MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Przetarg na śmieci unieważniony. Co z odpadami od lipca?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 13 czerwca 2013, 6:27
Aktualizacja: Piątek, 14 czerwca 2013, 7:29
Autor: Angela
Fot. Angela
Dwie firmy, które zgłosiły się do przetargu na odbiór odpadów komunalnych z terenu Jeleniej Góry zażądały niemal podwójnej stawki od tej planowanej przez miasto. – Nie zgadzamy się z tak wysokimi cenami, dlatego unieważniliśmy przetarg i na dniach ogłosimy kolejny, ale dla mieszkańców nic się nie zmieni – tłumaczył na wczorajszej (12.06) konferencji prasowej Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Do przetargu na odbiór odpadów z terenu Jeleniej Górze przez najbliższe trzy lata zgłosiły się dwa podmioty: konsorcjum lokalnych spółek MPGK i Simeco, które zaproponowało 53 mln zł oraz Izery z kwotą 67 mln zł.

- Na ten cel planowaliśmy wydać około 37 mln zł i tego się trzymamy – mówił Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Podejrzewamy, że stawki podane w ofertach wynikały z tego, że oferenci brali pod uwagę wyższe koszty wywozu odpadów do Lubawki, która obecnie jako jedyna posiada uprawnienia Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. W trakcie uzyskiwania tego statusu jest Kostrzyca, która jest znacznie bliżej. Wpływ mogły mieć również różne ceny za składowanie odpadów. Liczymy na to, że firmy jeszcze raz przeanalizują i przeliczą koszty, i w drugim przetargu podadzą realne kwoty. Niezależnie od wyniku nowego przetargu, mieszkańcy będą płacić tyle, ile zatwierdzili radni czyli 18 zł miesięcznie za odpady segregowane i 28 za zmieszane. Pozostałe sprawy bierze na siebie miasto – dodał Hubert Papaj.

Wiceszef miasta tłumaczył, że nie tylko Jelenia Góra ma problem z nową ustawą śmieciową, ale również wiele innych samorządów, jak Warszawa, Poznań czy Gorzów, które również unieważniły przetargi lub są w trakcie unieważniania.

- Wiele elementów tej ustawy należałoby poprawić, odwrócona kolejność ustalania ceny przez samorządy, a dopiero później ogłaszania przetargu to jeden z najgorszych błędów, ale samorządy muszą się temu podporządkować – dodał Hubert Papaj.

Nowy przetarg ma być ogłoszony z końcem tego tygodnia, a jego rozstrzygnięcie planowane jest na koniec lipca br.

- Mieszkańcy nie muszą się jednak o nic martwić, ich obowiązkiem jest złożenie deklaracji i wpłacanie zgodnie z nią pieniędzy na podane konto do ostatniego dnia każdego miesiąca – mówił Hubert Papaj. – Niezależnie od przetargu cały czas realizujemy zalecenia nowej ustawy. Mamy około 70 procent deklaracji, z których znaczna większość mieszkańców deklaruje zbiórkę selektywną. Doszliśmy do porozumienia ze wszystkimi spółdzielniami. W mieście tworzone są gniazda odbioru odpadów segregowanych, których będzie 150 sztuk. Działają PSZOTKI czyli punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, w których nieodpłatnie można złożyć specyfikowane rodzaje odpadów. Przypominam też, że wykonawca wyłoniony w przetargu nieodpłatnie dostarczy pojemniki i worki na śmieci – dodał.
Szacuje się, że mieszkańcy i instytucje produkują obecnie około 33 tys. ton śmieci rocznie.

Od 1 lipca 2013 r. mieszkańcy i zarządcy nieruchomości powinni wpłacać opłaty za odbiór śmieci bez dodatkowych wezwań. Termin wniesienia pierwszej opłaty upływa 31 lipca 2013. Płatności można dokonywać w kasach Urzędu Miasta Jelenia Góra bez dodatkowych opłat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Interwencja służb na Wiejskiej

Komentarze (83) Dodaj komentarz

~Wild men 13-06-2013 7:21
Widzę wielki wał.
~tort 13-06-2013 7:39
Najdziwniejsze z tym całym burdelem śmieciowym jest ta postawa ludzi. Godzą się pokornie na wszystkie poniewierki wymyślone przez władzę. A przecież nie tak dawno podniesienie ceny chleba to były pożary komitetów i trupy na uliocach. Powinny być przeprowadzone badania o metodach oglupiania i wpajanie mentalności niewolników.
~J-23 13-06-2013 8:00
Ajaka firma wywozi smieci w Karpaczu bo tam jest o polowe taniej jak w jeleniej gorze.
~Karol 13-06-2013 8:00
Ceny się trzymają (18 i 28). To są stawki jedne z najwyższych w Polsce. W większości miast takie stawki mają za 2 osoby a u nas za 1-ną. Mają daleko do wywozu? A co ma powiedzieć Kraków czy Wrocław. A te 150 szt gniazda odbioru odpadów segregowanych: 150 na całą naszą "dziurę"? To ze śmieciami będę biegał po mieście?
~hf 13-06-2013 8:02
Przyznam, że czegoś tu nie rozumiem: kwota w zamówieniu to 52 535 900,07 zł. więc niewielka róznica jeśli chodzi o MPGK i Simeko. Miasto chce przeznaczyć około 37 mln co więc zrobi z pozostałą kwotą
~Pytam się 13-06-2013 8:08
Komu przeszkadzało dotychczasowe rozwiązanie wywozu śmieci? Tylko nie pie....., głupot,że to wymóg UE i ,ze nagle znikną śmieci z lasów. Śmieci i tak już były w dużym stopniu segregowane. Trzeba było wysłać ...... SM ,żeby sprawdzili czy wszyscy posiadają podpisane umowy na wywóz śmieci. Dla mnie to zwykły skok na kasę. Tylko patrzeć jak niedługo wprowadzą płatne parkingi przez całą dobę oraz w niedziele i święta. Jeszcze trochę. a zobaczycie jak wielki będzie gniew ludzi
~pikuś 13-06-2013 8:15
Zaraz, zaraz! Skoro nie wyłoniono w przetargu firmy, a jest ona zobowiązana do dostarczenia pojemników i worków, to w czym mam składować posegregowane śmieci do czasu wyjaśnienia sprawy? W Warszawce w podobnej sytuacji Bufetowa ogłosiła obniżkę kosztów wywozu odpadów. DO 10 złotych od osoby. Poza tym kolejni członkowie rodziny-gospodarstwa płacą mniej.*** "Od 1 lipca kwota za wywóz śmieci dla mieszkańców budynków wielorodzinnych ma wynosić 10 złotych od osoby, 19 od dwóch osób, 28 od trzech i 37 od czterech bądź więcej osób. "*** A u nas?
~pikuś 13-06-2013 8:17
I ponawiam pytanie: Kto będzie zarabiał na sprzedaży surowców wtórnych?
~dundersztyc 13-06-2013 8:18
Czegoś nie rozumiem. Miasto, ustami swoich złotoustych, mówiło o przetargu z ceną, która będzie maksymalną za wywóz odpadów. A wychodzi na to, że w przetargu firmy mogły same zaproponować stawki. Jest to dziwne z jeszcze jednego powodu. Skoro MPGIK jest spółką prawa handlowego w której większościowe udziały ma Miasto, to wychodzi na to, że miasto ogłosiło przetarg, w którym samo startuje. No i słowa p.Papaja: "Niezależnie od wyniku nowego przetargu, mieszkańcy będą płacić tyle, ile zatwierdzili radni czyli 18 zł miesięcznie za odpady segregowane i 28 za zmieszane. Pozostałe sprawy bierze na siebie miasto". Ktoś jeszcze ma wątpliwości o co w tym chodzi????
~ed 13-06-2013 8:27
a pamiętam jak mówili że po przetargu ceny spadną, a tu widać że jest ryzyko wzrostu cen, bo firmy głupie nie są. wiedząc ile miasto zbierze od mieszkańców, ustalają ceny na takim poziomie.
~ 13-06-2013 8:32
przetarg to nic innego jak dzielenie sie kasa pomiedzy urzedem a wykonawca uslug- do tej pory kasa za smieci szla tylko do wykonawcy uslug a on placil podatek, teraz z gory narzucona oplata za smieci i suma tych oplat niekoniecznie musi isc w calosci do wykonawcy, czesc ma zostac w budzecie gminy by mieli czym sie urzednicy dzielic- dlatego wykonawcy chca wiecej , a urzad musiałby doplacic albo nam podniesc stawklej , i miasto malo ze na tym nie zarobi to jeszcze nie ma z czego doplacic,- a czy nie byloby uczciwiej najpierw zrobic przetarg . potem obliczyc stawke i byloby wszystko jasne- a tak przekombinowane a nam podniosa za smieci nie dzis to w nastepnym roku-
~ 13-06-2013 8:51
Panie Papaj jak postawi mi Pan kubły do segregacji śmieci zgodnie z deklaracją pod domem to zapłacę nową stawkę jeżeli nie to dostaniecie starą stawkę! O co chodzi Pan nie musi się wywiązac z ustawy a ja mam obowiązek płacic, to jakieś kpiny. Najpierw załatwcie sprawę jak należy a potem podaj Pan nr konta. Npo to trzeba miec tupet, wy barany płacic a my może wywieziemy śmieci. Otóż informuję Pana do tej pory płaciłem 15 zł od osoby za niesegregowane śmieci w MPGK i jeżli nie dostane pełnej informacji i nie wywiążecie się z ustawy śmieciwej w pełni nie dostaniecie więcej ani złotówki a moja deklaracja jest ważna tylko wtedy gdy wy wywiążecie się ze swoich deklaracji. A i niech Pan zobaczy co się dzieje w Warszawie jak obniżyli drastycznie stawki za wywóz śmieci.
~ 13-06-2013 8:56
Jeżeli będą takie stawki jak te dzisiejsze to przemelduję dzieci do rodziny w innym mieście tam gdzie są niższe, a może do Warszawy bo tam mają byc takie jak u nas. a jak płacic to przynajmniej wiedziec za co Warszawa jaki prestige...
~SARBLE 13-06-2013 8:59
http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,Warszawski-ratusz-proponuje-nizsze-stawki-za-segregowane-smieci,wid,15728720,wiadomosc.html?ticaid=110c1f
~ 13-06-2013 9:05
Przemilczając wszystko pozostałe mam takie proste pytanie: Jak bardzo trzeba być - do wyboru - głupim, naiwnym, może nawet "nieczytatym" żeby wiedząc o terminie 1 lipca tak ogłosić przetarg, by otwarcie ofert było dopiero teraz??? Wróżbita Maciej by przewidział, że to się nie uda...
~SARBLE 13-06-2013 9:09
I czegoś tu nie rozumiem, jeżeli MPGiK jest spółką prawa handlowego z większościowym udziałem miasta Jelenia Góra, to miasto nie ma wpływu na ustalanie kosztów? Jak zwykle, wszystko jest tak robione, aby namieszać, zamieszać i zamiast (jak to było obiecywane, że stawki mogą być niższe) obniżyć cenę, podniosą do góry :)
~zBIGs 13-06-2013 9:13
37 mln zł podzielić podzielić przez 33 tys.ton = 1.121 zl/t toż to kopalnia węgla koksującego. Z kolei na sesji RM wpływy od mieszkańców z tytułu opłat wg proponowanych stawek oceniono na 50 mln zł a P.Papaj mówi o 37 mln zł. O co tu chodzi? Bo że towarzystwo jest niekompetentne to chyba juz nie trzeba udowadniać.
~Klara 13-06-2013 9:20
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało.....jeno się od śmieci miasto zatkało ;) No ale głosowaliście to macie taki rząd i takie ustawy, nic dodać nic ująć "śmieciowe"! ;p
~dundersztyc 13-06-2013 9:21
do ~08:51. Otóż informuję, że masz rację, ale nie masz racji. Podpisując deklarację, zobowiązałeś się do płacenia określonych stawek po 1 lipca. Zwróć uwagę, że na tej deklaracji, NIE MA NIC o obowiązkach gminy. Jest tylko Twój obowiązek zadeklarowania się co do sposobu wywozu Twoich śmieci. Jeśli nie złożysz deklaracji - zapłacisz 28 złotych i już. Ta deklaracja to naprawdę arcydzieło. Taki paragraf 22. Nieważne, że Trybunał Konstytucyjny zakwestionuje wiele paragrafów tej ustawy i nakaże w określonym terminie ją znowelizować. Do tej pory firmy produkujące pojemniki zarobią, gminy zarobią itd. A że prawo nie działa wstecz, nie licz na zwrot kasy. I przypomnij sobie, że Nasi chcieli początkowo kasę za 3 miesiące z góry. Jak myślisz, dlaczego?
~doryc 13-06-2013 9:27
A KONKRETNIE TO KTO BĘDZIE W LIPCU WYWOZIŁ ŚMIECI ?????????
~Karol 13-06-2013 9:33
W Warszawie po unieważniemiu przetargu odwołany został zastępca Prezydenta. W JG też tak będzie? Czy może jak pisze Klara (z 09:20): "Nic się nie stało, Polacy nic.." - w JG to normalka.
~embees 13-06-2013 9:49
A może by tak po 1 lipca zacząć wywozić śmieci prosto do ratusza?Jak to jest,dotąd "śmieciarzom" opłacało się odbieranie niesegregowanych śmieci za ok. 20 zł od osoby,a teraz 28 zł to za mało?I skąd ta 40% podwyżka?Chyba należałoby wziąć przykład z Turków?
~ 13-06-2013 10:20
Podajcie się do dymisji pacany. Przyjdą poważni ludzie i problem rozwiążą bez tzw. wziatki
~złoto 13-06-2013 10:28
czy te gówniane śmieci są tyle warte>????????
rymcycymcy 13-06-2013 10:28
07:21 | ~Wild men | ...jeśli u siebie, to przechlapane, jeśli u małżonki, to można ją wysłać na jakieś ćwiczenia ! :)
~ 13-06-2013 10:29
no to może by te firmy za karę "załatwić" w majestacie prawa no tak jak Optimusa kiedyś
~ 13-06-2013 10:39
Składowanie odpadów pod Ratuszem od 1. lipca? ciekawy pomysł :) to nie my jesteśmy dla was, tylko wy dla NAS. Wybory tuż tuż.
~ 13-06-2013 10:44
a najlepsze jest to, że w ogłoszeniu o zamówieniu publicznym szacowana kwota jaką przeznaczy Zamawiający to 54 mln zł !!! 40 dni później (przed otwarciem ofert) podaje się kwotę 37 mln - ktoś nieźle pomyślał czym załatać dziurę w budżecie!!! Skandal!!
~ad 13-06-2013 10:47
jeżeli nie ma konkurencji na rynku,tylko odgórny przymus płacenia miastu ,to jedyny cel tej reformy jest wydojenie obywatela z kasy pod hasłem segregacji śmieci,które posegregowane trafią na jedną hałdę,
~ 13-06-2013 10:49
Jeszcze lepiej zrobiono w Lubomierzu...heh. Gmina ustaliła stawkę 35 zł od gospodarstwa co w przeliczeniu daję kwotę 700 tys. zł przychodu rocznie. Na przetarg przeznaczyła 592 tys zł ! W kasie zostaje ponad 100 tys. Ale to ciągle za mało dla Gminy, wiec zmieniono stawki opłat dla mieszkańców. Skoro można na nowelizacji ustawy zarobić, to dlaczego nie wziąć np. 200 tys zamiast 100 do kasy gminnej?!!
~karpacz 13-06-2013 10:49
w Karpaczu jest taniej bo śmieciarki jężdząc pod górkę jadą pusto.auto mniej pali???????a zjeżdżają na luzie i wyłączonym silniku oszczędzają paliwo i może przez to taka niska cena za śmieci?????puścić kilku wyżartych ....... z ratusza do pchania śmieciary a i u nas będzie jeszcze TANIEJ... NAPEWNO NAM POZAZDROSZCZĄ .PRAWDA PANIE ZAWILEC
~embees 13-06-2013 10:51
Chwyćcie kalkulatory.Miasto ustaliło kwotę przetargu na 37 mil./3 lata.Otóz 37000000/3 lata/12 m-cy/80000 mieszk.= 12,87 zł . Jak to się ma do stawek 18 28 zł?????????Czy sweterka na kulu nie uczono matematyki czy uważa mieszkańców JG za d...li?
~Karol 13-06-2013 11:02
W Warszawie po unieważniemiu przetargu odwołany został zastępca Prezydenta. W JG też tak będzie? Czy może jak pisze Klara (z 09:20): "Nic się nie stało, Polacy nic.." - w JG to normalka.
~ 13-06-2013 11:08
W Lubomierzu będzie drożej niż w Jeleniej!!! Ustalono bowiem nowe stawki opłat. 20 zł w gospodarstwie 1- osobowym!!!
~pikuś 13-06-2013 11:20
Zgodnie z Ustawą, gdy miasto nie wywiązało się z obowiązku - a obywatel jest zmuszony do zastosowania się do obowiązującej Ustawy_ może wywieźć śmieci WŁASNYM SUMPTEM, a rachunek do uregulowania wyslać gminie!!!! Będę wywozil śmieci segregowane do Punktów Odbioru i wysylał rachunki Zawiłemu Prezydentowi !! Dowalę sobie niezłą prowizję (poza kosztami).
~Gość 13-06-2013 11:23
Czas wreszcie skończyć z tymi PO ... i z tą polityką partyjniactwa ,okręgi jednomandatowe załatwią wszystko na co komu tylu posłow czy tez senatorow burmistrzow prezydentow i innych darmozjadow na naszym utrzymaniu .
~kosanasztorc 13-06-2013 11:24
Jest rzeczą wielce ciekawą, jak to ma być: Teraz płacimy ok 15 złotych i wszystek szajs idzie na stertę. Po segregacji, 60-70% śmieci ma być zużyta jako surowce wtórne - które sprzeda firma wywożąca i zarobi na tym. Jakim więc cudem musimy więcej płacić? PRAWIDŁOWO POWINNO BYĆ, ŻE dostajecie nasze śmieci do wywozu za darmo. A CO Z NICH WYDOICIE - WASZ ZYSK. Nie ma tak, że dajemy wam towar i jeszcze za to płacimy.
~Marcin3 13-06-2013 11:32
Jelenia Góra ma najwyższe ceny w Polsce za śmieci oraz wodę.Tak rządzi Rada Miasta i Prezydent.To jest okradanie mieszkańców.
~Anonim2 13-06-2013 11:41
Podobno "nadwyżki" z opłat za wywóz śmieci NIE mogą zasilacz budżetu gminy, tak słyszłam w TV - a może mam problem ze słuchem...
~madona 13-06-2013 11:55
Przebilijemy Wrocław http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,Zobacz-ile-zaplacisz-za-smieci,wid,15729422,wiadomosc.html Panie Hubercie??
~ed 13-06-2013 12:03
jak zwykle szczekanie, lament, szkoda że tylko na forum. a przyjdą wybory i znowu wybierzecie starą ekipę bo was papaj i świta oczaruje ładną gadką albo wystraszy konkurencją polityczną. trzeba było oddawać głosy za referendum ws odwolania complexa a nie narzekać. jak to dobrze ze niedługo już będę mieszkańcem ościennej gminy, a to całe ratuszowe towarzystwo będzie mi powiewać.
~darojg 13-06-2013 12:36
Wszyscy na forum krzyczą, ze czegoś nie rozumieją, że wielki wał,itd. A gdzie byliście jak zbierano podpisy pod wnioskiem o referendum? Nie miną tydzień od ogłoszenia fiaska i co .Władza znów zaczyna podnosić głowy , bo z tłumem grzecznie idącym na szafot, można zrobić co się chce.
~ddd 13-06-2013 12:38
I tak wygra MPGiK naiawżne z kmi do spółki. Za ładne śmieciarki kupili
~odwołać 13-06-2013 13:10
odwołać zarząd miasta
~poseł 13-06-2013 14:31
Ci radni to jedna banda skąd oni wiedzą ile dzieci produkują śmieci i za jaką cenę .Chyba chcą diety euro posła że takie stawki ustalili im to wywożą za darmo ,bez segregacji
~ 13-06-2013 15:22
i co z tego referendum? Duże koszty dla miasta, które i tak ledwo zipie finansowo, myślicie, ze kto za to zapłaci? no my w podatkach pośrednich po cichu po troszkę albo gwałtownie aż zaboli podniosą ceny i będą się z nas śmiali przy piwku.... poczekakmy do wyborów i dajmy im kopa takiego, że będą sie wstydzili wyjśc z domu! Nie wiem czy można jeszcze coś zmienic w tym mieście ale wiem jedno, popełniłem ogromny błąd na poprzednich wyborach i moge teraz miec pretensje przede wszystkim do siebie. Mam nauczkę i wiem w 100%, że ta ekipa nie nadaje się żeby dzieci po pasach przeprowadzac a co dopiero rządzic miastem z takimi problemami.
~jry 13-06-2013 15:38
nawet w warszawie majom taniej no ale co tu porownywac takom metropolje jak jelenia gora do warszawy to jest jeden wielki PRZEKRENT TE STAWKI I TEN PRZETARG NO ALE W JELENIEJ MIESZKAJOM SAMI EMERYCI TO WSZYSTKO MOZNA I WCISNAC
~Droga ku lep 13-06-2013 16:00
Drodzy jeleniogórzanie i cała droga POLSKO!!! Nasz kraj stanął na skraju przepaści wzywam Was!!! Obudzcie się wyjdzmy na ulicę niech staną autobusy, pociągi, niech stanie cały kraj. Zobaczymy co zrobią wtedy politycy i ten cały zakichany rząd. Ja obywatel Polski chce pokazać wam bracia ,,Drogę ku lepszemu".
~!!! 13-06-2013 16:01
A może trzeba pokazać swoje nie zadowolenie pod Ratuszem albo na sesji?Ludzie wychodzą na ulicę i wtedy możni tego bajzelu wiedzą że to się nie podoba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ajwaj 13-06-2013 17:08
trzeba podziękować też "łaskawcom", że nie każą płacić za 3 m-ce z góry.
~ 13-06-2013 17:17
18 zł miesięcznie za odpady segregowane i 28 za zmieszane -bandyckie ceny w wiekszych miastach jest taniej a mieszkańcy zarabiaja więcej ciekawa polityka
~ 13-06-2013 17:17
Mieszkańcy, którzy zadeklarowali kwotę 18,00zł skorzystają w miesiącu lipcu gdyż nie będą mieli obowiązku segregowania śmieci. Miasto dało plamę i powinno obciążyć wszystkich jednakową stawką 18,00zł. do czasu rozstrzygnięcia przetargu
~jkol 13-06-2013 17:19
My będziemy się gimnastykować ze śmieciami, segregować itd i płacić za nie słono, a potem posegregowane śmieci zostaną wrzucone do jednej śmieciary, albo jak nie to wyrzuci się je w jedno miejsce na wysypisku tak jak teraz jest i będzie gimnastyka ze śmieciami i płacenie kasy tym którzy z tej gimnastyki będą brać kasę.
~Grzegorz2 13-06-2013 17:36
To co się dzieje z opłatami w Jeleniej Górze nie mieści się w głowie.Kogo ludzie wybrali do Rady Miasta ? Radni zamiast reprezentować interesy mieszkańców łupią ich portfele.Przecież ceny za wodę a teraz za śmieci należą do najwyższych w Polsce.W Warszawie jest niskie bezrobocie a zarobki za pracę są najwyższe w Polsce natomiast ceny za wodę i śmieci niższe niż w Jeleniej Górze.Co to jest za Rada Miasta w Jeleniej Górze i jak się czują ci co ich wybierali.Organizują podobno referendum w sprawie odwołania Prezydenta Miasta i Rady ale przepisy tak są skonstruowane,że odwołanie jest praktycznie niemożliwe.Wystarczy sprawdzić jaka jest frekwencja w czasie wyborów.
~tak tak 13-06-2013 17:41
GDYBY JELENIOGÓRZANIE NIE ZGODZILI SIĘ NA TAK WYSOKIE STAWKI,np. W FORMIE PROTESTU BĄDŹ JAKIEJKOLWIEK INNEJ, MIASTO ZOSTAŁOBY PRZYMUSZONE DO OBNIŻENIA STAWEK. ALE GŁUPI NARÓD ŁYKNIE WSZYSTKO (cyt.za Jacek Kurski, ówczesny PiS)
~kioto 13-06-2013 18:25
dlaczego w innych miastach za śmieci zmieszane będą opłaty 17-19 zł, a u nas w Jeleniej 28 zł ??? O co tu chodzi w tej Jeleniej........?
~ 13-06-2013 18:39
P.papaj przeciez niedawno p. mówił,że mają byc niższe opołaty nie 18 i 28,co z geby robisz p. gumiaka.Niech p. lepiej ODCHWASCI Jelnią G.Jak się jedzie od Maciejowej był piękny Herb i napis gdzie się znajdujemy,tam teraz są ogromne chwasty.P.papaj wlczycie pod dywanem o kasę i stanowiska ,nam podatnikom tez sie coś należy.Dlaczego p. Z.CZERNOW otrzymuje 10.064zł od Urzędu Miasta J.G.
~~ 13-06-2013 18:53
Może jakaś zorganizowana akcja? każdy mieszaniec Jeleniej Góry który jest oburzony tym co wygaduje nasza ... rada miasta bierze worek ze śmieciami i pod ratusz tam je skladowac!
~krzyk 13-06-2013 19:32
Za komuny już dawno płonęły by komiteciki
~adi 13-06-2013 19:44
jedno mnie zastanawia mieszkam na wsi i z tego co się orientuje to mam zapłacić z kuble i za worki a tu piszą ze miasto poniesie koszty czyli rzecz biorąc mieszkańcy !!!
~wał 13-06-2013 21:21
wałem śmierdzi na kilometr- nieźle sobie to wykombinowali... zadeklarowanych jest 70% i z tego wyszło 37mln i za taką kwotę przedsiębiorstwa mają wywozić śmieci .. pozostałe 30% mieszkańców co zadeklaruje się później to czysty zysk- pytanie kto na tym łapę chce położyć... a my dalej pozostaniemy z ręką w.... śmieciach, bo mówi się że nic się nie zmieni w kwestii płacenia ale sza o tym czy ktoś odbierze śmieci.. chyba że pod ratusz wozić będziem..
~Ryś z Klanu 13-06-2013 21:22
Miasto dało ciała więc to problem miasta.Do czasu uporządkowania spraw,śmieci wozimy do Ratusza.
~ 13-06-2013 21:25
Umówmy się np. 1 lipca o jakiejś przyzwoitej porze pod Ratuszem - wypowiemy nasze niezadowolenie, skrzyknijcie na tym fejsie młodzieży czy innym twiterze!
~kiara 13-06-2013 21:25
jestem za. od 1 lipca wory ze śmieciami pod Ratusz. i zeby była jasnosc, nie pod Urzad na Sudeckiej tylko do Rynku pod Ratusz.Moze jakies opamietanie spłynie na naszych wodzów jak im smród do okien dojdzie.
~ 13-06-2013 21:29
TAK, aby każdy mógł skorzystać, to niech si.ę zejdą ludziska powiedzmy od godz. 10.00 do 14.00. ;p Każdy z workiem, może być nawet pusty, śmieci pozbiera się pod Ratuszem, sporo ich tam jest ;p
~kiara 13-06-2013 21:29
P.S. - i zaczynamy układac od strony podjazdu pod Ratusz, zeby kazdy przyjezdzający do pracy nie mógł nie zauważyc tych smieci.
~serek 13-06-2013 21:33
A podobno MZK już zakupiło pojemniki i gotowe jakby to oni już wygrali :)
~kiara 13-06-2013 21:33
1.lipca to akurat poniedziałek. Doskonały poczatek tygodnia będzie. Takie nowe rozdanie, swieża krew, po weekendzie wszyscy bedziemy pełni energii i......................... po weekendzie wszyscy będziemy mieli pełne wory śmieci :-)
~wał 13-06-2013 21:36
kiara.. no to wszystko ustalone już..miejsce...data.. godziny..kierunek ruchu.. czas zbierać śmieci na 1 lipca..
~hm 13-06-2013 21:45
koszenie trawy zostawiam na sobote 29 czerwca, wiec jakby ktos miał problem z iloscia smieci, to słuze trawą
~ 13-06-2013 22:28
Rozstrzygnięcie nowego przetargu na koniec lipca??? a jak znowu trzeba będzie go unieważnić, bo miasto na tym interesie za mało zarobi? Ładne pocieszenie, że "mieszkańcy nie muszą się o nic martwić", tylko wpłacać i wpłacać... i czekać na pojemniki na śmieci od wykonawcy wyłonionego w przetargu?!!! Jak wysokie opłaty za śmieci od mieszkańców to i wykonawca nie da się zbyć byle czym.
~ 13-06-2013 22:36
W Jeżowie stawki wynoszą 12-18 (gdzie Jeżów to prawie JG). Skoro z Jeżowa za taką kwotę można wozić śmieci do Lubawki to z JG chyba też. Przewał jak nic
~Rico 13-06-2013 22:57
nic z tego całego i niepotrzebnego zamieszania nie rozumiem.Mój ziomal z Irlandii mówił mi ,że oni wykupują jakąś tam naklejkę na kosz ze śmieciami w Dublinie ,przyjeżdża w określone dni śmieciarka ,sprawdza naklejkę i zabiera lub nie jak nie jest opłacone.Proste jak cep i czy by nie można było takiego prostego rozwiązania i u nas wprowadzić? Oczywiście koszy też mają kilka na różne odpady , a naklejkę można kupić wszędzie
~mieszaniec 13-06-2013 23:16
Ja tam zapłacę te 28 zł za wywóz moich śmieci. Kto chce dostać te 28 zł i targać moje worki z obierkami do Lubawki niech się zgłosi. Ludzie zastanówcie się..., więcej wydaje cie dziennie na chipsy, browar i bzdetne SMS-y. Wszyscy są winni, tylko nie my. Syf na ulicach to też wina PO, Tuska i Zawiły. Nie płacić nic, śmieci pozostawiać w rowach i lasach, psy wyprowadzać do piaskownic i na skwerki, roz...ć huśtawkę w parku, łupinami po ziarnach słonecznika znaczyć drogę jak w labiryncie Minosa. Jeleniogórzanie pełną gębą, 100% narzekania, 0 % pracy u podstaw. Kto nie rzucił papierka, niech pierwszy mnie ukamieniuje. Buractwo z korzeniami za Bugiem. Na pohybel wszystkim, za to się napiję.
~do wyżej,,, 13-06-2013 23:59
Ty chyba koleś siedzisz w tej pokręconej radzie miasta!!!. Dlaczego w Jeleniej Górze mają być najdroższe śmieci... Co za ***!!!.
~Gość 14-06-2013 0:23
Jak Po coś wymysli to musi to być że złupiony zostnie podatnik ,a jawiększymi platnikami podatku sa EMERYCI i to ich to całe PLO zlupi najbardziej bo my młodzi pracujemy na czarno i umowy smieciowe to my podatków nie płacimy i tyle ja to nawet wymelduje sie z domu aby za te smieci nie placil moj ojciec emeryt za mnie i miasto dostanie wielkie guno odemnie ,buahhhhhhhhhh
~ 14-06-2013 6:44
Już nie chodzi o kwoty barania łąko - jak trzeba i jest to uzasadnione, to się płaci - ale za co płacić jak przetarg unieważniony? Zapytamy w poniedziałek 1 lipca - czekamy ludziska, spotykamy się od rana, o której kto może, pod Ratuszem z workiem śmieci!!!
~Wild men 14-06-2013 7:07
@ 13-06-2013 23:16 | ~mieszaniec. Masz pecha, bo rzucę w Ciebie pierwszy krawężnikiem.
~Wild men 14-06-2013 7:12
Robię eksperyment i zrobię taką selekcję śmieci, że praktycnie nie wiele będzie ich do wyrzucenia i jeszcze na tym zyskam, za miesiąc z hakiem dowiecie się jakie są wyniki tego eksperymentu.
~ 14-06-2013 10:14
DOLNOŚLĄZAK. Czy za gospodarkę śmieciową odpowiedzialny jest imiennie prezydent Hubert Papaj - szef PO partii? Czy wiceprezydent Papaj na powierzonej mu funkcji radzi sobie z zadaniami przypisanymi jemu zgodnie z zakresem obowiązków, kompetencji i odpowiedzialności? Czy to z woli H.Papaja - szefa PO przekształcono Ratusz w dom partii, w którym w przyziemiach ulokowano Komitet Miejski PO-partii, zwany wydziałem dialogu społecznego, który zamiast dialogu łączącego jeleniogórzan dzieli społeczność Jeleniej Góry.
~Meg 14-06-2013 16:21
To jest na prawdę bardzo dziwne bo w gminie Mysłakowice wywozi śmieci Simeko i tam stawka za śmieci jest prawie o połowę mniejsza. Czyli że co ze wsi jest łatwiej i taniej śmieci zabrać niż z miasta??
~bogdan 15-07-2013 12:40
Droga ku lep - zapomn iałeś dodac, że jeszcze trzeba nas...ć przed własnym domem i czekac na 4 RP
~bio 10-10-2013 15:50
czy ktoś wie gdzie w jeleniej dziurze są kubły na biodegradowalne???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bardzo słabe wyniki matur

Wiadukty prawie gotowe

Rondo już niebawem

Będą utrudnienia w ruchu

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
870
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%