MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Przy ul. Głowackiego równiej i jaśniej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 10 czerwca 2009, 13:50
Aktualizacja: 15:46
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Trwa remont „przelotowego” traktu będącego komunikacyjną alternatywą dla zmotoryzowanych jadących w stronę Karpacza, a chcących ominąć zatłoczone centrum.

O początkach prac modernizacyjnych przy ul. Głowackiego już informowaliśmy. Na razie wymieniane są tylko chodniki. Wysokość nowego krawężnika sugeruje, na starą nawierzchnię ulicy będzie wylana nowa warstwa asfaltu. - Będzie ona podwójna i krawężniki nie będą stanowiły bariery - mówi zastępca prezydenta Jerzy Łużniak.

Dobrą wiadomością dla mieszkańców sąsiedztwa jest fakt, że pracom drogowym towarzyszy kompleksowa wymiana instalacji elektrycznej oraz montaż nowych latarni. Stare pochodzą z początku lat 80. XX wieku, a ich sprawność pozostawia wiele do życzenia.

Póki co zarówno piesi jak i kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Ulicą Głowackiego trzeba jeździć wyjątkowo ostrożnie: obowiązuje ograniczenie do 30 km. na godzinę. Prace mają się zakończyć w sierpniu, ale nie jest wykluczone, że drogowcy uporają się z remontem już pod koniec lipca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bus dla strażaków

Zamienili przejście w parking

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 10-06-2009 14:46
uzbrojeni w cierpliwosc to my mieszkancy juz od dawna jestesmy,a czy mozna spytac ile to bedzie trwac?
piipi 10-06-2009 15:55
..niektore ulice jelonkowe nie potrzebuja oswietlenia,bo tam mieszkancy MAJA ciemnosc nawet w ..zyciu codziennym !
~jeleniogórzanka1 10-06-2009 16:29
A łabądkom będzie łatwiej przejść przez ulicę? :)
~Mieszkanka 10-06-2009 16:57
Brawo dla pani Ragiel i pana Sajnoga, którzy wychodzili tę inwestycję!
~olo 10-06-2009 17:31
Przepraszam, którego Głowackiego ?
~urzędas 10-06-2009 20:55
do: Mieszkanka. Pani Ragiel i Pan Sajnog nie mieli nic do wychodzenia, ani nic do wspólnego z rzeczoną inwestycją. Jest to remont współfinansowany ze środków budżetu krajowego (tzw. "schetynówki"). Droga została wytypowana przez miasto (spośród kilku spełniających warunki konkursowe), projekt również opracowało miasto i złożyło do konkursu (złożyło zresztą jeszcze na ul. Wyczółkowskiego, ale dofinansowany mógł być tylko jeden projekt a ul. Głowackiego uzyskała więcej punktów). Gdzie więc te zasługi wyżej wymienionych? Zazwyczaj głosują przeciwko projektom uchwał zgłaszanych przez Przezydenta. Tak to przyczyniają się do rozwoju miasta. Kpina, niewiedza czy cyniczna gra przedwyborcza?
~_Łowca byków 10-06-2009 21:42
Nałożenie drugiej, trzeciej i kolejnej nowej warstwy asfalltu bez wzmocnienia lub wymiany podbudowy, spowoduje, że po dwóch latach droga będzie nadawała się ponownie do remontu. Nasze stare drogi z uwagi na intensywność ruchu wymagają kompleksowych remontów, a nie pacykowania.
~Yachiru 10-06-2009 23:47
Buahahahaha!!!xDD Kawałek dalej jest mój domek^^ Dużym plusem jest to, że mimo zakazu wchodzenia na ten... Hmmm... Nowo robiony chodniczek ludzie czekający na autobus nie są strofowani przez robotników... Nieraz sie przecież zdarza, że zakaz to zakaz i nawet jeśli jest tam np. tak jak w tym wypadku przystanek to robotnicy się wydzieraja na wszystkich którzy tam wejdą... tu tego nie ma... Bardzo wielki plus:D
~GOŚĆ 16-06-2009 12:55
Modernizacja ulicy Głowackiego !!! Zmotoryzowani skracajac sobie droge do Karpacza utrudniaja zycie mieszkańcom ładnego osiedla przy ul.Skowronków i Wesołej tymi ulicami nie mozna przejsc taki jest tam cały czas ruch i popisy młodych kierowców ,którzy robia wyscigi .A gdzie jest projekt drogi ,który miał niegdyś omijac ta dzielnice???????????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Śmierć na żwirowni

Papierosowy gang rozbity

Klasyki zjechały do Kowar

Pamięci poległych

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
508
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%