MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Przez szlify do scenicznej doskonałości

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 12 lipca 2008, 13:53
Aktualizacja: Poniedziałek, 14 lipca 2008, 16:53
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Powtarzanie jest matką uczących się – tę dawną maksymę wzięli sobie do serca uczestnicy warsztatów wakacyjnych „Lato w teatrze”, którzy kończą już pierwszy tydzień przygotowań do wielkiego widowiska. Do premiery pozostało coraz mniej czasu.

– Dopracowujemy poznane już sceny, żeby wszystko wyszło nam jak najlepiej – mówi Grażyna Tabor, reżyserka spektaklu. Podzielona na grupy młodzież ćwiczyła epizod dziadowski z czarną procesją, biczowaniem i zawodzeniem. Założono już kostiumy, a w rękach aktorów znalazły się rekwizyty. Przez to przygotowania do premiery robią coraz większe wrażenie.

Druga grupa doskonaliła sceny ze średniowiecznego jarmarku. Cały epizod jest niezwykle barwny. Zawiera też w sobie historię o miłości, elementy klaunady oraz akrobatyki.

– Musicie być jak najbardziej skoncentrowani, aby zaoszczędzić sobie czasu i nie musieć powtarzać w nieskończoność scen – wyjaśniali młodym aktorom Koryna Opala-Wnuk i Jacek Grondowy, którzy opracowują koncepcję sceny. Zresztą w tym ma także udział sama młodzież, która niejednokrotnie realizuje własne pomysły, zaakceptowane przez reżyserów.

– Jesteśmy na półmetku imprezy. Widać, że jeden cel już został osiągnięty, bo młodzi ludzie są bardzo zintegrowani, a na początku wcale się nie znali. No i spektakl zaczyna już mieć ręce i nogi. Całość zapowiada się fascynująco – mówi Tadeusz Wnuk, koordynator działań i aktor Teatru Jeleniogórskiego.

W niedzielę uczestnicy warsztatu będą nagrywać ścieżki dźwiękowe do spektaklu i dopracowywać niektóre elementy sceniczne. A w poniedziałek: początek przygody z barokiem. Wówczas też nadamy następną relację z tego, co dzieje się na norwidowskich deskach podczas wakacji.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Inwestycje wodno–kanalizacyjne we Wleniu

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Pożegnania w starostwie

Zatrzymano nielegalny transport starych opon

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1076
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%