , wymijaniu ,mijaniu, wyprzedzaniu.
~kierowca ........ 18-02-2009 20:09
Do mm.....burak to ty jesteś mm i to na 100% jak byś wiesział i oriętował się o gabarycie autobusu to byś takich bzdur nie pisał..brawo dal BURAKA z małego autka. :)
~kierowca z kolizji 18-02-2009 20:13
Droga Redakcjo Ale tak na prawdę doszło do kolizji nie przy wymijaniu;;;; tylko MAZDA323 jadąc od sosnówki wpadł w poślizg i udeżył w lewy przód autobusu MZK który jechał do sosnówki Górnej przykro że nie wiecie co się tak naprawdę stało a piszecie jak najęci...GDZIEŚ DZWONIĄ TYLKO GDZIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SAMI NIE WIECIE...ALE POZDRO PRASA PISZE CO GDZIEŚ SŁYSZY:):):):)
~jh 18-02-2009 20:22
1. " Maszyna ino gwizda, ale maszynista pi$da". 2. Myślenie nie boli. A jak ktoś woli jechać z pedałem zamiast z głową, no cóż trudno, lakiernik zarobi.
~ 18-02-2009 20:27
do mm czy ty wiesz co ty piszesz chłopie ty jesteś chyba granatem od pługa oderwany...moja propozycja dla ciebie ....JEZDZIJ DALEJ PO POLACH BO NA DRODZE PUBLICZNEJ JAK WIDAĆ JESTEŚ NIE OBLICZALNY I PRZEZ TAKICH JAK TY SĄ TAKIE SCENY NA DRODZE..ROLNIKU
~:):):):):):) 18-02-2009 20:30
FRANK DOBRY JESTEŚ TO W TAKIM RAZIE TY TESZ JESTEŚ LEKKO ZA RYSOWANY:):)KTO CI PŁACI ZA INTERNET.....MOPS...
~~do piipi 18-02-2009 20:47
piipi zal.pl... czy Ciebie molestowali za mlodu?? jestes less??
~uczestnik kolizji::kierowca 18-02-2009 20:47
świadek święta racja i tak naprawde było a te buraki niech sobie piszą dalej bzdury..pozdrawiam jeden porządny na tym forum....:):)
~Yogi 18-02-2009 22:13
Szanowna pani redaktor , raz juz artykuł był poprawiany, ale w dalszym ciagu mija się z prawdą , gdybym był uczestnikiem zdarzenia pewnie byłyby kłopoty. Nie mozna publikować artykułów , które.....
rymcycymcy 18-02-2009 22:36
Autobusy są za szerokie ! Może ktoś w końcu pomyśli i na takie warunki zakupi autobusy wąskie. Myślenie podobno nie boli ! ;)
piipi 18-02-2009 22:45
..do - [~Meg.]..pytam,..tak cichutko.~Myslisz..tutaj o mezczyznach ?.
~mesjah 19-02-2009 2:12
i prosze wszystko sie wyjasniło:D kierowcy którzy uczestniczyli w kolizji sami sie wypowiedzieli i sprostowali,nam wiekszosci komentatorów,nie sposób sprawdzic faktów,myslenie logiczne napewno pomaga ale ciezko wydedukowac,ufamy redakcji ze info jest prawdziwe i tyle,jednak okazuje sie ze było inaczej,wyprzedzanie a wymijanie pojazdów na drodze dwukierunkowej to róznica jak widac!!! wiec zwracam honor jesli urazilem któregos z kierowców,prawda lezy teraz po stronie warunków drogowych,zaistnialej sytuacji oraz ulozenia trasy i odpowiedzialnosci drogówki wzgledem przygotowania danej drogi przed realnymi zagrozeniami,rowniez komentowanie ze drogówka jest odpowiedzialna za to tez jest nie na miejscu bo znajac lepiej ich sytuacje wiemy ze im tez jest ciezko,nie ma kasy i basta,kryzys tez robi swoje,przeciez nie beda za wlasna kase i na wlasna reke poprawiac takich tras zagrozonych ów niebezpieczenstwem,dopiero po kilku wypadkach w takim miejscu,w takich warunkach moga rozpoczac jakies sensowne planowanie modernizacji,nie mozna w ciagu 1 sec. przelac 100 hektolitrów wody przez rurke o srednicy 2 cm !!! budzetówka okresla ilosc pracowników i przydziały,wiem,wiem placimy straszne podatki wiec sie nalezy,nie tak hopsa-lala !!! zreszta podatników coraz mniej...osoby które pracuja nad tym napewno maja takich miejsc setki ale czy takich logistyków posiadamy w ilosci takiej jak ów problemów??? chyba nie,to ledwo 1/20 tej ilosci...co ma zrobic keirownik który dostal taki a nei inny przydział,jak ma wypuscic pługi skoro ma ich taka ilosc(ilosc paliwa tez okreslona) a co do konkretnej przebudowy drogi to juz nie wspomne bo to juz całkiem inne pieniadze niz paliwo na pługa i kilku pracowników do pomocy dla danego problemu...pozdro dla kierowców,warunki wygrały tym razem od tyle... ps.a Ty pipi przestan juz z tym przesadnym feminizmem bo gdyby nie mezczyzni to bys dalej obrosnieta jak niedzwiedz spała w skalnej scianie i nie mialabys wiele do powiedzenia,zreszta kto by Ci kompa zaprojektował? kto by Ci wymyslił tipsy? jednym z głownych motorów ewolucji jest testosteron i uznaj to za fakt,bedzie Ci sie latwiej zyło...a nie wyladowujesz nam tu ciagle jakies swoje flustracje zwiazane z nieudanymi zwiazkami,nie szukaj ciagle wad u mezczyzn,warto zastanowic sie nad soba troche,bez urazy,naprawde,ja sie ogolnie wcale nie dziwie Tobie,odpocznij sobie troche moze,poukladaj sprawy,nie szukaj na sile kogos,popracuj nad soba a reszta przyjdzie sama,panowanie nad emocjami i cierpliwosc cwicz !
~dżony 19-02-2009 6:55
Powodem była nadmierna prędkość, a nie nieodśnieżona jezdnia czy inne bzdury, które tutaj wypisujecie.
~do rymcycymcy 19-02-2009 7:24
Skoro myślenie nie boli to od kiedy zaczynasz ???
~raps taszkient 19-02-2009 9:19
Mesjah... niczym Fidel na mównicy... ech...
ebee 19-02-2009 10:08
MM , nasz mizerne pojęcie o prowadzeniu auta. Autobus ,to nie młockarnia. Ma dużą masę i nie zatrzyma się na bandzie ze śniegu. Dlatego auto osobowe mniejsze i lżejsze zawsze powinno ustąpić ciężarowemu. I choć ja jeżdzę wyłącznie osobówka, to twierdzę , że "buraki", żeby nie użyć bardziej dosadnego epitetu jeżdzą w większości osobówkami !
~ago od kosmosu 19-02-2009 19:05
czy rymcycymcy i piipi to jedna i ta sama osoba?????
~ago od kosmosu 19-02-2009 19:47
~mesjah, całkiem fajnie piszesz, tylko masz jedna wadę: nie poprawiasz literówek, więc jak dajesz długi post, to źle się to czyta, no i nie kończysz zdań, Twój post jest jednym wielkim zdaniem na trzy "strony". Sorry za te uwagi, ale tu nie tylko same dzieciaki z sokolim wzrokiem czytają. Pozdrawiam! PS. Co to są "flustracje" i kto wymyślił tipsy (czyżby to był mężczyzna?)?
~ago od kosmosu 19-02-2009 21:16
do ~raps taszkient. Dlaczego co chwila zmieniasz nicki? Boisz się własnych słów?
~raps taszkient 19-02-2009 21:23
Jak ten mesjah całkiem fajnie pisze... to ja chyba piipi jestem:/ Ten koleś to jakiś "kubuś fatalista"
~mesjah 19-02-2009 22:43
alez tipsy wymyslili mezczyzni jak najbardziej,dla handlu,dla wypelnienia luki na rynku(biznes is biznes),owszem pomysl dały kobiety,które w dobie dzisiejszych czasów,czyli nadmiaru toksyn,szybkiego zycia,złego zywienia(genetycznie modyfikowana zywnosc) nie sa wstanie zadbac o naturalne paznokcie lub jest to całkowicie nie mozliwe ze wzgledu na charakter pracy a kobiety zawsze beda chcialy dbac o siebie i podobac sie facetom:D:D:D nad najlepszym materialem rowniez na te tipsy pracuja mezczyzni:D bo sa wspanialymi materiologami(takie dziwne slowo które sobie wymyslilem napotrzeby tego postu) a flustracje to "raps taszkient" czyli wspomniany kubus fatalista... ps.nei przywiazuje uwagi do literówek i bledow bo:szybko psize,jednym ciagiem,zawsze pierwsza mysl tylko oraz potezne przywiazanie do tresci i przekazu a nie estetyki:D pozdrawiam!
~raps taszkient 22-02-2009 19:02
Pytasz dlaczego? odpowiadam: aby głupi miał pytanie... a tak poza tym to w błędzie jesteś... Ps. a jaką radochę mam z tego wszystkiego:) Tak szczerze... to odchodzę, nie chcę mi się już "przebywać między takimi świrami" bo te komentarze to dżungla i forum jest lekko szalone! Ograniczę się do czytania... Pozdrawiam i żegnam... paru nas odejdzie...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O rozpadających się górach

Odznaczenia PZN  

Warsztaty modelarskie

Nowy sprzęt dla OSP

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
97
Tak
65%
Nie
34%
Nie wiem
1%