MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Przy „trójce” będzie radosna zabawa. Dla wszystkich

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 25 listopada 2011, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Ok. 250 tys. zł. kosztował plac zabaw wybudowany w Szkole Podstawowej nr 3, który został oficjalnie otwarty wczoraj przez prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiłę. W ramach programu „Radosna szkoła” nowoczesne place zabaw powstają również przy szkołach podstawowych nr 2, 10, 11 i 8.

Połowę całej kwoty szkoła pozyskała od Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu „Radosna szkoła”. Resztę przekazał Urząd Miasta w Jeleniej Górze. Oprócz placu zabaw zewnętrznego, szkoła otrzymała również atrakcyjne wyposażenie świetlicy w postaci basenu z kulkami, tunelu ze ślimaka oraz wielkich, gumowych klocków, z których można wybudować zamek, lub wieżę.

Montaż obiektu zajął zaledwie 14 dni. Jego podłoże wykonane jest z miękkiego materiału, aby dzieci przy upadku nie zrobiły sobie krzywdy. Na placu zabaw znajdują się takie atrakcje, jak huśtawki pojedyncze i podwójne w kształcie hipciów i tygrysków, tzw. koniki do bujania, zamek ze ślizgawkami i ruchomym mostkiem, a także ścianka wspinaczkowa.

- Plac zabaw jest monitorowany i docelowo wybudowany z przeznaczeniem dla uczniów, jednak nie zamierzam go zamykać na cztery spusty. W szkole jest zawsze dozorca, który w miarę dobrej pogody będzie zawsze otwierał plac zabaw, nawet w weekendy, aby dzieci mieszkające w okolicy również mogły się tu bawić – powiedziała Dorota Binkowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3.

– Miłym zaskoczeniem było ogromne zainteresowanie nawet wśród uczniów starszych klas naszej szkoły. Mamy nadzieję, że dzieci będą mile spędzały czas na tym obiekcie, a także będą szanować nasze wspólne dobro w postaci właśnie placu zabaw. Mogę spokojnie stwierdzić, że nasza placówka jest szkołą na miarę XXI wieku – dodała D. Binkowska.

Dyrektorzy, którzy brali udział w programie „Radosna szkoła”, wkrótce rozpiszą wspólny regulamin korzystania z placów zabaw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Budowa światłowodu w gminie Kamienna Góra

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~xyz 25-11-2011 9:16
Czy przy szkole podstawowej nr 11 też będzie plac dostępny dla dzieci mieszkających w pobliżu,tak jak przy SPnr3??czy to zależy od dobrej woli dyrekcji szkoły??Fajnie byłoby mieć alternatywę dla Placu przy Blaszaku:))
~44 25-11-2011 10:13
no proszę jaka bzdura ! plac jest a od Nowego roku ministerstwo zapowiada że 5 i 6 latki dalej jeszcze mogą byc w przedszkolach ! zmiast zagospodarować place zabaw w przedszkolach to wywalają pieniądze na szkoły ! zobaczymy te place za rok?!!
~jeleleń 25-11-2011 11:09
Zawiła powinien już wreszcie odejść. Zamiast zająć się problemami mieszkańców szuka tematow zastępczych.Moim zdaniem bardzo słaby prezydent, który nie relizuje objetnic wyborczych.
~re4e 25-11-2011 11:59
co to za plac, ani karuzeli, ani porządnej zjeżdżalni - ci co pamiętają rakietę na xx-lecia (którą usunięto nie wiadomo dlaczego) - wiedzą o co chodzi...
~Matylda 25-11-2011 14:21
Do jelenia. Pan Prezydent świetnie zajął się problemami mieszkańców. Nie wiem czy wiesz ale dzieci są mieszkańcami naszego miasta i bardzo dobrze się stało, że Pan Prezydent zatroszczył się właśnie o te nasze kochane dzieciaczki.
~ 25-11-2011 22:33
świetny plac!
~& 27-11-2011 14:08
tylko nie można jeszcze korzystać bo nie jest ubezpieczony tak tłumaczy sie zarządca.ale to Polska huczne otwarcie i zong...i do tego monitoring furtki zamiast całego placu a w kamerze nic nie widać.
~ 29-11-2011 19:18
najciekawsze jest zdjęcie z otwarcia....panowie politycy się huśtają......a dzieci za ogrodzeniem z zazdrością patrzą.........super!
~absolwentsp3 29-11-2011 23:34
~re4e zgadzam się z Tobą, rakieta to było to .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Politycy komentują wynik wyborów

Izba Tradycji Pożarniczych w Lubomierzu

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Maseczki dla szpitala

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
708
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%