MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Przetargi do powtórki

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 15 kwietnia 2018, 10:02
Autor: UM Jelenia Góra
Po analizie ofert na budowę basenu „Delfinek” (krytej pływalni) przy SP 10 w Jeleniej Górze komisja przetargowa zdecydowała o unieważnieniu przetargu, bowiem obie złożone oferty były zdecydowanie wyższe, niż kwota zabezpieczona na ten cel...

Unieważniono też postępowanie przetargowe w sprawie budowy odcinka ulicy Spółdzielczej. Tu też dwóch potencjalnych wykonawców złożyło oferty. Jedna z nich została wykluczona, a druga była wyższa niż kwota zabezpieczona w budżecie na te prace. Oba postępowania zostaną powtórzone.

Ze względu na kolejny okres programowania z udziałem funduszy zewnętrznych, który właśnie się zaczyna, składane oferty z reguły odbiegają od cen kosztorysowych. – Spodziewaliśmy się takiej sytuacji – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta. – I wszystkie przetargi, które można było zorganizować wcześniej, przeprowadziliśmy w sezonie trudnym dla potencjalnych wykonawców - dodaje zastępca prezydenta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie w Radomierzu

Śmierć na żwirowni

Obieżyświat w Lwówku

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~OoO 15-04-2018 12:23
Unieważniajcie, ale miejcie na uwadze, że za darmo nikt Wam niczego nie wybuduje, ani nie wyremontuje. Koszt, który sobie sami ustalicie nie musi pokrywać się z rzeczywistym kosztem budowy - złożonymi ofertami przez firmy budowlane.
~czarna czapeczka 15-04-2018 12:45
Odpuście już sobie te inwestycje,bo udowodniliście,że do tego zabrakło wam talentu,nietrafione,przepłacone i sknocone,a wynagrodzenie pobrane.I od nowa Polska ludowa.
~Gość 15-04-2018 13:57
Pana Łukanika kolega Parys nie wygrał to tszeba zmienić zasady dobrze jest to napisane panie Łuzniak kiedy z detektora izastepce prezydenta weźmie się CBA do łopaty jch i będzie więcej roboty dlanich
kazimierzp 15-04-2018 14:22
Z wielu powodów ceny robót i materiałów budowlanych gwałtownie wzrosły. Kalkulacje do przetargów robi się na podstawie Sekocenbudu. Czyli bazy określające średnie ceny na dane roboty na danym terenie! Może nie wszyscy jelonkowi dyskutanci to rozumieją, ale cóż! Nie oni są decydentami którzy muszą podejmować decyzje! Średnie ceny sekocenbudu ustalane są na podstawie cen jakie wcześniej obowiązywały. A one rosną. Procedury określane przy przetargach nie uwzględniają, że nagle ceny wzrastają. A wzrastają bo jest 500+ niektórzy z donatorów tego zamiast przepijać remontują mieszkania, kupują materiały. Są otwarte granice i coraz więcej polskich firm wykonuje roboty za o wiele wyższe ceny w Niemczech i innych krajach Europy. Pracownicy z Ukrainy już nie są tacy tani bo mają możliwość przebierania w ofertach pracy... itd, itp.
~OoO 15-04-2018 18:55
do: kazimierzp (14:22)
Ceny nie stoją w miejscu; masz rację, ale Państwo w ratuszu tego nie widzi albo nie chce widzieć. Wystarczyło powołać rzeczoznawcę na oszacowanie kosztów remontu teatru, budowy basenu i sprawa byłaby jasna. Mieli oferenta, na budowę basenu, to odrzucili ofertę, bo nie spełniała wymogów formalnych, a wystarczyło pomóc firmie, by wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Krótkowzroczność na całego. I tak czas leci, a wszystko stoi w miejscu. Czas się na jesieni rozliczyć.
~pytanie 15-04-2018 20:39
A po co nam basen, w którym niecka do pływania ma wymiary 8x16m ? Koszt i utrzymanie takiego basenu jest niewspółmiernie wysokie do możliwości jego wykorzystania. W Jeleniej Górze potrzeba normalnego basenu sportowego o dł. 25 metrów, na którym będzie można organizować oficjalne zawody dla dzieci i młodzieży, a rodzice będą mogli w normalnych warunkach obserwować swoje pociechy z trybun. Tak jest w innych "normalnych" miastach podobnej wielkości jak Jelenia Góra.
~zaboberek 15-04-2018 20:39
Pisałem już kiedyś aby do realizacji Delfinka,dopuścić słynne Kółko Rolnicze a oni w ramach wdzięczności wyremontują i ul.Spółdzielczą,oczywiście po kosztach.Ha ha ha
rymcycymcy 15-04-2018 22:20
To może wybudować chociaż ...Śledzika ! :)
~czarna czapeczka 16-04-2018 0:35
do Kazimierzp:Ktoś dopuścił do tego,że jak jest popyt to ceny rosną,chociaż i tak są wysokie.W "Spotkaniach z balladą" chyba Marysia opowiadała wrażenia z wycieczki do Warszawy:Widziałam pomnik Balcerowicza,jak to?no, było napisane "Twórcy Dziadów -wdzięczny Naród"
~ 16-04-2018 7:08
Bardzo dobra decyzja.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Pożegnania w starostwie

Spódnice to kwintesencja kobiecości i elegancji w jednym

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1046
Tak
22%
Nie
72%
Nie wiem
6%