MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przetasowania w rozkładzie jazdy pociągów

Wiadomości: JELENIA GÓRA/REGION
Niedziela, 29 sierpnia 2010, 7:41
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 13:55
Autor: Angela
Fot. TEJO
Od 1 września wchodzi w życie trzecia korekta rozkładu jazdy pociągów. W regionie zmienią się nieco godziny przyjazdów i odjazdów oraz czas podróży niektórych składów. Ze stolicy Karkonoszy dojedziemy do czeskiego Korenova.

Najwięcej zmian przewidziano na linii Jelenia Góra – Szklarska Poręba. Połączenia będą obsługiwane przez szynobusy. Już od wczoraj z miasta pod Szrenicą rozpoczął kursowanie regularny pociąg do Korenova (Czechy). Od 1 września do naszych południowych sąsiadów będzie można dojechać z Jeleniej Góry. Rozkłady jazdy dołączamy do galerii zdjęć.

– W związku z przejęciem obsługi odcinka Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna przez autobusy szynowe, skróceniu ulegnie relacja pociągu KAMIEŃCZYK – informują na swojej stronie Przewozy Regionalne PKP. Od 1 września grupa wagonów kursująca dotychczas do Szklarskiej Poręby Górnej kursować będzie w relacji Poznań Główny – Jelenia Góra – Poznań Główny. Na stacji Jelenia Góra pociąg ten będzie skomunikowany z autobusem szynowym do i ze Szklarskiej Poręby Górnej.

Zmieni się także układ porannych połączeń z Wrocławia do Wałbrzycha i Jeleniej Góry. Pociąg nr 66223 z Wrocławia Głównego (odj. 05:36) do Jeleniej Góry (przyj. 08:55) kursował będzie tylko w dni robocze oprócz świąt. – Pociąg nr 66221 z Wrocławia Głównego o godzinie 06:44 w (D) oprócz 12.XI będzie kursował do Wałbrzycha Głównego (przyj. 08:38), natomiast w (C) do Jeleniej Góry (przyj. 10:14) – podały PR.

Zmiany obejmą także linię Jelenia Góra – Węgliniec – Zielona Góra. Do 31 października za autobus szynowy nr 67635/4 rel. Jelenia Góra (odj. 11:19) - Zielona Góra (przyj. 15:19) na odcinku Jelenia Góra - Węgliniec zostanie uruchomiony zastępczy skład w postaci jednostki elektrycznej. Z kolei na odcinku Węgliniec - Zielona Góra kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

Analogicznie obsługiwany będzie pociąg powrotny nr 76633/2 z Zielonej Góry (odj. 15:38) do Jeleniej Góry (przyj. 19:42). Do 31.10.2010 r. na odcinku Zielona Góra - Węgliniec kursować będą autobusy, a z Węglińca do Jelenia Góra zastępczy skład złożony z jednostki elektrycznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Od jutra Jarmark Bożonarodzeniowy

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~ość portalu 29-08-2010 8:53
nie mam zdania...
~gość portalu 1 29-08-2010 9:21
mam zdanie...
~~~ 29-08-2010 10:39
a gdzie nieobiecany snellzug do berlina chetnych zabraknie
~Gość 29-08-2010 11:40
Zamiast ustawić połączenie Jelenia Góra - Korenov . To PKP dzieli trasę na Jelenia Góra -Szklarska Poręba i potem przesiadka dalej do Korenav, uważam że takie działanie PKP jest chore jak cała jego struktura -tylko kasa ,a wygoda podróżnych jaką kiedyś zapewniano w PKP ODPADŁA po drodze bujających się torów .
~Bonifas 29-08-2010 12:15
nikt nie dzieli to będzie jechał jeden i ten sam szynobus wyjątkiem będzie kurs Szklarska- Harrachov o 9,00 poza tym wszystkie pociągi będą jechały w relacji Jelenia Góra - Korenov a PR musiało w ten sposób rozpisać Rj ponieważ ministerstwo infrastruktury finansuje przewozy wyłącznie między Szklarską Porębą a Korenovem natomiast za odcinek Jelenia G. - Szklarska Poręba płaci UMWD - biurokracja
~Jeleń 29-08-2010 12:42
-> Bonifas taki konkretne komentarze chciałbym czytać. Dzięki
~ 29-08-2010 12:42
pkp to dziadostwo trzeba szybkich zmian
~Noema 29-08-2010 15:50
Bonifas nieprawdę pisze, będą to dwa odrębne szynobusy. Jeden będzie jeżdził w relacji Jelenia Góra - Szklarska Poręba Górna, drugi od Szklarskiej Poręby Górnej do Harrachova/Korenova. W Szklarskiej Porębie Górnej jak ktoś będzie chciał jechać dalej, będzie musiał się przesiąść. Na dodatek niektóre połączenia nie są dobrze skomunikowane, np. przy ostatnim powrotnym kursie z Korenova trzeba czekać w Szklarskiej Porębie około 0,5 godz. na szynobus do Jeleniej Góry. Bonifas: najpierw trollowałeś na infokolej.pl, teraz przyszedłeś tutaj wprowadzać ludzi w błąd?
~galla 29-08-2010 15:50
a kto mi powie ile bedzie kosztowal bilet z jeleniej do korenova, z oczywistym uwzglednieniem podzilau na bilet mormalny , ulgowy i dla seniorow. to wazne. no i powrotny . Bo bardzo sie ciesze ze powstala ta linia, to dopiero atrakcja co sie zowie, o jeszcze zeby bylo polaczenie do liberca i do pragi z jeleniej wtedy byloby jeszcze fajniej, i czy bedzie mozna wykupic od razu powrotny , . no i jeszcze jedno aby ten rozklad jazdy na stale zagoscil na portalu jelonki pozdrawiam jelonke
~ 29-08-2010 21:12
autobusy zamiast pociągów na odcinku węgliniec- zielona góra kursują już conajmniej od miesiąca..
~chomik_v8 30-08-2010 7:30
Z Wrocławia do Jeleniej w prawie 3 i pół godziny, tymi pociągami jeżdżą tylko ci co MUSZĄ...
~zainteresowy 30-08-2010 11:47
czyli caly urok jazdy z jeleniej do korenova szlak trafia przez przesiadke, wiec jaka to atrakcja drogie koleje, , szczegolnie gdy taka podroz chcialby odbyc starszy albo inwalida z jeeniej gory
~,,, 30-08-2010 11:51
a dlaczego nie ma rozkladu jazdy z jeleniej gory do korenowa , z uwzglednieniem przesiadki, to by ulatwilo chcacym zaplanowac taka wycieczke, a tu tylko od szklarskiej czyli znowu ktos dal d...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Piechotą przez Stromiec na Okole

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Uczniowie piszą listy...

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
861
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%