MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przetarg na dowóz kowarskich dzieci do szkół unieważniony. Co teraz?

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 26 listopada 2012, 9:11
Aktualizacja: Wtorek, 27 listopada 2012, 7:27
Autor: Red
– To debilizm – tak komentuje burmistrz Kowar Mirosław Górecki decyzję Krajowej Izby Odwoławczej o unieważnieniu przetargu na dowóz dzieci z gminy do jeleniogórskich szkół specjalnych. – Z jednej strony KIO przyznaje nam rację, a z drugiej zarzuca, że nie zapytaliśmy po raz kolejny jednego z oferentów, czy spełnia warunki, określone w przetargu, choć wiadomo, że nie spełnia – dodaje burmistrz. I dodaje: W sumie KIO ukarała nas kwotą prawie 10 tys. zł!

O co chodzi? Gmina Kowary ogłosiła w lipcu przetarg na dowóz niepełnosprawnych dzieci do jeleniogórskich szkół. - Warunki były trudne, gdyż jednym z wymogów było wykazanie się co najmniej rocznym doświadczeniem w takiej działalności na kwotę 150 tys. zł - mówi Łukasz Durka z jeleniogórskiej firmy Ro-Ko Car Service, która - obok czterech innych firm - stanęła do tego przetargu. Przetarg wygrała firma Jamm z Bogatyni, Ro-Ko Car Service była druga.

- Kiedy firma Jamm nie podpisała jednak umowy z gminą na tę usługę, zgłosiliśmy się do Gminy Kowary o zawarcie umowy, bo przecież zajęliśmy drugie miejsce. Wtedy usłyszeliśmy, że będzie drugi przetarg. Stanęliśmy do niego. Rozstrzygnięcie odbyło się 11 października - opowiada Łukasz Durka. - Cenowo go wygraliśmy kwotą 324 zł za dzień, przed faworytem gminy - Partner Tour z Kowar (395 zł za dzień) - mówi Łukasz Durka. - Jednak to nie my, a Partner Tour został wybrany do świadczenia tej usługi. Okazało się, że tym razem zdecydował wymóg o doświadczeniu, który w poprzednim przetargu nie był brany pod uwagę - podkreśla. I dodaje: Trudno uwierzyć, aby bez znaczenia przy wyborze firmy był fakt, że brat właściciela Partner Tour zajmuje się w Urzędzie Miejskim w Kowarach zamówieniami publicznymi.
Firma Ro-Ko Car Service odwołała się od tej decyzji do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. KIO przetarg unieważniła wyrokiem z 6 listopada br. i zaleciła powtórzenie czynności. Izba uznała, iż: zamawiający niezasadnie wykluczył odwołującego się w postępowaniu z pominięciem czynności wezwania do uzupełnienia dokumentów.

Co teraz? - Czekamy na to co zrobi Gmina Kowary, jaki ogłosi przetarg, jakie będą w nim obostrzenia i warunki, wtedy dopiero podejmiemy decyzję, czy w nim wystartujemy – twierdzi Łukasz Durka. - Wyrok stwierdza, że Gmina Kowary pośpieszyła się z odrzuceniem naszej oferty, ponadto szukała drogi na skróty,
a mianowicie o wykonaną usługę w Szklarskiej Porębie zapytano jej burmistrza, zamiast naszej firmy. Tego typu działania mogą być rozumiane, jako mające na celu znalezienie możliwości na odrzucenie naszej oferty. W pierwszym przetargu nie było tego rodzaju problemów, ponieważ należy domniemywać, że wtedy była prześwietlana wzdłuż i wszerz firma Jamm. Ponadto, gdy nie doszło do podpisania umowy pomiędzy firmą Jamm, a Gminą Kowary, zamawiający mógł podpisać umowę z naszą firmą, ponieważ w pierwszym przetargu nasza oferta była druga pod względem cenowym, a także złożyliśmy Gminie oświadczenie, o tym, że przedłużamy nasze, gdyż do tej pory w przetargach, w których braliśmy udział, żaden zamawiający starał się nie doprowadzić do kolejnego przetargu dlatego wybierał do podpisania umowy kolejnego wykonawcę, który pod względem cenowym zajął drugie miejsce, a gdyby i ten się wycofał to tego co zajął trzecie miejsce. Wszystkie gminy podpisałyby umowę z następnym z listy przewoźnikiem, byle uniknąć drugiego przetargu, dlaczego w tym przypadku władze Kowar, postąpiły inaczej? - zastanawia się Łukasz Durka.

Na pytanie, czy Gmina odwoła się od decyzji KIO, burmistrz Kowar mówi, że jeszcze nie wiadomo. Sprawą zajmują się prawnicy. Dodaje jednak, że to wiąże się z poważnymi kosztami. - Mamy się cofnąć z przetargiem do ponownego rozpatrzenia ofert i tego się trzymamy – powiedział Mirosław Górecki.
Na razie dzieci wozi do jeleniogórskich szkół firma wybrana tymczasowo z wolnej ręki. Jest nią Partner Tour z Kowar.

Ogłoszenia

Czytaj również

Betlejemskie światełko pokoju dla jeleniogórzan

Mikołaj nie zawiódł

Teatr z połową dofinansowania!  

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~ŁAPÓWECZKA 26-11-2012 9:35
ZA ŁAPÓWECZKI WSZYSTKO SIĘ ZAŁATWI
~ 26-11-2012 9:43
i tak będą się szarpać aż dzieciaki doczekają się wakacji, syf i tyle
~uzi 26-11-2012 9:56
Gratulacje dla urzędu z Kowar. Teraz będą w nieskończoność rozpatrywać sprawę, a firma braciszka będzie wozić dzieciaki. Czyli jest tak jako miało być :) To się nadaje do zgłoszenia do RIO i UZP. Pan Durka jak zaczął już walkę z urzędem, to musi z grubej rury, bo go zjedzą. Łukaszu, dużo zacięcia i spokoju, powodzenia :)
~JUCHA 26-11-2012 10:22
Temat śmierdzi mi z daleka. CBA mogłoby się tym zainteresować.
~olko 26-11-2012 10:38
kończą się układy układziki.Teraz za takie numery idzie się siedzieć.
~HaHa 26-11-2012 12:38
Panie Górecki, gdyby z przetargiem było wszystko w porządku, to by Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła wniosek firmy Ro-Ko Car Service zgadza się? A tak to teraz sprawa będzie w nieskończoność rozpatrywana przez Urząd Miasta i Gminy w Kowarach, a firma braciszka będzie woziła dzieci do jeleniogórskich szkół specjalnych. To jest właśnie POlska...
~ 26-11-2012 13:36
Partner Tour jak zaczynał wozić dzieci to żadnego doświadczenia nie miał i było dobrze wtedy nie było potrzebne a teraz nagle potrzebne inna firma powozi to tez doświadczenie zdobędzie bardzo dobrze że burmistrz kare zapłacił co za chora gmina po to są przetargi żeby tańszego wykonawce zdobyć a tu na odwrót nie ma jak to układziki chore rządy chore miasto
~no a 26-11-2012 14:17
czy tam rządzi nieudacznik Bartosz L./
~ 26-11-2012 15:03
Tą kase to MG z własnej kieszeni POwinien zapłacić...
~ludzie 26-11-2012 15:58
Nie tyle jadu tylko te przetargi to zwykła ściema.
~kowarzanka 26-11-2012 16:02
Ludzie, skąd w was tyle jadu??? Moje dzieci jeżdżą z tą firmą Partner Bus i bardzo sobie chwalą usługi. Bus czysty, zadbany, zawsze punktualny, miła obsługa... Czego można więcej wymagać? Nie słyszałam, żeby ktoś nie był zadowolony z usług tej firmy. A chyba najważniejsze jest to żeby firma dobrze wykonała powierzoną jej usługę, Ale zawsze ci co nic nie wiedzą, plują najwięcej! Mam nadzieję, że Pan Burmistrz postawi na swoim i ta firma dalej będzie wozić dzieci. Jako matka nie rzyczę sobie, żeby kaprysy pana z Ro-ko Car odbijały się na moich dzieciach!!!
~grzesio 26-11-2012 16:03
...a po ile woda plus ścieki w Kowarach- dla podmiotów gospodarczych?....im wiecznie mało urzędnicy wiecznie nienażarci podatków(główny składnik cen wody)
~wsaw 26-11-2012 17:37
– To debilizm – tak komentuje burmistrz Kowar Mirosław Górecki . – To debilizm – tak komentuje burmistrz Kowar Mirosław Górecki – To debilizm – tak komentuje burmistrz Kowar Mirosław Górecki tak zabolała go niekompetencja i niedouczenie, własne i pracowników.
~wsaw 26-11-2012 17:38
– To debilizm – tak komentuje burmistrz Kowar Mirosław Górecki . – To debilizm – tak komentuje burmistrz Kowar Mirosław Górecki – To debilizm – tak komentuje burmistrz Kowar Mirosław Górecki tak zabolała go niekompetencja i niedouczenie, własne i pracowników.
~zuzanna 26-11-2012 17:45
Burmistrz Górecki nie przyswoił sobie zasady ,że prawo to prawo -nawet jak ma niedoskonałości. Jako były wojskowy dalej chce rządzić miastem jak Łukaszenka Białorusią.Już nie raz dziwił się ,że prawo nie jest po jego stronie. Dalej bierze przyklad z babci Kargulowej " Sąd sądem, a sprawiedliwośc musi byc po naszej stronie"; tylko granatu mu brak.
~Seen 26-11-2012 17:50
Wywalić Partner Tour z Kowar, z daleka śmierdzi to przekrętem. Sprawa dla CBA!
~Seen 26-11-2012 17:55
Ty naprawde snisz. zmienieasz nicki i budzisz sie z reka w nocniku
~pomocy 26-11-2012 19:28
Niestety sa ludzie ktorzy nie maja za grosz ambicji,ale to tak jest w naszym kraju
~kowarzanka 26-11-2012 19:35
Ludzie, skąd w was tyle jadu??? Moje dzieci jeżdżą z tą firmą Partner Bus i bardzo sobie chwalą usługi. Bus czysty, zadbany, zawsze punktualny, miła obsługa... Czego można więcej wymagać? Nie słyszałam, żeby ktoś nie był zadowolony z usług tej firmy. A chyba najważniejsze jest to żeby firma dobrze wykonała powierzoną jej usługę, Ale zawsze ci co nic nie wiedzą, plują najwięcej! Mam nadzieję, że Pan Burmistrz postawi na swoim i ta firma dalej będzie wozić dzieci. Jako matka nie rzyczę sobie, żeby kaprysy pana z Ro-ko Car odbijały się na moich dzieciach!!!
~pol 26-11-2012 20:05
A co robił rozczochrany dyrektor PKS w urzędach: Szklarskiej Poręby,Piechowic,Podgórzyna,Kowar i niewiem gdzie jeszcze po ogłoszeniu przetargów na wykonywanie owych przewozów ???
~dobra rada 26-11-2012 20:19
cyt. z godz. 19:35 | ~kowarzanka | (...) Jako matka nie rzyczę sobie"(...) Droga kowarzanko! zabierz się z tym dziećmi do szkoły i poucz się troszkę, ..............np. ortografii !!!!
~kaszana 26-11-2012 20:27
Jak to w naszym kraju kochanym.Rączka rączke myje, kumoterstwo .Wszystko po znajomości ,praca ,przetergai. trzeba bronic swoich racji i nie dawac sie nepotyzmowi.Życze powodzenia firmie RO-KO.Obsługuje wiele tras ,jedzi punktualnie ,kierowcy sa mili .
~& 26-11-2012 20:35
może niech właściciel firmy Partner Tour, Pani Kowarzanka wraz ze zgrają innych malkontentów zbiorą 10 tys zł, żeby biedny burmistrz mógł zapłacić karę, trzeba sobie pomagać i wzajemnie się wspierać, prawda?
~Thebrymbrym 26-11-2012 21:47
Czy to na pewno chodzi o przewóz...? :) A może o handel ludźmi... teraz jest to często spotykane ! ;)
~wielbicielka 26-11-2012 22:15
Panie Burmistrzu Mirosławie Górecki, jestem szczerze zaniepokojona. Znowu porażka. Wcześniej wojewoda unieważnił konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Kowarach, skarga złożona przez Pana do WSA została odrzucona, chociaż może Pan jeszcze złożyć skargę kasacyjną do NSA. Ma Pan tylko jedno wyjście, zmienić prawników, bo Urząd Miejski w Kowarach pójdzie z torbami !
~ 27-11-2012 9:41
Sprywatyzowano nawet budzet Kowar.... i chyba miasto tez!Czy ten burmistrz jeszcze swoja trepowska dupa ogrzewa TRON wladcy Kowar? Byli wojskowi to z reguly ludzie nie nauczeni pracy. Dac im ludzi to wiele nimi zaoraja, ich zreszta tez. Sami uwazaja sie za bog wie kogo. Przywileje - nie wiadomo za co gdy znalezli sie na emeryturach po killku latach sluzby w armii. Czy sie napracowali (rekoma zolnierzy sluzby zasadniczej i kurestwem)? Dzisiaj tacy zajmuja tluste stanowiska, moga dorobic na maksa, jeszcze dopuszczaja do sytuacji takich jak ta.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wieści z rejsu Pogorią

Rok niespełnionych obietnic

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Od niedzieli już z nowymi przystankami

Gwiazdy przy ratuszu

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
990
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%