MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Przez cieknącą wodę pękają ściany kamienicy przy ul. Sudeckiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 7 grudnia 2012, 8:53
Aktualizacja: Sobota, 8 grudnia 2012, 9:15
Autor: Mea
Fot. Mea
– Od miesiąca śmierdząca woda płynąca z mieszkania z góry zalewa mi toaletę i korytarz – skarżyła się wczoraj (06.12.) pani Jolanta, mieszkanka pierwszego piętra kamienicy przy ul. Sudeckiej. – Najemca lokalu na drugim piętrze, skąd wydostaje się woda został zobowiązany do usunięcia awarii w ciągu dwóch najdalej, trzech dni od kontroli, która była przeprowadzona w środę (5 grudnia) przez technika– poinformował Jerzy Lenart, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Lokalowej w Jeleniej Górze.

Są mrozy, dlatego pani Jolanta obawia się, że cieknąca woda zamarznie i rozsadzi tynk. – Po suficie i ścianach cały czas sączy się woda, dlatego są już popękane i odchodzi z nich farba. Aż strach przejść obok, bo wygląda, jakby w każdej chwili miało się to zawalić – alarmuje pani Jolanta.

Jak się okazało, wyciek pochodzi z rury kanalizacyjnej. – Ponieważ najemca na własną rękę, bez naszej zgody, robił przeróbki instalacji, a przyczyną awarii jest źle założona uszczelka, dlatego teraz sam musi zadbać, by uzunąć ten problem. Jeśli tego nie zrobi, zlecimy tę pracę fachowcom, a kosztami zostanie obciążony najemca – powiedział Jerzy Lenart. - Ponadto wspólnota powinna zażądać od najemcy przywrócenia stanu ścian i sufitów do stanu sprzed awarii – dodał.

Zarządca, czyli firma Domicus robi co może. – Zgłosiliśmy problem do ZGKiM-u, ponieważ mieszkanie jest komunalne. Próbowaliśmy skontaktować się z osobą, która tam mieszka, jednak nikt nam nie otwierał drzwi. Jeśli będzie to możliwe spróbujemy całkowicie wyłączyć wodę w tym lokalu, by zahamować wyciek – powiedział Ryszard Rawski, zarządca wspólnoty mieszkaniowej budynku przy ul. Sudeckiej z firmy Domicus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejne roje pszczół

Podgórna jest nadal zarośnięta

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Komentarze (22) Dodaj komentarz

rymcycymcy 7-12-2012 9:09
Nie może wam otworzyć ...bo siedzi na kiblu ! :)
~17sqandal 7-12-2012 9:43
i tu kłania się życzliwość sąsiedzka , kawał drania z tego mieszkanca , włascielka mieszkania zalewanego powinna dziada podać do sądu , chyba ze ma mieszkanie ubezpieczone to wtedy spoko.
~mal 7-12-2012 9:50
uzunąć... hmmm
~HaHa 7-12-2012 10:11
Jak sam majstrował przy rurze ka...lizacyjnej, to powinien pokryć wszelkie koszty naprawy, malowania itp., a jak nie chce, to go wywalić za bruk! Takich t...ków jest jeszcze więcej, bo oni myślą, że jak mieszkają w mieszkaniach komunalnych, to bez zgody ZGMiK mogą wszystko robić, co się im podoba.
~X 7-12-2012 10:24
by zylo sie lepiej PELO
~ 7-12-2012 11:20
Dlaczego dopusciliscie tak piekne kasmiennice latami nic nie robienia do dewastacji... W Niemczech w takich wyremontowanych kamiennicach jak na Wojska Polskiego mieszka burzuazja i duzo zarabiajacy bo zwykly czlowiek nie jest w stanie placic za czynsz ponad 10 euro za 1m². A W Polsce juz wystarczajaco zniszczone mieszkania daje sie najczesciej wykolejonym ludziom z marginesa, ktorzy jeszcze bardziej je rujnuja. Wyremontowac i sprzedac albo wynajac pracujacym i nie bedzie problemow z zalewaniem itd. Tych z marginesu ulokowac na Zabobrzu tak jak to sie robi w cywilizowanych krajach, gdzie margines spoleczny laduje na obrzezach mista. Centrum i jego willowe dzielnice moga byc nawet ladniejsze niz kiedys tylko trzeba dobrego gospodarza, ktory zajmie sie tym i przywroci dawny porzadek.
~oooo 7-12-2012 12:00
Pan Lenart opowiada bzdury. Wspólnota powinna domagać się działania i usunięcia szkód od właściciela a nie najemcy. A gdyby to było wykupione mieszkanie i wynajęte studentom to też wspólnota miałaby biegać za studentami ? Niech właściciel odzyskuje od najemcy, co stracił a obowiązki należą do niego. W tym przypadku do ZGKiM.
~M. Kaflik 7-12-2012 12:17
Szkoda że się nie podpisujecie pod komentarzami - oooo i autor (autorka) komentarza powyżej - macie 100% racji i w zasadzie nie mam nic do dodania. Apeluję - podpisujcie się - chociaż imieniem. Marcin Kaflik z Cieplic
~romeczek 7-12-2012 13:43
tego nie można tamtego można... w razie zagrożenia mienia i życia ludzi policja z instytucjami nadzoru wszystko może nawet bez prokuratora, przepisy są na wszystko tylko trzeba je stosować
~rumcajs54 7-12-2012 14:45
Lenard, nie Lenart ! Tak przynajmniej stoi na pieczątce: Jerzy Lenard.
~lokator 7-12-2012 14:55
Jeżeli mieszkanie jest komunalne (czytaj: właścicielem jest miasto a administratorem właśnie Lenard) to Wspólnota winna wystąpić do ZGKiM z żądaniem napraw i pokrycia wszystkich strat. Lenard ściemnia albo ... delikatnie mówiąc musi się jeszcze wiele nauczyć
~haile selass 7-12-2012 17:09
Na zachodzie w takich kamienicach,placi sie duzo za wynajem,a smierdzi w jeleniej ,,ZGROZA!!!
~Mata PO 7-12-2012 20:44
W piwnicznej izbie zmrok wczesny pada, Wilgotny a ponury; Mętnymi szyby drobne okienko Na brudne patrzy mury. W piwnicznej izbie głos dziecka słychać: To westchnie, to zagada... Ojciec chleb czarny wykuwa młotem, Przy igle matka blada. "Moja mateńko! Moja rodzona! Jak też tam na wsi onej ? Czy też tam dzieci chodzą w słoneczku, Po trawce, po zielonej? I nie mieszkają, jak my, w piwnicy? I widzą het... obłoki?" "Oj, widzą, synku, wszyściutko widzą, Caluśki świat szeroki! Oj, widzą one pola i lasy I łąki i zagaję; Widzą, jak słonko idzie do morza I jak znów rankiem wstaje... Widzą, jak pługi rzną wiosną skiby, Jak siewacz rzuca ziarna, Jak woły ciągną zębatą bronę, Jak rodzi ziemia czarna...
~ 7-12-2012 22:46
Osobiście nie udzielił mi się ten podniosły nastrój, być może dlatego, że Marek Siwiec zakończył jedynie przygodę z SLD, a nie działalność polityczną w ogóle, nie widzę więc powodu do specjalnego smutku czy radości.
~ 7-12-2012 22:49
. i ... z nimi sldeowcami a do tego niejaki Zadzy przewożnik od siedmiu boleści
Niggers™ 8-12-2012 0:26
Mata PO ! ! ! Nie Bierz ! Narkotyki nie dla Ciebie :)
Niggers™ 8-12-2012 0:30
Oględziny Twoich trzech wpisów POWYŻEJ zajeły mi trzy sekundy, wiem że trzeba Ci pomóc chłopino, wykończysz się !
~ 8-12-2012 7:03
M.Kaflik - nie każdy ma takie parcie na szkło jak Ty
~Zaginąła 8-12-2012 9:53
Nie remontować !!! A co będzie jak wróci Niemiec i zabierze hę ?
~K. 8-12-2012 14:41
Otwieram lodówkę a tam... kaflik.
~K. 8-12-2012 15:02
Slamsy to są właśnie w śródmieściu a nie na Zabobrzu drogi patrioto od dialinu. A czyja to zasługa? Oczywiście zarządców, odkąd pamiętam zawsze Lenart i zawsze syf, wstyd, trzeba bylo chociaż fronty pomalować a tak Sudecka czy cała Wojska Polskiego wygląda jak po wojnie... A w tym kokretnym przypadku żeby się chrzanić z tym miesiąc ??? Przecież widać że woda cieknie po instalacji elektrycznej a to już jest bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia, właściciel czyli ZGK nieudacznik dawno powinien wejść w asyście policji i straży jeśli nie ma innego dostępu do rury i odciąć to wszystko w cholerę ! Ale dopóki na stołkach będą sami kolesie nic się wam nie zmieni oprócz stawki czynszu.
~Rumcajs541 8-12-2012 22:38
parcie na szkło to moja specjalność

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Porównaj ceny z Jelonką.com

Biuro Rzeczy Znalezionych w Bolesławcu

Mina na Zabobrzu

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2248
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%