MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Przetargi i konkursy w czasie pandemii

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 marca 2020, 10:01
Aktualizacja: Piątek, 27 marca 2020, 7:01
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Codzienna działalność samorządów w czasie pandemii koronawirusa jest utrudniona. Z tego powodu Urząd Miasta decyduje się na pewne kroki, które mają umożliwić dalsze funkcjonowanie. Nie ma jeszcze decyzji co do konkursów na dyrektorów szkół, a w sprawie przetargów postanowiono, że nie wszystkie są obecnie konieczne.
W Urzędzie Miejskim coraz bardziej popularna staje się – z oczywistych powodów – praktyka załatwiania spraw wnoszonych przez interesantów drogą elektroniczną. Okazuje się, że można przywyknąć (i to dotyczy obu stron) do sytuacji, że to jest skuteczny sposób, który wcale nie musi oznaczać powolniejszej procedury. Większość wątpliwości można uściślić telefonicznie. Wprawdzie są sprawy, których nie sposób załatwić tą drogą, zresztą konieczność dostarczenia oryginalnych dokumentów w wielu sprawach też jest oczywista, jednak przesyłka skanów i na tej podstawie wydania decyzji jest możliwa i wygodna. Może się okazać, że ten system, nawet po ustąpieniu epidemii będzie stosowany szerzej, niż do tej pory - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.
Niestety – są sytuacje, kiedy droga cyfrowa nie jest możliwa do przeprowadzenia, jak na przykład ma to miejsce przy planowanym wstępnie konkursie na obsadę stanowiska dyrektora SP 11. Konkurs, w którym ma wziąć udział kilka kandydatów, a sam skład komisji liczy 12 osób powinien się odbyć jeszcze w marcu – tak stanowią przepisy. Pojawia się dylemat, co zrobić, jeśli nie zostaną pilnie zmienione. Wprawdzie można zastosować strefy bezpieczeństwa i tak rozsadzić kandydatów i komisję, żeby zachować odpowiedni dystans, niemniej ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie została podjęta - informuje Urząd Miasta.
Przetargi mające na celu wyłonienie wykonawców wielu robót w mieście będą w części wstrzymane. Szczególnie te spośród nich, które mają być finansowane wyłącznie z budżetu Miasta. Jeśli w grę nie wchodzi niebezpieczeństwo utraty środków zewnętrznych, to takie zadania będą realizowane w najbliższej możliwej przyszłości, tymczasem jednak pozostające w dyspozycji środki pozostają do dysponowania na sprawy obecnie najpilniejsze. Faktem jednak jest, że nie wszystkie przetargi można przesuwać na później, bo choćby kończy się w kwietniu umowa w sprawie bieżącego utrzymania dróg. Ten przetarg najpewniej zostanie przeprowadzony, by nie pozostać w sytuacji, że od maja ta sfera działalności komunalnej nie byłaby obsługiwana - dodano.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
57%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Centrum po remoncie

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Zwykłe babsko :) 25-03-2020 11:41
Ja chcę jechać PKS-em na wycieczkę np. do Szklarskiej albo Karpacza . Dlaczego PKS-y nie jeżdżą . Jestem smutna i zrospaczona !
~Zwykłe babsko :) 25-03-2020 12:16
Dodam że jeszcze chcę na basen . Popluskać się , puścić bączka w dżakuzi, poskakać na bombe do wody , pojezdzić na ślizgawce i ogólnie chcę bardzo na basen !
~Iks 25-03-2020 12:40
do: ~Zwykłe babsko :) (12:16)
Ja też chcę, ale bardziej chcę żyć. Odbiję sobie w lecie.
~Nikodem Próżniak 25-03-2020 15:09
Ratusz bardzo boi się przeprowadzać przetarg w firmie elektronicznej. Powodem jest brak możliwości „dania w łapę”. Żaden z przedsiębiorców nie zrobi dzisiaj wysokiego przelewu na prywatne konto urzędnika państwowego! Ratusz wpadł w popłoch bo skończą się weksle dołączane do ofert przetargowych!! Pan Hubert Papaj jest za pełna cyfryzacją Ratusza i ograniczenie ilości urzędników do niezbędnego minimum!! Czas pandemii pokazał ilu nierobów pracuje w Ratuszu. Najwyższy czas na zmiany!!!
~ 26-03-2020 17:04
Tak jak boi się konkursu sp11?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Była przychodnia – teraz będą mieszkania

Co z szubienicą?

Postawią kolejny maszt?

Senator zachęca do głosowania na maszty

27. Polsko–Niemiecko–Czeskie Forum Kooperacji Firm

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
369
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%