MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Przewrócona cysterna

Wiadomości: Dolny Śląsk
Czwartek, 31 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 21:43
Autor: PAP
Cysterna przewożąca 21 ton propanu butanu przewróciła się dzisiaj wczesnym rankiem na trasie wojewódzkiej nr 328 Legnica-Złotoryja. Trasa z Legnicy do Złotoryi jest nieprzejezdna. Utrudnienia potrwają co najmniej kilka godzin.

Policja zaleca objazdy: z jednej strony drogą nr 363 w kierunku na Jawor, z drugiej drogą nr 328 w stronę Chojnowa i dalej autostradą A-4.
Jednostka chemiczna strażaków z Legnicy sprawdziła cysternę pod kątem ewentualnych uszkodzeń i nie stwierdziła jej rozszczelnienia.

- Droga jest jednak zamknięta, gdyż cysterna, mimo że nierozszczelniona, stanowi zagrożenie z powodu zawartości zbiorników. Auto przewoziło ponad 20 ton wybuchowej mieszkanki propan-butan - powiedział rzecznik złotoryjskiej policji Piotr Klimaszewski.

Dodał, że na miejsce sprowadzana jest druga cysterna, do której zostanie przepompowana zawartość zbiornika przewróconego samochodu. Teren zabezpiecza straż pożarna i policja.

Do zdarzenia doszło ok. godziny 5 rano. Cysterna wpadła do rowu na drodze nr 364 na wysokości miejscowości Kozów, mniej więcej w połowie drogi między Legnicą i Złotoryją.

Policja przypuszcza, że do wypadku mogło dojść z powodu zmęczenia lub przyśnięcia kierowcy. Na trasie nie było bowiem trudnych warunków, ani dużego ruchu. Kierowcy i jego zmiennikowi nic się nie stało. Obaj są trzeźwi.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Zderzenie w Radomierzu

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Szybko zapomniany staw?

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Powrót Bitwy o Basztę

Czytelniczka: drogo i brudno

Walka o odszkodowanie  

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
791
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%