MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Przy Cinciały będzie lepiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 21 lutego 2008, 7:08
Aktualizacja: 15:23
Autor: AGA
Fot. TEJO
Przedstawiciele mieszkańców ul. Cinciały wystosowali do prezydenta list otwarty, w którym wyrazili rozczarowanie z powodu pominięcia w budżecie ich postulatów. Wnosili m.in. o remont nawierzchni ulicy i zamontowanie oświetlenia.

– Najważniejszą sprawą jest dla nas oświetlenie ulicy, ponieważ nie czujemy się bezpiecznie na naszych podwórkach. Zrealizowanie tej potrzeby jest głównym zadaniem państwa i samorządu i będziemy walczyć o to z całą determinacją. Nie pozwolimy na sytuację, w której pod osłoną nocy jesteśmy okradani i musimy bać się o nasze dzieci – argumentowali mieszkańcy.

Dodali, że są w swojej determinacji są gotowi nawet do okupacji budynku ratusza lub zablokowania połączenia komunikacyjnego między Cieplicami i centrum Jeleniej Góry.

Aby ostudzić nastroje, prezydent zaprosił mieszkańców na spotkanie. – Przebiegało w przyjaznej atmosferze. Ustaliliśmy, że w drugiej połowie 2008 roku zostanie przygotowana dokumentacja techniczna, a w przyszłym roku ruszą prace remontowe – wyjaśnił Marek Obrębalski.

Jerzy Łużniak dodał, że są to zaległości sprzed wielu lat. – Takich ulic jest w naszym mieście dużo więcej. Zadbamy o systematyczną realizację tych zadań – zapewniał.

Ogłoszenia

Czytaj również

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~A moze 21-02-2008 9:23
troche obiektywnego spojrzenia jednak? Mieszkancy Cincialy przyszli do ratusza na sesje budzetowa i praktycznie zmusili prezydenta do rozmow. Wczesniej raczej nikt im spotkania nie proponowal. I ciekawe, skad pieniadze na ta dokumentacje, skoro w budzecie ich nie ma...
~x 21-02-2008 9:50
Dodali ,że są w swojej determinacji są gotowi?
~Jest takie słowo 21-02-2008 11:43
PRZYRODA!
~Tewje Mleczarz 21-02-2008 13:30
Gdybym był bogaczem Dejdel didel dejdel Digu digu didel, dejdel dum...
~funio 21-02-2008 15:30
gdzie jest ul Cinciały ????
~do funia: 21-02-2008 21:42
w tej czesci Jeleniej ktora miasto sie nie interesuje...
~Wacek 21-02-2008 22:45
Narobili szumu w mediach jakby jakaś katastrofa się stała. W Odrze to ten program na okrogło leci o biedakach z Cinciały, aż się nie dobrze robi. A w czym pomoże oswietlenie, przestana kraść ? Na Zabobrzu lampa koło lampy a furka ze dwa razy w tygodniu pojdzie. Wygód każdy szuka, ale bez przesady--blokować ulice ? Zablokujcie sobie Cinciały problem sam zniknie bo nikt i tak nie przejedzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Śmierć na żwirowni

Ławki do remontu

Ostrzeżenie przed burzami i deszczem

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
130
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%