MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Przewodnicy i piloci w Termach Cieplickich

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 20 grudnia 2013, 6:06
Aktualizacja: 7:18
Autor: MN
Fot. TC
Niemal stu przewodników górskich i pilotów wycieczek spotkało się w Termach Cieplickich w poniedziałek (16.12). Celem spotkania było zaprezentowanie im oferty rekreacyjno–sportowej Term i sposobu funkcjonowania obiektu. – Chcieliśmy pokazać im obiekt zanim zostanie otwarty, zebrać opinie, przedyskutować pomysły i posłuchać sugestii – mówi prezes spółki Termy Cieplickie.

Podczas zwiedzania goście Term Cieplickich zobaczyli baseny zewnętrzne i wewnętrzne, pomieszczenia przyszłej siłowni, strefę saun i część techniczną podziemi. Prezes spółki Termy Cieplickie Zbigniew Kubiela oprowadził gości, tłumacząc techniczne aspekty działania basenów i specjalistycznych urządzeń do filtrowania i podgrzewania wody.

- Przewodnicy górscy i piloci wycieczek najlepiej znają oczekiwania turystów lubiących aktywny wypoczynek – mówi prezes Term Cieplickich Zbigniew Kubiela.

Zdaniem Andrzeja Mateusiaka, wiceprezesa oddziału PTTK Sudety Zachodnie, spotkanie w termach było dobrym pomysłem. - Mogliśmy poznać aquapark, dowiedzieć się jak funkcjonuje jacuzzi i inne urządzenia, dzięki którym turyści będą się tu relaksować. Dodatkowo uważam, że planowane długie godziny otwarcia Term Cieplickich to plus. Wszyscy, którzy zjadą ze stoków późnym wieczorem będą mogli skorzystać z basenów – podsumowuje Andrzej Mateusiak i dodaje: Byłem kiedyś w podobnych termach w Austrii. Pływałem w zewnętrznych basenach przy -14 °C i była to wielka frajda!

Przewodnicy górscy i piloci wycieczek nie są jedyną grupą gości, której Termy Cieplickie chcą pokazać możliwości obiektu przed jego uruchomieniem. W tym tygodniu na identyczne spotkanie zaproszono przedstawicieli informacji turystycznych oraz część gestorów bazy noclegowej. Ta ostatnia grupa jest największa, więc zaplanowano dla jej przedstawicieli kilka osobnych wizyt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno

Wkrótce karkonoski

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Lenka20 20-12-2013 11:13
Wreszcie ktoś stworzy wachlarz rozrywek dla turystow. Przecież trzeba wydać jakiś folder, zebrac to w całość i sprzedawać jako produkt regionalny. Dobry pomysł!
~lolo pindolo 20-12-2013 13:15
Dziady w buciorach przyszły zobaczyć co to. Tylko mi tam błota nie nanieść bo z Luśką tam będziemy hasać niedługo.
~jan44 20-12-2013 14:23
polecam galerie zdjec- pierwsze kiepskie, drugie okropne i bezsensowne a trzecie i reszta to fikcja!
~Laion 20-12-2013 19:51
Na oficjalnej dla VIP-ów konferencji w dniu 2.12.2013 nie wpuszczono uczestników na obiekt bo muszą być rozruchy i przekazanie do użytkowania. A teraz chodzą sobie wycieczki na luzie i wszędzie zaglądają - gdzie nadzór techniczny, Inżynier Kontraktu i Nadzór Budowlany. Kto tu rządzi - Prezydent czy Prezes Spółki.
~yyy... 20-12-2013 19:59
cyt."specjalistycznych urządzeń do filtrowania i podgrzewania wody." hmmm,znowu coś nie tak,przecież to geotermalne źródło wody,które na wyjściu ma 78 stopni C. jeszcze chcecie to grzać? zagotować czy jak,herbatę będziecie parzyć z tego?
~pop 20-12-2013 22:03
I jak zawsze na basen w butach gdzie ochraniacze pytam się ???
~xxx 21-12-2013 0:10
Kiedy otwarcie ???
Nοstradamus 21-12-2013 14:21
Cały projekt techniczny obiektu to BZDURA. Zamiast użyć wymienników ciepła do podgrzewania wody basenowej obiekt będzie używał PRĄDU DO PODGRZEWANIA. Najdroższego sposobu ogrzewania. A gdzie panele słoneczne?! Pozwoliłby chociaż w 10-20% zaoszczędzić energię. Używanie tej wody do kąpieli też jest głupie, woda termalna powinna być używana tylko do podgrzewania ZWYKŁEJ WODY, następnie wprowadzana z powrotem do odwiertu.
~przewodnik 22-12-2013 20:58
Skąd macie takie wiadomości? Z tego co nam przedstawiano, woda w basenach będzie podgrzewana ze źródła (ok. 87oC) poprzez wymienniki ciepła, a podłączenie do sieci ciepłowniczej jest jako alternatywa lub rezerwowe źródło zasilania w ciepłą wodę np. podczas awarii lub prac remontowych. Skąd te rewelacje o używaniu prądu do podgrzewania wody?
~dr 22-12-2013 23:06
Albo zdjęcia albo tam ciasno, jak na ok. 70 mln. zł.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mercedesem rozbił kilka aut

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Elektroniczny kontakt z klientem już działa

Spotkanie ws. fotowoltaiki

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
131
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%