MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przez UNESCO Club z „Norwida” na podbój Europy

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 listopada 2007, 6:57
Aktualizacja: 10:04
Autor: TEJO
Licealiści zaangażowani w międzynarodowe programy, konferencje i warsztaty. Rozwijają swoje zainteresowania i działalność dzięki samozaparciu i pomocy nauczycieli z II Liceum Ogólnokształcącego im. Norwida w Cieplicach.

Udział uczniów w czterech międzynarodowych konferencjach zgłosił UNESCO Club, który pod pieczą anglistki Renaty Gordziejonok działa w cieplickim liceum. Na uczniów czekają miejsca nawet w Stambule (Turcja) a także na Litwie oraz we wrocławskim Ośrodku Uniwersyteckim, gdzie mają odbyć się zaplanowane przedsięwzięcia.

Już 9 listopada członkowie klubu będą mogli wziąć udział w internetowej konferencji pod hasłem „Global citizenship”, a dzień wcześniej na czterodniowe warsztaty do Wrocławia organizowane przez Centrum Informacji UNESCO zatytułowane „To także twój świat” wyjadą drugoklasiści: Sonia Stanik oraz Konrad Lipiński.

Licealiści z „Norwida” mogą się także pochwalić ubiegłorocznym dorobkiem, między innymi, realizacją projektu dotyczącego jakości powietrza i wskaźników biologicznych w Bałtyku.
Uczniowie czynią także przymiarki do dziennikarskiego fachu. Niedawno mieli okazję wykazać się podczas uroczystości 60–lecia szkoły, kiedy Marta Tobiasz i Lidia Lewandowska przeprowadziły wywiady ze znanymi absolwentami II LO.

– Wśród gości spotkałyśmy rodziców Tomasza Siemienskiego. Pan Tomasz jest korespondentem Polskiego Radia w Paryżu, a francuskiego uczył się w naszej szkole. Ukończył Norwida w 1976 roku – informują Marta i Lidia.

Renata Gordziejonok dodaje, że strona internetowa szkolnego klubu już działa. Dziękuje także uczniom Marcelowi Mitraszewskiemu (grafika i design) oraz Marcinowi Kukiełce (programowanie) i Jakubowi Gramszowi, którzy przyczynili się do jej powstania.

Informatycy z „Norwida” udowodnili swoją wiedzę zajmując wysokie lokaty zarówno w klasyfikacji grupowej jak i indywidualnej w konkursie organizowanym wiosną przez Dialnet w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego.

Sonda

Czy zakaz handlu w święta wprowadzono słusznie?

Oddanych
głosów
9
Tak. Bardzo dobry pomysł
78%
Tak, ale wymaga jeszcze większych obostrzeń
0%
Nie. W święta sklepy powinny być otwarte
22%

Ogłoszenia

Czytaj również

Znikną bariery w podstawówkach

Areszt za ucieczkę

Głosowanie w JBO  

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~jam 2-11-2007 9:51
Pani Gordziejonek a nie Gordziejonok
~j 2-11-2007 10:52
No akurat Gordziejonok a nie Gordziejonek ;)
~uczestnik warsztatów 2006 19-11-2007 20:52
A wszystko to zaczęło się od warsztatów z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej 2006, które przygotowali: Paweł Ćwiąkało i Pamela Ziemba. Można o nich powiedzieć, że byli pierwszymi członkami Klubu :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Poświst na "góralu"

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Obchody jubileuszu 60–lecia Towarzystwa Karkonoskiego

Stop marginalizacji średnich miast

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
703
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%