MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Przestępcza grupa polsko–turecka rozbita

Wiadomości: Region
Środa, 8 listopada 2017, 14:38
Aktualizacja: Czwartek, 9 listopada 2017, 7:56
Autor: SG
Fot. Użyczone/SG
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Legnicy rozbili polsko–turecką grupę przestępczą. Jej członkowie podejrzani są o legalizowanie cudzoziemcom pobytu na terytorium naszego kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania osób powiązanych z tą grupą.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Legnicy w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legnicy rozbili polsko-turecką grupę przestępczą. Grupa legalizowała cudzoziemcom pobyt na terenie naszego kraju przy wykorzystaniu fikcyjnie działających spółek handlowych oraz zawieranych dla pozoru małżeństw z obywatelkami naszego kraju.

- Członkowie grupy wyszukiwali kobiety, które były w złej sytuacji finansowej i oferowali im szybki i łatwy zarobek. Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie grupy działali od kilkunastu miesięcy na terenie województwa dolnośląskiego i zalegalizowali lub usiłowali zalegalizować pobyt co najmniej kilkunastu cudzoziemcom, w tym obywatelom Albanii, Turcji, Palestyny i Egiptu. Cudzoziemcy, za załatwienie legalnego pobytu płacili członkom grupy kilka tysięcy euro – informuje kpt. SG Rafał Potocki, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zatrzymano dwie osoby związane z tym przestępczym procederem: 55-letniego obywatela Turcji oraz 48-letnią mieszkankę województwa dolnośląskiego. Działania związane z zatrzymaniem osób zabezpieczali wyspecjalizowani funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań NoOSG, gdyż istniała obawa, że członkowie grupy mogą próbować zbiec.

Wobec obywatela Turcji Sąd Rejonowy w Legnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, na okres trzech miesięcy. Wobec obywatelki naszego kraju zastosowano dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. Na poczet przyszłych kar dokonano zajęcia mienia ruchomego, a także gotówki w walucie polskiej oraz euro. Do chwili obecnej postawiono zarzuty czterem osobom. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania osób powiązanych z ta grupą.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niewybuch w Złotoryi

Jest gdzie chodzić – konkurs

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Utrudnienia w Witkowie

Euroregion zabytkowym rowerem – minęło 20 lat

Trwa budowa punktu widokowego

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2204
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%