MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Przewrażliwieni na punkcie zieleni

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 24 lipca 2008, 7:16
Aktualizacja: 17:27
Autor: KTL
Fot. KTL
Wbrew obawom mieszkańców Cieplic nie wycięto kolejnego drzewa w uzdrowiskowej części miasta. Powodem całego zamieszania był... stary korzeń. Czy nie jesteśmy przypadkiem nieco przewrażliwieni?

Po informacji przekazanej nam przez Stowarzyszenie Miłośnicy Cieplic, które zareagowało w ten sposób na sygnał jednego z ciepliczan, udaliśmy się na ulicę Jagiellońską, spodziewając się zobaczyć kolejne miejsce cięcia dokonanego na starych drzewach w strefie „A” uzdrowiska.

Przypomnijmy: w lipcu podobna sprawa zbulwersowała niektórych mieszkańców ul. Zakopiańskiej, a sprawę wycinki starych drzew SMC zamierza przekazać do prokuratury.

W środę na miejscu okazało się, że nie jesteśmy w stanie odnaleźć żadnego pnia ze świeżymi śladami piły. Powodem zamieszania był stary korzeń, usunięty z terenu prywatnego. Nie istnieje zakaz usuwania pozostałości po drzewach.

Właścicielowi terenu nie ma czego zarzucić – usunął on martwy korzeń, a nie całe drzewo. W dodatku wewnątrz od strony płotu posadził siedemdziesiąt sadzonek iglaków. Po całym zamieszaniu nasuwa się pytanie: czy po burzy wokół wycinanych drzew ciepliczanie nie są zbytnio przewrażliwieni na punkcie terenów zielonych?

– Z dwojga złego lepiej przesadzić w tę stronę, niż całkowicie zignorować problem – usłyszeliśmy w rozmowie z mieszkańcami Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Czytelniczka: drogo i brudno

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~_tatawickabeznicka___ 24-07-2008 11:21
Rano zerwałem szczypiorek z ogródka i nie wiem, czy SMC nie powiadomi prokuratury. Najgorsze, że szczypiorek umarł w męczarniach - został drobno pokrojony i umieszczony w jajecznicy. Dalej ...lepiej nawet nie mówić ;)
~jejcam 24-07-2008 18:26
~henio 24-07-2008 20:11
A może zajeli byście się bardziej przyziemnymi sprawami ?!. A choćby tym ,że od wiosny rozgrzebane jest boisko na xx-Lecia !.Super prezent na wakacje !. A i tym ,że park przy tymże boisku/ pocięto / pseudo alejkami, na których po niewielkich opadach można spacerować tylko w kaloszach . A i tym ,że diabli wiedzą kto i dlaczego pousuwał wszystkie ławki z korony wałów / wspaniały widok na panoramę gór /główna atrakcja widokowa !!!!!!!!. Ach , miłośnicy Cieplic .Niedługo pozostaniecie tylko Wy .
piipi 24-07-2008 23:16
..salata jest najbardziej zielona !.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Stanowisko T4B Ekotechnologie ws. modernizacji oczyszczalni w Mysłakowicach (sprostowanie)

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Walczyli o Puchar Wójta

60 okrążeń na 60 lat

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
398
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
6%