MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Przerażający raport o al. Wojska Polskiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 20 czerwca 2007, 9:53
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Fatalny stan jednej z najładniejszych i najbardziej zaniedbanych ulic miasta w internecie.

Kolejny, na razie wirtualny, krok ku rewitalizacji alei Wojska Polskiego. Po wiosennych spotkaniach z mieszkańcami dotyczącymi projektu odnowienia traktu i zabudowy finansowanego w części przez fundusze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, raport o stanie ulicy pojawił się w internecie.

W dość obszernym sprawozdaniu dr. Marcina Brola można przeczytać, jaka jest rzeczywistość na trakcie, który dzięki wsparciu z pieniędzy Unii Europejskiej, dawny blask.
A realia są fatalne. Wśród potencjalnych zagrożeń wymienia się, między innymi, brak miejsc parkingowych, zbyt duże natężenie ruchu, duży poziom hałasu, wysoki poziom stężenia spalin, niski poziom zamożności społeczeństwa, zły stan podwórek, mnóstwo barier architektonicznych.

Uzbiera się tego cała litania. Szczytnym zamierzeniem samorządowców jest przywrócenie stanu ulicy Wojska Polskiego co najmniej do poziomu przyzwoitości. Wydaje się jednak, że bez znalezienia alternatywy, choćby dla komunikacji – Wojska Polskiego to jeden z najbardziej ruchliwych traktów w mieście, przejeżdża tędy około 10 tysięcy pojazdów na dobę – o rewitalizacji nie ma mowy.

Aby przekonać się o ogromie zadań, jakie trzeba wykonać, aby naprawić zaniedbania i beztroskę minionych dziesięcioleci, wystarczy spojrzeć na stronę http://www.jeleniagora.pl/adhoc/index.php?op=dialog.
Zamieszzczono tam także ankietę, w której można odpowiedzieć na pytanie, czy rewitalizacja jest potrzebna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Elektroniczny kontakt z klientem już działa

Porównaj ceny z Jelonką.com

Znowu auto na chodniku

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~cr@zy 20-06-2007 10:29
O tramwajach mozemy pomarzyc, ale moze wypadaloby rozwazyc trolejbusy?
~lokatorzy 20-06-2007 11:08
A Powstancow Wielkopolskich jak wyglada i przejezdza tedy tez mnostwo samochodow do Jakuszyc Moze wreszcie ktos pomysli o starych poniemieckich domach i je odnowi Jak to wyglada jaki wstyd a tyle placimy za mieszkania
~moim zdaniem 20-06-2007 11:17
temat jest trochę zastępczy: – ubodzy mieszkańcy po rewitalizacji i tak nie będą (finansowo) zadbać o naprawione mienie – prawdziwa rewitalizacja następuje wtedy gdy inwestorzy sami "biją się" o dany kawałek tortu. Kupmy sobie wędkę a przestańmy prosić Unię o ryby poza tym – po wydaniu kasy na ten szczytny cel; z pewnością nie przybędzie w Jeleniej Górze nowych miejsc pracy, nie drgnie też nic w kwestii wzrostu ruchu turystycznego. To miasto umiera – wtedy potrzebna jest reanimacja a nie nowy make–up
~riposta 20-06-2007 11:51
Jak się nie remontuje, to się wali. Proste i logiczne.
~ppp 20-06-2007 12:41
gwoździem do trumny były populistyczne akcje sprzedaży mieszkań za 5, czy 1 % wartości każdemu chętnemu. jak się coś dostaje za friko, to się najzwyczajniej tego nie ceni. ogromna większość 'właścicieli' bez większego grosza przy duszy, a co więcej i najważniejsze – bez poczucia odpowiedzialności za swoją własność będzie i tak liczyć na socjal i na to, że jak się zacznie sypać to i tak 'miasto' ('rząd', 'władza', 'unia europejska' itp.) za nich to załatwi. Na kilkanaście flaszek wódki miesięcznie stać większość 'ubogich', ale na realny fundusz remontowy – już nie. Zresztą co tam wojska polskiego –mieszkańcy placu ratuszowego, którzy wykupili swoje mieszkania za bezcen też liczą, że z okazji 900–lecia 'miasto' (czyli f...rzy mieszkańcy) sfinansuje remonty elewacji ich PRYWATNYCH, zarządzanych rzez prywatne wspólnoty domów. Rozdawnictwo prawie zawsze kończy się brakiem odpowiedzialności i porażką.
~obserwator 20-06-2007 13:31
Nicjatorzy akcji sprzedaży mieszkań za 1% mają się całkiem nieźle. Jeden (J.Łużniak) złapał fuchę w Ratuszu , drugi (R.Prystrom)załapał się na szefa wodociągów w Bolesławcu , niefortunny wnioskodawca sprzedaży za 1% ( St.Dziedzic)szefuje "Wodnikowi", a domy kupione za bezcen się sypią!!!
~Zbyszek 20-06-2007 15:30
Do zacofanego obserwatora – jak mi wiadomo to pozycje wykupu za jeden procent złożył Pan Bira. I jest super – zobacz tylko ile wspólnot już wyremontowały swoje budynki. Tego przez 50 lat nie zrobiło miasto.
~Bezrobotny 20-06-2007 19:22
Do obserwatora Marny z ciebie obserwator gdyż Robert Prystrom nie jest szefem wodociagów w Bolesławcu.
~Iza 20-06-2007 20:20
A gdyby tych mieszkań nie sprzedano za psi grosz, to oczywiście stały kolejki chętnych na całe kamienice, którzy mieli pieniądze na ich zakup, remont i zapewnienie dotychczasowym mieszkańcom innego (darmowego zresztą) lokum w wybudowanym przez siebie luksusowym osiedlu na obrzeżach. Tłumy forsiastych sponsorów po prostu blokowały ruch w całym mieście, a durna władza odprawiła ich z kwitkiem, zamiast zrobic tu Eldorado.
~"Q" 20-06-2007 20:34
Tytuły na tej stronie są mocno przesadzone: "przerażający" "męki" "gehenna" itd. Przez niepohamowaną skłonność Autora do egzageracji cała strona zaczyna wyglądać jak tabloid. Tylko dlaczego wzorować się na najgorszych? Przydałoby się nieco umiaru.
~chetnie wykupie 20-06-2007 20:50
z tego co wiem to nie mozna kupic teraz mieszkan chcialem wykupic ale sa wstrzymane niestety nie wyjasniono dlaczego

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
299
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%