MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Przestępstwo na przepustce

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 24 sierpnia 2006, 0:00
Autor: Sylwia Lercher
Nie dość, że nie wrócił do celi Aresztu Śledczego z przepustki, to jeszcze upił się i próbował okraść mieszkanie w Szklarskiej Porębie.

Mowa o 41-letnim mieszkańcu miasta pod Szrenicą, który odbywał karę pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem i rozbój. Została mu udzielona przepustka, z której do placówki penitencjarnej delikwent miał wrócić 20 sierpnia.
– Nie stawił się jednak w celi – mówi nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Przestępca postanowił dłużej nacieszyć się wolnością i przy okazji – narozrabiać. W poniedziałek upił się i zdecydował, że okradnie jedno z mieszkań w Szklarskiej Porębie.
Skorzystał z okazji, że było otwarte okno. Wszedł do środka. Chciał wynieść dekoder telewizji satelitarnej oraz dwa telefony komórkowe. Zamiar się nie powiódł, bo akurat wrócił właściciel i spłoszył złodzieja.

Ten miał dodatkowego pecha. Zawiadomiona o wyczynie policja złapała pijanego rzezimieszka. Trafił do policyjnego aresztu. W organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Za popełniony czyn czeka go dodatkowa sprawa karna i wyrok do pięciu lat więzienia.

Wszystko wskazuje na to, że 41-latek nie opuści szybko celi jeleniogórskiego Aresztu Śledczego, dokąd policjanci przetransportowali go w czwartek. Nie ma też co liczyć na przepustki za dobre zachowanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Marszałek Sejmu w Kowarach

Tak nie wolno parkować!

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~garus 24-08-2006 13:32
trzeba dawać wiecej przepustek!!!! bedziemy mieli więcej włamań hahahahah A tak na marginesie to proponuje powołac komisje sledczą odnosne tych przepustek!!!!!
~irena 24-08-2006 14:28
dobrze garus piszesz.popieram.
~tom 24-08-2006 20:45
to normal ze jak ktos raz pojdzie do pudla to normalny juz stamtad nie wyjdzie.90% przypadkow... i nie powinien wychodzic.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przystań w śmieciach

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Spacery z przewodnikiem po centrum i Cieplicach

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Przebudowa drogi nr 2273D

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
339
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%