MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

“Przestrzeń” w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 sierpnia 2014, 8:22
Aktualizacja: 19:42
Autor: Manu
Fot. Organizator
“Przestrzeń” – tak zatytułowana jest poplenerowa wystawa malarstwa i fotografii, której wernisaż odbędzie się 22 sierpnia (w piątek) o godz. 18.00 w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych (przy ul. Długiej). Wystawę można zwiedzać do 17 września.

Tematem pleneru, w którym uczestniczyło dziewiętnastu artystów, była przestrzeń. - Kiedy odwiedzamy jakieś miejsce, to nie odnosimy się jedynie do jego czasu teraźniejszego - pisze we wstępie do katalogu wystawy Marek Wasilewski. - Chcielibyśmy dotrzeć do miejsca takiego, jakim ono było w czasie, które zdefiniował jego tożsamość. Poruszamy się, wśród półprzezroczystych warstw czasu. Z każdej z tych warstw próbujemy odfiltrować to, co jest dla nas szczególnie interesujące. Dlatego miejsca fizycznie istniejące w przestrzeni stają się w naszych głowach często wirtualnym fantazmatem, zbiorem cytatów, obrazów, wspomnień i emocji innych ludzi.

Wystawa prezentuje dzieła artystów związanych z regionem jeleniogórskim oraz artystów czeskich. To graficy, fotograficy, malarze, rysownicy oraz twórcy posługujący się “nowymi mediami”.

Bohaterami zbiorowej wystawy są: Ilona Chvalova, Zbigniew Frączkiewicz, Waldemar Grzelak, Janina Hobgarska, Zdenka Huskova, Anna Jodżis, Teresa Kępowicz, Richard Kliment, Alicja Kołodziejczyk, Jakub Krejci, Jerzy Kryszpin, Zbigniew Kulik, Darina Martinovska, Anna Mastnikova, Zuzana Ruzickova, Jan Vicar, Eva Vlasakova, Katarzyna Rotkiewicz-Szumska oraz Bogumiła Twardowska-Rogacewicz.

Wystawa prezentowana będzie także w czeskiej galerii Josefa Jiry Bouckuv Statek w Malej Skale. Jej wernisaż będzie miał miejsce 6 września o godz. 17.00.

Projekt „Przestrzeń” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz Miasta Jelenia Góra i Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplickie place

Letnie Koncerty Organowe w Krzeszowie

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~k 21-08-2014 3:10
Pamietam jak w podstawówce jakieś 20 lat temu chodziliśmy do BWA z wychowawczynią z 19 stki Wandą Łysik oglądaliśmy bajki siedząć na podłodze.
~ 21-08-2014 4:08
Rany, jakie bohomazy!
~bs 21-08-2014 13:26
piękne obrazy!
~jot 21-08-2014 16:31
Obrazy na których nic nie widać. Dno!
~bart 23-08-2014 22:13
Piękny wybór, ale czesi chyba są ciekawsi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lato z ZTA w Parku Zdrojowym

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Skarby Opactwa

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
572
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%