MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przez wiersze do aktorskiej sławy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 6 grudnia 2008, 14:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 grudnia 2008, 19:56
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Kilkunastu uczniów jeleniogórskich podstawek wzięło dziś udział w eliminacjach konkursu recytatorskiego zorganizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury. Bezkonkurencyjni okazali się Elena Amroyan z „siódemki” oraz Michał Skowron z „piętnastki”.

Młodzi wykonawcy, przygotowani przez pedagogów poszczególnych szkół, dobrali repertuar stosowny do swojego wieku. Nie było więc niepotrzebnych zmagań z poezją za trudną, ale przygoda z wierszami o prostszej formie, ale silnym przekazie: czy to na poważnie, czy to na wesoło,

Jurorki (aktorka Anna Szymańska, poetka Wiesława Siemaszko-Zielińska oraz Danuta Sitek, dyrektor MDK) jednogłośnie wyłoniły zwycięzcę, którym okazał się Michał Skowron z SP nr 15. Bardzo brawurowo i jednocześnie z rozmysłem interpretował wiersz „Stefek Burczymucha”. Równorzędną pierwszą lokatę wywalczyła Elena Amroyan ze Szkoły Podstawowej nr 7 (wiersz Kerna „Co się dzieje w psie”). Cztery drugie lokaty przypadły: Darii Hryniewicz, Aleksandrze Świątkowskiej, Dominice Jaśkiewicz oraz Danielowi Siemińskiemu. Do finału regionalnego awansowały także Karina Szczęśniak oraz Katarzyna Sikora.

Gratulując sukcesu Anna Szymańska udzieliła młodzieży kilku porad z zakresu ćwiczenia dykcji. Poleciła „pracę” z korkiem w ustach oraz zaproponowała rozmaite ćwiczenia, których celem jest gimnastyka mięśni twarzy i perfekcyjna wymowa, bardzo potrzebna nie tylko w recytacji, ale i w życiu codziennym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sztuka w pałacach i nowi ambasadorzy

Country pod Śnieżką

Z rzeką za pan brat

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Tee 6-12-2008 22:38
Może Jelenia Góra będzie "zagłębiem aktorskim" tak jak Zielona Góra jest kabaretowym. Gratulacje dla dzieci! Recytowanie przed dużą widownią to nie lada wyzwanie. Brawa za odwagę!
~Sabath 7-12-2008 22:13
podziwiam młodych którzy decydują się na poezję,recytowanie wierszy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Karpaczu działo się!

Ćwiczyli ratownicy

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Odpust na szczycie

Mistrzowie na otwarciu stadionu

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
436
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%