MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przestępca samochodowy

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 31 października 2006, 0:00
Autor: TEJO
Zarzut zlecenia kradzieży pojazdu, oszustwa i paserki policja postawiła 31-letniemu mieszkańcowi Piechowic.

Według ustaleń stróżów prawa mężczyzna w styczniu 2006 roku zlecił w Gdańsku kradzież samochodu marki Audi A4 o wartości nie mniejszej niż 30 tys. zł.
– Następnie w kradzionym pojeździe przerobił numery VIN, po czym sprzedał go za 16.000 zł jako legalnie sprowadzony z Austrii. W ten sposób oszukał osoby, które kupiły ten samochód – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ponadto przestępca w marcu, w Policach (Zachodniopomorskie) pomógł w sprzedaży samochodu marki VW Bora o wartości nie mniejszej niż 26.400 zł, który został skradziony w Berlinie w nocy z 7 na 8 marca tego roku. Sprawca działał na szkodę jednego z towarzystw ubezpieczeniowych.

31-latek został umieszczony w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Zabezpieczono mu na poczet tymczasowego zajęcia mienia kwotę blisko 8000 zł.
Policja wystąpiła z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Motocykliści dla Niepodległej

O rozpadających się górach

Udany Piknik Strzelecki

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~znam ich 31-10-2006 19:43
w Piechowicach dziala kilku zlodzieji samochodow. Jednym z nich jest Marek H. znany policji. Policja wie ze on notorycznie kradnie auta ale jakos nic z nim nie moze zrobic....
~ja tez 31-10-2006 20:50
Zgadzam sie z tym. Jest ich wielu, ale niektorzy maja znajomosci i sa poza prawem
~Tomasz S 31-10-2006 22:49
Co wy o tym wiecie i skąd?! Marek nic nie ukradł! i nikomu niczego nie zlecił... co to za bzdury? To pomówienia, zwykłe pomówienia... policji to baaardzo na rękę... a wam wygodnie wydawać takie sądy! takie bredzenie słabo, albo wogóle niedoinformowanych ludzi. Mam radę....JEŚLI MASZ COŚ DO POWIEDZENIA TO UPEWNIJ SIĘ ŻE TO NAPEWNO PRAWDA!!! Tak naprawdę najlepiej ignorować takie posty...
~Do Tomasz S 1-11-2006 10:00
A ty co w obronce sie bawisz czy adwokatem Marka jestes bronisz go tak jak bys to sam zrobil,to jak to jest powiesz nam Tomaszu S?
~maniek 1-11-2006 11:12
Złodzieje zawsze byli, są i będą. Tak naprawdę to od nas zależy na ile się przed nimi zabezpieczymy. A że niektórzy są ponad prawem - cóż zrobić - polskie realia korupcyjne...
~Pakistan City 8-11-2006 1:59
Marek H. to co najwyżej dobry paser ... teraz dla przykrywki sprowadza złom z Niemiec, ale połowa tego co sprzedaje to kradzione części.Niestety części nie mają numerów seryjnych więc nic mu nie grozi. Ale przejedzie się na tym ... oj przejedzie, wierzcie mi że sprawiedliwość dosięga każdego, tak już jakoś ten świat jest poukładany :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

MPGK przygotowane na zimę

Świętują Niepodległość

Wypadek przy baniakach  

Harcersko i patriotycznie

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
828
Tak
63%
Nie
30%
Nie wiem
7%