MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przetarg po latach

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 10 maja 2019, 8:27
Aktualizacja: Sobota, 11 maja 2019, 10:23
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Mieszkańcy, którzy głosowali na projekt budowy świetlicy w Goduszynie w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego w 2016 roku, powoli tracili nadzieję, że władze miasta wywiążą się z obietnicy. Lata mijały i dopiero teraz pojawia się szansa na realizację zwycięskiego projektu.

Jak czytamy w ogłoszeniu przetargu, przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie świetlicy osiedlowej w Goduszynie o kubaturze 2495,00 m3. Budynek obejmować będzie wielofunkcyjną salę o pojemności do 150 osób wraz z zapleczem technicznym, sanitarnym, magazynowym oraz podręcznym zapleczem kuchennym służącym do wydawania posiłków cateringowych, wraz z pomieszczeniami dla 4-osobowej obsługi oraz strychem – antresolą, zawierającą pomieszczenia techniczno – magazynowe. Budynek zaprojektowano w technologii tradycyjnej, murowanej na żelbetowej podmurówce słupów podpierających więźbę dachową, dach kryty płatami blachodachówki.

Inicjatorzy budowy świetlicy - Stowarzyszenie Goduszyn - mają nadzieję, że w końcu dojdzie do realizacji zadania.

Uwierzymy jak wykonawca zacznie prace. My zapłaciliśmy za projekt, zrobimy zagospodarowanie terenu wokół - na ten cel zbierane były środki podczas festynów rodzinnych - powiedział Robert Obaz ze Stowarzyszenia Goduszyn.

Obiekt ma powstać na terenie przy boisku typu orlik, czyli w miejscu, gdzie każdego roku stawiana jest scena podczas festynów. Miasto chce wydać na ten cel 500 tysięcy złotych (tyle, na ile opiewał zwycięski wniosek sprzed 3 lat, choć ceny znacznie poszły do góry). Według zamówienia opublikowanego w BIP-ie, zakończenie prac przewiduje się na 30 września 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

8
62%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
15%
Złości
2
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Stop marginalizacji średnich miast

Danuta Sadownik o uzależnieniach

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~xq 10-05-2019 14:27
Takie terminy wypaczają idę BO.Remont toalet w 11 zdaje się nie czakal tak długo,podobnie jak wiaty przy szkołach.
~Ona 10-05-2019 21:23
No właśnie też tego nie rozumiem. Przecież budżet jest zaplanowany na dany rok i zwycięskie projekty powinny być realizowane na bieżąco. Jeśli nie, to rozumiem, że poprzednio pieniądze zostały przeznaczone na co innego, a teraz łaskawie się odnalazly?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Równowaga między kulturą a naturą

Nagroda IDOL 2019 dla Radia KSON

Obchody jubileuszu 60–lecia Towarzystwa Karkonoskiego

Chcą odwołania przewodniczącej

Nagrody dla nauczycieli

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
742
Tak
15%
Nie
65%
Nie wiem
21%