MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Przetarg na obwodnicę Piechowic

Wiadomości: Piechowice
Sobota, 20 października 2018, 5:51
Aktualizacja: Niedziela, 21 października 2018, 6:27
Autor: WAC
Fot. KED
Już wkrótce będzie wiadomo jaka firma wybuduje w ciągu drogi wojewódzkiej nr 366, obwodnicę Piechowic. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła przetarg mający wyłonić wykonawcę te inwestycji.

Inwestycja, dzięki której ma zostać odciążone od ruchu głównie samochodów ciężarowych centrum miasta, będzie realizowana w formule zaprojektuj – wybuduj. Termin przyjmowania ofert od firm zainteresowanych podjęciem robót upływa 30 października. Wykonawca będzie zobowiązany do opracowania dokumentacji projektowej dla inwestycji, otrzymania niezbędnych zezwoleń na budowę, budowy infrastruktury oraz do uzyskania pozwoleń na użytkowanie trasy.

Koszt obwodnicy, dzięki której będzie łatwiej dojechać m.in. do Szklarskiej Poręby oraz dalej w stronę Czech. szacowany jest na 16 – 18 milionów złotych. Droga ma rozpoczynać się od ulicy Pakoszowskiej, przy moście nad rzeką Kamienna, a kończyć przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 3 z ulicą Cmentarną (przy stacji paliw Muller).

Twoja reakcja na artykuł?

14
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
5
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Leokadia 77 20-10-2018 9:55
Aktualnie ul.Kryształowa w Piechowicach czyli główna droga jest rozjeżdżana przez Tiry jadące do Papierni i innych zakładów . Tir za tirem i dodatkowo ciężarówki . ZUK przy ul.Bocznej wynajmuje plac dla postoju tirów jeżdżą nawet w nocy . Większość Tirów jadących od Czech i Jeleniej Góry zjeżdża koło cmentarza dalej jadąc koło poczty i wjeżdżają w centrum na ul.Kryształową i jadą do papierni . To musi się zmienić bo nas rozjeżdżą !
~pot 20-10-2018 11:17
Jaki jest cel budowy tej "obwodnicy"? Jeżdżę czasem tą drogą i pomyślałem, że chyba czegoś nie zrozumiałem, w związku z tym, otworzyłem mapy Google, żeby ocenić sytuację z góry, bo chyba czegoś nie wiem. To mnie tylko utwierdziło we wniosku o kompletnym bezsensie budowy tej drogi. Po co???? Może ktoś mi pomoże zrozumieć??????
~pot 20-10-2018 11:23
obudzicie się tam w redakcji????
~Cieplik 20-10-2018 19:09
Jak wybudują obwodnicę ,to całkiem to miasteczko umrze,bo tak to jakieś osobówki się zatrzymają,a tak?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wieża widokowa na Czerniawskiej Kopie  

Uwaga na barszcz Sosnowskiego  

Czyżby Andrzej Duda?

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
722
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%