MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Przetarg na remont Goduszyńskiej unieważniony

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 9 maja 2016, 8:59
Aktualizacja: 9:03
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Archiwum Jelonki.com
Pięć firm przystąpiło do przetargu na remont ul. Goduszyńskiej wraz z przebudową wiaduktu drogowego nad linią kolejową Jelenia Góra – Zgorzelec. Jednak wszyscy zaproponowali zbyt wysokie ceny i przetarg unieważniono. – Miasto przeznaczyło na ten cel około cztery miliony złotych, a najtańsza oferta była o 700 tys. zł wyższa – wyjaśnia Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry.

Miasto nie traci jednak nadziei, że uda się znaleźć wykonawcę. Niemal natychmiast po unieważnieniu przetargu, ogłoszono nowe postępowanie. Oferty można składać do 20 maja br. – Zakres prac zostaje dokładnie taki sam. Liczymy na to, że znajdzie się firma, która zaproponuje rozsądną cenę – mówi Jerzy Łużniak. – Chcemy rozstrzygnąć przetarg z końcem maja, by inwestycja była gotowa z końcem grudnia br. – dodaje zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Jak już pisaliśmy, o remont drogi wraz z przebudową wiaduktu radny Robert Obaz walczył trzy lata. - Najpierw będzie remontowana droga między Goduszynem a Siedlęcinem, a następnie zostanie rozebrany wiadukt, którego remont potrwa około osiem miesięcy – mówi radny.
W ramach zadania wykonany zostanie remont nawierzchni na całej długości ulicy, czyli od Trasy Czeskiej do granicy Jeleniej Góry (Rybnicy), jak również remont oraz budowa chodników i kanalizacji deszczowej.

Mieszkańcy ul. Goduszyńskiej liczą na to, że wraz z nową nawierzchnią, służby drogowe pomyślą o skutecznym sposobie ograniczenia prędkości. – Mimo że teraz droga jest mocno podziurawiona, kierowcy rozpędzają się tu do „setki”, a co będzie, kiedy pojawi się nowa nawierzchnia? – pyta Waldemar Borkowski. - Na naszej ulicy jest ograniczenie prędkości do 40 km/h, ale nikt tego nie przestrzega. Policja pojawia się u nas raz w tygodniu, ale to nie wystarcza. Być może rezultat by przyniosły spowalniacze, chociaż nie wiem, czy można je tu zastosować. Na naszej pętli autobusowej od dawna urządzane jest rodeo i nikt nie może z tym sobie poradzić – dodaje mieszkaniec ul. Goduszyńskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Utrudnienia w Witkowie

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~mm 9-05-2016 9:36
Na postępowanie wpłynęły 3 oferty, ale Łużniak doliczył się 5. Jak zwykle wie o czym mówi.
~Karol 9-05-2016 9:45
Aby ograniczyć prędkość zamontować co 5 metrów spowalniacze (koszt pokryje warsztat przy Goduszyńskie - i tak wyjdzie na swoje). A poważnie: Wyłapać tych i ukarać co przekraczają a nie karać wszystkich poprzez uszkadzanie zawieszenia w samochodach.
~ab+ 9-05-2016 10:33
Czyny społeczne się skończyły!! Tanio to wyszło bokiem na stadionie ,parku czy termach.Nadzór inwestycyjny musi być codziennie
~olo 9-05-2016 12:07
A co to?firmy mają dokładać z własnej kieszeni do remontu.?skoro przystąpiły firmy i kwoty są wyższe to może to tyle kosztuje.
~Jarek z Cieplic 9-05-2016 13:07
Miasto chce powtórki ze stadionu... Potem asfaltem będzie pękać i pojawiać się dziury po paru miesiącach, a chodniki będą się zapadać. Nie mówiąc już o wiadukcie. Z drugiej strony to ciekawe, KR Siedlęcin nie wygrało?
~s. 9-05-2016 17:12
Najlepiej niech zrobią za darmo.
~dtw 9-05-2016 19:08
Przy termach było właśnie bardzo drogo.
~solo 9-05-2016 20:07
Żeby przez tą oszczędność władz miejskich na ul. Goduszyńskiej nie powstał taki bubel jakim jest ul. Lubańska z zapadniętymi chodnikami i dziurami przy studzienkach.
~emeryt 9-05-2016 21:34
dlaczego podczs remontu nie miozna tam zrobic ronda na skrzyzowaniiu z trasa czeska miejsca jest bardzo duzo a to wyhamuje wariatow tam sa czeste wypadki tylko nasi decydenci nie maja zielonego pojecia i nie wiem za co biora wyplatybo ustawa komunistyczna dalej dziala i powinien byc burmistrz a nie prezydent z mniesza gaza.
~czytaj!!! 9-05-2016 22:28
Miasto nie traci jednak nadziei. ogłoszono nowe postępowanie. Przetarg Wygra Kółko Rolnicze z Siedlęcina - zaoferowało Nam najniższą cenę za taką inwestycję .Hurrrra.
~czesio 10-05-2016 9:22
Niech miasto zrobi taniej samo.
~zamoscie 10-05-2016 23:02
Normalna sprawa zrobić zamieszanie ,zmanipulować ludzi niech myślą że coś sie ruszyło gazety o nas piszą, ogłosili przetarg i na raz wszystko na nowe wymienią most asfalt chodnik ka...lizacja pięknie będzie.I nagle mydlana bańka pęka chodnik bez zmian do koscioła zwężenie na moście zostaje dziury sie połata (te większe).I nikt im nie zarzuci ze nic nie zrobili przecież chcieli tylko inwestora nie było.Sprawa w toku :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pszczeli projekt KPN

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Kolejne roje pszczół

Kampania: Karkonosze – dodaj do ulubionych  

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1903
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%