MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Przez promocję po laury Liczyrzepy

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Poniedziałek, 6 października 2008, 8:04
Aktualizacja: 15:46
Autor: Ania
Fot. Ania
Opłacało się działać dla dobra regionu oraz rozsławiać go w kraju i za granicą. Przekonali się o tym laureaci nagród Liczyrzepy, którzy w miniony piątek podczas 11 Karkonoskich Spotkań Turystycznych odebrali wyróżnienia. Przy okazji policjanci wręczyli Certyfikaty Bezpieczeństwa tym placówkom, które w szczególny sposób troszczą się o spokojny pobyt turystów.

– Park miniatur jest projektem mojego życia i swego rodzaju wewnętrzną satysfakcją. Chciałem zrobić coś w rodzaju machiny czasu i pokazać moją małą ojczyznę, którą kiedyś opuściłem, tak jak ją zapamiętałem – mówił Marian Piasecki, jeden z laureatów.

– W tym przedsięwzięciu kierowałem się także rozwojem turystyki, a realizując swoje marzenie nie korzystałem z żadnych dotacji, ani udogodnień prawnych. Początkowo park miał powstać w Karpaczu, ale ostatecznie stworzyłem go w Kowarach – dodał. Inwestycja jest trafiona. W tym roku Park Miniatur odwiedziło 180 tysięcy ludzi, z których wielu decyduje się na dłuższy pobyt w regionie.

Za zasługi dla turystyki odznaczono Janinę i Jerzego Sieleckich, właścicieli Schroniska Górskiego „Kamieńczyk”, fotografa Zygmunta Wawrzyńca – Trylańskiego oraz Piotra Kaczmarskiego, dziennikarza Radia Wrocław.

Goście, których do przyjazdu w Jeleniogórskie i pozostania tu na parę dni skutecznie namawiają nagrodzeni honorowymi statuetkami, nie muszą się obawiać o swoje bezpieczeństwo. A to dzięki policyjnemu programowi prewencyjnemu, który od kilku lat realizowano w Karpaczu, a w tym roku po raz pierwszy wzięły w nim udział także obiekty ze Szklarskiej Poręby.

Celem tego przedsięwzięcia jest motywowanie właścicieli, aby dbali o bezpieczeństwo na terenie obiektu i wokół niego. Zainstalowany monitoring wizyjny płoszy potencjalnych złodziei, którzy wiedzą, że lepiej się od takich miejsc trzymać z daleka. Złote Certyfikaty Bezpieczeństwa przyznano hotelom „Bornit”, „Szrenicowy Dwór” i „Las”, natomiast srebrny Certyfikat Bezpieczeństwa otrzymał szklarskoporębski KRUS.

– Jest to dla nas ogromny zaszczyt, tym bardziej, że spośród wszystkich obiektów nasz hotel jest najmłodszy – mówiła Cecylia Ochenkowska, dyrektor hotelu Szrenicowy Dwór”, który został podwójnie nagrodzony, Liczyrzepą 2008 oraz certyfikatem bezpieczeństwa.

Jedenaste Karkonoskie Spotkania Turystyczne odbyły się w sympatycznej atmosferze, której z pewnością sprzyjała okolica i okazały hotel „Barok”, w którym zorganizowano imprezę. Zebranych gości już na samym początku rozgrzał dziecięcy zespół „ Kolorowe Nutki” ze Szkoły nr 1 w Piechowicach, a po wręczeniu nagród i odznaczeń goście uczestniczyli w Biesiadzie Karkonoskiej.

Liczyrzepy 2000, czyli nagrody starosty jeleniogórskiego, przyznawano w siedmiu kategoriach. W kategorii promocja regionu nagrodzono Fundację Partnerstwo Ducha Gór. Za najefektowniejszą promocję powiatu jeleniogórskiego odznaczono Leśną Hutę ( prywatna huta szkła w Szklarskiej Porębie). Najlepszym obiektem hotelarskim w powiecie jeleniogórskim uznano Szrenicowy Dwór, a za najlepszą promocję zagraniczną powiatu jeleniogórskiego Liczyrzepę otrzymało Stowarzyszenie Bieg Piastów. Najlepszym produktem turystycznym powiatu jeleniogórskiego okrzyknięto Złoty Aurun Sudeckiego Bractwa Walońskiego. Za kreatywność służącą budowaniu wizerunku gminy przyjaznej nagrodzono Wojciecha Poczynka, wójta gminy Stara Kamienica, natomiast za całokształt działalności na rzecz turystyki w powiecie jeleniogórskim Liczyrzepa trafiła w ręce Mariana Piaseckiego, właściciela Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Komentarze (5) Dodaj komentarz

ciotkaz 6-10-2008 11:14
Gratulacje dla państwa Piaseckich! Życzę dalszych wyróżnień iI sukcesów! Genialny pomysł, miniaturki wypracowane z wysoką uwagą do detali, pokazują dawną świetność obiektów. Obecny stan wielu zabytków woła o pomstę do nieba. Jak można było dopuścić do zniszczenia te obiekty dumy regionu !!!!!! Jestem nowym transplantem w JG, widzę wszystko okiem turysty. Odwiedziłam Park w tym roku trzy razy z moimi gośćmi, za każdym razem uroczona i dumna ,że jest takie coś do pokazania. Potem wybieraliśmy trasę aby oglądać oryginały w swojej wykwintnej odbudowie i ubolewać nad stanem tych ruin zniszczonych przez ludzi, niekoniecznie przez ząb czasu... .Uważam że każdy, i nie tylko, turysta musi to zobaczyć choćby raz! Serwują też pyszną kawkę. Souveniry, wysokiej jakości, same wchodzą w ręce. Nasze zdjęcia zrobione tam będą zachwycać tych co widzieli i tych co oglądają i już czekają aby zwiedzić. Życzę tą drogą państwu Piaseckim dalszych sukcesów, minimum problemów, wizji na przyszłość które pozwolą na dodawanie nowych projektów. Ku dumie I chlubie całego regionu! Best wishes! Szkoda, że nie było w artykule więcej zdjęć, szczególnie pana Tejo. Pozdrawiam
piipi 6-10-2008 11:50
..i cudownie,a ..DLACZEGO Darek Milinski zostal zapomniany !. Jego cudowne Krolestwo Bajek w Plawnie..jest NAJpiekniejsze !!. ~LICZYRZEPO..gdzie jestes ?.
~wdsp 6-10-2008 14:10
szanowna piipi. Nagroda Starosty Jeleniogórskiego Liczyrzepy przyznawana jest w powiecie Jeleniogórskim. TO NIE JA PODZIELIŁEM to dawne województwo. I przykro, że Pan Darek jest w innym powiecie ale jak zasłuży to proponuję zajrzeć do regulaminu na stronkę http://www.starostwo.jgora.pl/pliki.html.
piipi 6-10-2008 15:31
..do - [~Wdsp..]..~Przepraszam !.~*Dziekuje za wyjasnienie,bo nie wiedzialam.~Park Miniatur juz podziwialam i czulam sie tam cudownie..jak ptak,a ktory moze wszystko z gory obserwowac.~*Piipi - GRATULUJE !!.
~Sabath 6-10-2008 21:57
można pojechać do parku miniatur i zwiedzić jak na prawdzie ale niema jednak to jak prawdziwa wycieczka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Parking na... przejściu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Bezpieczniej nad Kaczawą

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
669
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%