MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Przetasowania w rozkładzie jazdy MZK

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 4 stycznia 2008, 15:00
Aktualizacja: Sobota, 5 stycznia 2008, 8:08
Autor: TEJO
Fot. TEJO
W nadchodzącym tygodniu Miejski Zakład Komunikacyjny planuje wprowadzenie istotnych zmian w kursowaniu pojazdów. Zostanie zlikwidowane bezpłatne połączenie osiedla Orle z hipermarketem Tesco. Ale to nie wszystko.

– Od 9 stycznia na odcinku Czarnoleska – Powstańców Wielkopolskich (Mała Poczta) zostaną uruchomione dodatkowe kursy autobusów linii nr 25 – poinformował Leszek Chmielewski, szef działu marketingu MZK.
Także i od 9 stycznia (środa) z rozkładów jazdy znikną autobusy bezpłatnej linii TES na trasie Osiedle Orle – TESCO – Osiedle Orle.

Utrzymane zostają tylko kursy na trasie TESCO – Zabobrze – TESCO, a ich liczba zostanie zwiększona do ośmiu. Autobus będzie kursował tylko w środy, czwartki, piątki i soboty. Odjazdy z przystanku TESCO: 1000, 1100, 1200, 1400, 1500, 1600, 1700 i 1800.

Z kolei od 10 stycznia 2008 zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy autobusów linii nr 15. Odjazd autobusu z Dworca PKP w Jeleniej Górze w kierunku Dom Hauptmanna zostanie opóźniony z godz. 18:10 na godz. 1830.
Zaś odjazd z przystanku Michałowice Śnieżna w kierunku do Jeleniej Góry w soboty, niedziele i święta zostanie przyspieszony z godz. 4:54 na godz. 4:46.

Pasażerowie korzystający z „piętnastki” sprzed Domu Hauptmanna w kierunku Jeleniej Góry odjadą zamiast o godz. 9.24 i 18.58*X – o godz. 9:00 i 19:07*X.

Ogłoszenia

Czytaj również

Krakowska w budowie

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Absolutorium dla bolesławieckiego zarządu powiatu

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~A hoj 4-01-2008 16:48
I Czarne uzyska kontakt ze światem. Głowy mieszkańców Czarnego otworzą się na nowe idee wielkiego świata i być może nawet viceprezydent Łużniak zacznie myśleć...
~CIEKAWSKI II 4-01-2008 17:30
jAKIE BYŁY PRZESŁANKI LIKWIDACJI AUTOBUSU "TESCO" w ORLEGO? Czy temu kolosowi nie opłacało sie fundować dowóz zawsze preppełnionych klientami autobusów klienteli, która mocno nabijała kasę czy też inne przyczyny? Ale CZARNYCH GACI NA ZNAK ŻAŁOBY ani nie kupie , ani NIE ZAŁOŻĘ bo w chwili obecnej po otwarciu obok BIEDRONKI - LIDLA to sobie poradzimy, bo i wybór towaów lepszy i tańszy.. A że z Cieplic, Sobieszowa i okololic połaczenie z TESCO jest fatalne więc będzie to " odmrożenie uszu na złośc Babci"" Ahooj!
~Kierowca MZK 4-01-2008 19:49
Tak sie sklada ze z orlego tesco jezdzilo prawie zawsze puste (5-8 osob) to gdzie tu interes ?! wiem bo jezdzilem ta beznadziejna linia...
~gucio 4-01-2008 19:53
istotne zmiany? rozumiem gdyby najpowszechniejsze autobusy pozmieniać (tj. rozkład ich jazdy), np. 6,7,17,26,27 czy inne tego typu.. ale jakieś takie.. eh to nie, aż tak istotne :)
~zła 4-01-2008 20:33
Racja ciekawski II, niech sobie sami zjedzą te towary:[ nawet płatnego dowozu nie ma jak należy, gwizdy dla MZK
~xxx 4-01-2008 20:58
widzieliście nowe autobusy MZK? chodzi o 2 nowe Mercedesy hehe. Może niedługo Krycha nas zacznie po mieście wozić. Takie dwa małe mercedesy busy ala Krycha kupiło MZK. Po kiego one? skoro brakuej dużych autobusów
~bazyli 4-01-2008 21:23
Ale z Was gamonie,za te kursy placilo Tesco,a nie Mzk.I to Tesco w koncu placi za was, bo korzystacie z darmochy nagminnie.A te przewozy sa dla potencjalnych klientow sklepu!!!!!!Koniec wycieczki z jeden usmiech.........
~Normaly 4-01-2008 22:29
Linia tesco niby takie przeceny a tylko drożej zobaczyli że ludzie z Orlego nie są w ciemnie bici i ceny znają a podrógie starym gratem jechac to jak lot B-52 taki sam komfort tylko huk że człowiek przy głuchy wysiada od pięknej harmonni silnika i wyjącego mostu napędowego
~gucio 4-01-2008 22:49
Koleżanko "zła" chyba dla TESCO... (gwizdy) przecież za taki autobus płaci ten hipermarket do którego dowożeni są darmowo ludzie - reklama, klienci.. Mylę się czy nie? Przecież jaki interes może mieć w tym MZK? No ludzie kochani..
~Kasiolek 4-01-2008 22:58
Wszystkie hipermarkety w jeleniej a z Cieplic to juz nawet nie bedzie jak dojechac , chyba ze samochodem, bo najblizszy przystanek to chyba PODWALE !!! GRATULUJE POMYSŁU :] :]
~adam2239 5-01-2008 1:26
Pomijając milczeniem likwidację bezpłatnej linii TES, stwierdzam, że tytuł artykułu, tj "Przetasowania w rozkładzie jazdy MZK:" jest chyba raczej nie na miejscu. Zmieni się zaledwie kilka kursów 15-stki i zlikwidują jedną linię i na tym koniec. Gdzie tu rewolucja>?? Pamiętacie może, jak w wakacje w Jelonce był artykuł, w którym można było się dowiedzieć o projekcie biletów czasowych dla Jeleniej Góry. I pytam się, co z tymi obietnicami? Tak samo szumnie pod koniec wakacji MZK wspominało o niejakiej rewolucji. Skończyło się na tym, że poprzestawiano niektóre odjazdy na liniach 6 i 7 oraz zmieniono trasę 17-stki (to chyba jedyny PLUS+). Niestety prawda jest taka, że dopóki nie zmieni się polityka miasta względem komunikacji miejskiej jak i styl zarzadzania spółką przez pana dyrektora Marka W. - mieszkańcy nigdy nie zasmakują prawdziwej komunikacji miejskiej, nowoczesnej, dostosowanej do aktualnych potrzeb oraz atrakcyjnej pod względem cenowym jak i pod względem komfortu podrózowania. Ponadto brak konkurencji sprawia, iż MZK jako monopolista na rynku KM w JG nie robi nic w kierunku poprawy swoich usług. Niestety;./
KochaS833 5-01-2008 7:23
No to pięknie, że zlikwidowali linię TESCO z kursu TESCO - Osiedle Orle...
KochaS833 5-01-2008 8:32
Do Kierowca MZK: Jakoś ja codziennie jeździłem tym autobusem, który kursował na trasie TESCO - Osiedle Orle i zawsze było trochę ludzi. Niech Pan nie pisze takich bzdur, że było od 5 do 8 osób. Chyba w połowie drogi tyle było, a nie od razu, jak się wsiada. To, co MZK Jelenia Góra zrobiło spotka się z wielkim sprzeciwem nie tylko pracowników TESCO, ale też osób, które dojeżdżały do TESCO trasą Osiedle Orle - TESCO.
~do wszystkich 5-01-2008 9:02
O kształcie bezpłatnej linii TES decyduje nie MZK lecz TESCO, które wynajmuje autobus. Z autobusu w większości korzystali uczniowie TM i studenci KK. MZK nie jest spółłką lecz zakładem budżetowym gminy Jelenia Góra a jego dyrektor to sobie może tylko składać wnioski i propozycje - o wszystkim i tak decyduje Prezydent Miasta i bezRadni naszej wspaniałej Rady Miejskiej odkładając do przepastnej szuflady biurka co ciekawsze propozycje (taryfa czasowa, nowe autobusy, bilet elektroniczny czy też automaty biletowe i system dynamicznej informacji pasażerskiej). Przekształcenie MZK w spółkę, o którym dyskutują chyba już przez trzecią kadencję a które ma się podobno dokonać w 2008 r. również niczego nie zmieni. Nie będzie nowych autobusów a tak w ogóle to nic nie bedzie.
KochaS833 5-01-2008 9:18
W ogóle się dziwię, że Radni Rady Miasta Jeleniej Góry odkładają ciekawsze propozycje. Jak widać nie leży im rozwój Jeleniej Góry. Gdyby im zależało to dawno po Jeleniej Górze jeździłyby nowe autobusy przegubowe, które zastąpią stare Ikarusy, które były chlubą Jeleniej Góry. Ponoć MZK Jelenia Góra ma zakupić nowe autobusy w tym roku. Szczerze w to nie wierzę i nie uwierzę dopóki nie zobaczę nowych autobusów na własne oczy.
~do-bazyli 5-01-2008 10:48
pewnikiem to wszyscy ci płacą którzy robią zakupy w TESCO za bezpłatne autobusy i skoro to robia to niech sobie jeżdźą,nietylko do TESCO ale i np szkoły.pozdrawiam "gapowiczów"
~POP 5-01-2008 14:04
MZK zaczyna ludzi przyzwyczajac do zamykania lini bo iedłógo inne tez zaczną pomału zamykac bo brakuje kierowców w tej firmie zwalniają się jeden za drugim i tylko dlatego tesco likwidują
~POP 5-01-2008 14:04
MZK zaczyna ludzi przyzwyczajac do zamykania lini bo iedłógo inne tez zaczną pomału zamykac bo brakuje kierowców w tej firmie zwalniają się jeden za drugim i tylko dlatego tesco likwidują
~Ubolewający Bolo 5-01-2008 14:23
Czyżby TESCO odgryzało sobie powoli własny ogon! Czy już tak cienko przędą czy już zarobili tyle kasy,że im nie zależy na klientach z Cieplic? Może przypomnę decydentom likwidacji bezpłatnego autobusu,że Cieplice to nie tylko Osiedle Orle,ale również Osiedle xx-lecia ,centrum i pozostałe peryferyjne ulice,tam też mieszkają ludzie,którzy nie mają Biedronki czy Lidla tak jak mieszkańcy Zabobrza, po którym to nadal autobus będzie jeździł.Jest to decyzja zdecydowanie krzywdząca Nie wstyd Wam? ,zbiedniejecie?,przecież i tak sobie to odbijecie na klientach?
~Ubolewający Bolo 5-01-2008 14:42
Czyżby TESCO odgryzało sobie powoli własny ogon! Czy już tak cienko przędą czy już zarobili tyle kasy,że im nie zależy na klientach z Cieplic? Może przypomnę decydentom likwidacji bezpłatnego autobusu,że Cieplice to nie tylko Osiedle Orle,ale również Osiedle xx-lecia ,centrum i pozostałe peryferyjne ulice,tam też mieszkają ludzie,którzy nie mają Biedronki czy Lidla tak jak mieszkańcy Zabobrza, po którym to nadal autobus będzie jeździł.Jest to decyzja zdecydowanie krzywdząca Nie wstyd Wam? ,zbiedniejecie?,przecież i tak sobie to odbijecie na klientach?
~KK 5-01-2008 16:37
Autobusem TESCO zazwyczaj nie jedzilam ale ilekroc stalam na przystanku w Cieplicach widziała sporą grupę ludzi wsiadającą do niego A jak już jechałam nim to z TESCO do Cieplic (i odwrotnie) nie było gdzie usiąść i wszyscy z zakupami wracali. Więc? Może ktoś sie pomylił ?
~CIEKAWSKI II 5-01-2008 16:42
1. Mając na myśłi trasę Orle - Tesco miałem równiez na uwadze kolejne dalsze 3 przystanki w Cieplicach - przy czym najczęściej juz na ostatnim - przy Koronie to juz jest tak duzy tłok, jak w autobusioe kursowym w godzinach szczytu....i A ten pan rzekomy szoferak MZK , który pisze o 5 - 8 osobach w autobusie - to najprawdopodobniej ma bielmo na oczach, wzgl nie do widzi. dlatego nie powinien w ogóle wsiadać i prewozic ludzi skoro nie dowidzi tłoku. Istotnuie w połowie tygodnia ( środa cwartek ) to tylko wszystkie siedzące w autobusie na kursach ( przejazdach) dopołudniiowychsa zajete, a staczy jest jedynie kilku wzgl kilkunastu, ale potem to tłok. 2. Przejazdy gapowiczów uczniaków i innych sa równiez legendą wymyśłona na uzytek " likwidatora". Istotnie czasani jedzie jakiś " balangowicz", ale na pośrednich przystankach to nigdy nikogo nie wypuszcza się, co skutecznie oduczyyło gapowiczówo " . , zaś balangowicz i tak idzie do "TESCO" ZALAĆ PALĄCĄ RURĘ BO DO NAJBLIŻSZEGO PRZYSTANKU TO JEST BARDZO DALEKO. 3. Przypuszczam, ze likwidacja trasy podyktowana jest najzwyklejszą "hucpą" tego typu wielkoobszarowych uciekinierów, którzyc po upływie kilku lat zwolnien podatkowych zwijaja manatki i jak zły szeląg wyrastaja w nowyum miejscu patrz HIPENOWA. 4. Nie sądzę, aby "podwożenie " Zabobrzan wyrównało straty handlowe wynikłe z likwidacji trasy cieplickiej - co tym bardziej przemawia za ww 3 argumentem. 5 Ponadto zastanawia mnie mentalność owych " CHANDLOWCOW" którczy przecież musza sledzić warunki prowadzenia "CHANDLU" i widza doskonale, ze w istocie TESCO połozone jest w istocie na odludzi, do którego autobusy podjeżdzaja bardzo rzadko i tylko kilka linni, zaś do przystanów za wyjątkiem 1 i 23 to solidny - około 500 m spacerek z zakupami. Ładna mi reklama hasła " NASZ KLINT NASZ PAN" i to w sytuacji, gdzy z porównania cen sprzedaży, JAK I JAKOŚCI TOWARU np. BIEDRONKI, LIDLA z TESCO to ta ostatnia Firma winna się nad soba zastanowić...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Bobry na Zabobrzu

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2052
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%