MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Przy MOPS–ie wydają żywność potrzebującym

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 października 2017, 7:17
Aktualizacja: Sobota, 21 października 2017, 6:31
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta rozpoczęło wydawanie artykułów żywnościowych dla osób potrzebujących z Jeleniej Góry i okolic. Z uwagi na zmianę kryterium dochodowego zainteresowanie znacznie wzrosło.

Miasto nie ponosi z tego tytułu kosztów. W programie uczestniczą: Federacja Polskich Banków Żywności, Caritas Polska, Polski Komitet Pomocy Społecznej oraz Polski Czerwony Krzyż, które dystrybuują produkty poprzez organizacje w terenie. Aktualnie wydawaniem paczek w naszym mieście zajmują się dwie organizacje: Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Europejska Fundacja Ludzi Dobrej Woli „Serdeczna Pomoc”. W paczkach dla potrzebujących znajdują się m.in.: kasza, ryż, makaron, cukier, dżemy, konserwy czy mleko.

To bardzo chwalebna inicjatywa. Potrzebujących niestety jest wielu – ocenił Piotr Paczóski, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. - Każda osoba, która spełnia kryterium dochodowe w wysokości do 200 procent dla osoby samotnej lub w rodzinie (nie przekracza 1268 zł lub 1028 zł) może się zgłosić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej po skierowanie, aby przynajmniej raz w miesiącu otrzymać dary – powiedział Wojciech Łabun, dyrektor MOPS w Jeleniej Górze. W 2014 roku MOPS roku MOPS wydał ok. 700 skierowań, w 2015 r. 1000, a w 2016 r. ponad 1100 skierowań, dzięki którym objęto niemal 2000 osób pomocą w formie paczek, które wydawane są raz na miesiąc. - W ostatnim okresie wzrosło kryterium dochodowe ze 150 do 200 procent – tłumaczył wzrost liczby odbiorców darów, dyrektor Łabun.

Beneficjenci programu przyznają, że to bardzo ważne wsparcie dla nich. - Taka pomoc jest bardzo potrzebna biednym ludziom – przyznała pani Halina, która ma dwoje wnucząt, jest podwójną wdową i mieszka z córką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rondo w tym roku?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 14-10-2017 16:29
Pomoc jest potrzebna tylko nie dla meneli jedzenie wala się po śmietnikach sprzedają towar za nalewkę niektórzy lepiej żyją jak ten co pracuje i płaci podatki lepiej żyć na socjalu nic się nie martwią a do tego darmowa opieka lekarska
~Adam 20-11-2018 19:11
Zgadzam się. Sąsiad też mówił że kasze w koszach leżą na śmieci. A teraz przydział jak kot napłakał bo ludzie nie szanują i wywalają.
~Adam 20-11-2018 19:18
Tym co wywalają głodówkę tydzień zrobić, to docenią darmozjady p...ne. Albo w ogóle niech nie przychodzą po jedzenie, to tak dziękują Bogu za jedzenie, a modlą się o chleb na dany dzień, Masakra. Na złość robią tylko sobie, odmrazaja na złość w cudzysłowie uszy. Powinni kontrolować tak jak mówili tych co przychodzą w domach.
~Adam 20-11-2018 19:21
Co o tym myślicie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powstaje "Kuchnia Ducha Gór"

Straty policzone

Spotkali się z Beatą Kempą

Spotkania z Beatą Kempą

Trwa rozbudowa SOSW

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1208
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%