MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Przepustka do awansu: studia podyplomowe

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 30 listopada 2010, 8:51
Aktualizacja: 8:52
Autor: RED
Tak jak w poprzednim roku także i w tym roku akademickim na Wydziale Technicznym Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze uruchomione zostały podyplomowe studia kwalifikacyjne pn. „Nauczanie informatyki i technologii informacyjnej”. Nie jest to jednak jedyna oferta studiów podyplomowych Wydziału Technicznego KK.

Jest to dla naszego Wydziału bardzo szczególne wyróżnienie, gdy możemy uruchomić kolejną już edycję studiów. Oznacza to, że nie tylko trafiliśmy w zapotrzebowanie, ale także to, że nie tylko program, ale i kadra prowadząca oraz warunki uczestnictwa są dla słuchaczy atrakcyjne – mówi dr Beata Laszkiewicz, Dziekan Wydziału Technicznego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Wydział Techniczny uruchamia od lutego 2011r. nowe, dwusemestralne studia pn. „Zastosowanie technologii informatycznych w edukacji”. - Studia te skierowane są przede wszystkim do nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, wykładowców, instruktorów i lektorów, którzy chcą uaktualnić bądź wzbogacić swoją wiedzę z zakresu możliwości zastosowań komputera w pracy. Liczymy, że studia zainteresują absolwentów szkół wyższych różnych kierunków i specjalności, zarówno początkujących użytkowników komputera, jak i osób chcących zdobyć dodatkową wiedzę z zakresu technologii informatycznych – mówi dr Laszkiewicz.

Jak się dowiedzieliśmy, programy obu tych studiów są tak skonstruowane, że równocześnie obejmują zakres materiału wymagany do uzyskania Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych ECDL (European Computer Driving, Licence).

Tegoroczną nowością są dwusemestralne studia pn. „Inżynieria bezpieczeństwa ogólnego i bhp”. Po ich ukończeniu absolwent nabywa pełne kwalifikacje do pracy w służbach bhp na stanowisku Starszego Inspektora ds. BHP. Może także prowadzić samodzielną działalność w zakresie szkoleń bhp. Jest przygotowany do identyfikowania, monitorowania i analizy zagrożeń oraz projektowania szeroko pojętych systemów bezpieczeństwa. Będzie w pełni przygotowany do pełnienia funkcji kierowniczych w zakresie zarządzania bezpieczeństwem oraz zarządzania działaniami grupowymi, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji kryzysowych.

Tak szeroki zakres uprawnień jest możliwy gdyż program studiów obejmuje wszystkie wymagane treści a zajęcia, prowadzone są nie tylko przez pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Technicznego czy Wydziału Przyrodniczego KK, ale również przez przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służb BHP, Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta, Państwowej Straży Pożarnej i byłych nauczycieli akademickich Wyższej Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej.

- Dodatkową atrakcją tych studiów jest to, że najlepsza praca dyplomowa zostanie nagrodzona przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służb BHP, co niewątpliwie doda świadectwu ukończenia studiów oraz zdobytemu nowemu zawodowi dodatkowego nieszablonowego wymiaru – mówi dr inż. Lech Kaczmarek, kierownik tych studiów.

Wszystkie wymienione i niewymienione studia podyplomowe oferowane przez Wydział Techniczny KK mogą być uruchamiane nie tylko od października, ale także w semestrze letnim, tzn. od miesiąca lutego. Warunkiem ich uruchomienia jest jedynie liczba chętnych.

Atutem całej oferty edukacyjnej Wydziału Technicznego KK jest to, że proponuje się zajęcia wyłącznie na miejscu, w Jeleniej Górze, we własnej bardzo dobrze przygotowanej bazie dydaktycznej, a każdy słuchacz ma na czas trwania studiów zapewnioną bezpłatną możliwość korzystania Internetu oraz z zasobów Biblioteki i Centrum Informacji Naukowej KK.

Zainteresowanych odsyłamy na stronę http://wt.kk.jgora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

„Bezpieczne wakacje” – zajęcia plastyczne

Stypendia dla najzdolniejszych

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~behapowiec 30-11-2010 10:53
Na litość boską jak można nauczyć inżynierii bezpieczeństwa i bhp w ciągu 2 semestrów to absurd. Nic dziwnego, że mamy coraz więcej wypadków. Jak może szkolić człowiek-teoretyk? człowieka-praktyka. Jak przewidzi zagrożenia, często nie potrafi odróżnić przeciwodrzutników od osłon segmentowych. Mam 30-letni staż bhp i wykształcenie pedagogiczne. Rozmawiam z "bhpowcami" po podyplomówkach, nie potrafią zidentyfikować zagrożeń technicznych a o chemicznych nie wspomnę. Taki absolwent powinien popracować z 5 lat aby nauczyć się identyfikacji zagrożeń aby potem miał co mówić na szkoleniach, bo przepisy zmieniają się tak często, że trzeba się ich uczyć non stop.
~... 30-11-2010 11:31
Ameryki nie odkryles. Tak samo jest z kazdym absolwentem - nie ma wiedzy praktycznej
~ 30-11-2010 12:23
Kolegium Karkonoskie to przeciętna szkółka! łapie się wszystkiego aby tylko przetwać na rynku. Jakość absolwentów? to problem nie szkółki!
~do behpowiec 30-11-2010 12:58
To nie jest wymysł szkoły tylko ministerstwa i rady ministrów, które uważają, że 2 semestralne studia dla teorii wystarczą. A skoro takie są okoliczności i możliwości, to nie widzę problemu, żeby, kiedy jest popyt, takie studia realizować. Resztę zrobi praktyka. A ty jako pedagog kiedy stałeś się "behapowcem" właściwym? No przecież nie po studiach pedagogicznych. No daj innym szansę. A może się martwisz, że przyjdą inni, młodsi, lepsi...
~behapowiec 30-11-2010 13:27
Do do behapowiec. Nie boję się o swoje stanowisko bo jestem ciut przed emeryturą, martwię się raczej o fachowość kolejnego pokolenia behapowców. Studia pedagogiczne robiłem w trakcie pracy zawodowej, kiedyś aby porowadzić szkolenia trzeba było mieć takie wykształcenie, dziś wystarczy papier od firmy kogucik. Aby samodzielnie prowadzić firmę trzeba było mieć udokumentowany 10 letni staż w zawodzie. Teraz nie liczy się bezpieczeństwo pracownika i strasznie wzrosłą ilość wypadków przy pracy wg PIP. Masz rację teraz papier czyni mistrza nie praktyka. pozdrawiam
~absolwet KK 30-11-2010 14:37
Jeśli jakość tych studiów podyplomowych będzie taka sama jak dziennych studiów na wydziale technicznym (bo nie zakładam, że lepsza), to odradzam wszystkim gorąco!!!
~AdamW 30-11-2010 14:54
Ja w kwestii "wzrostu ilości wypadków przy pracy wg PIP": http://podatki.onet.pl/pip-spada-liczba-wypadkow-przy-pracy,19925,3795894,1,agencyjne-detal
~sir Galahad 30-11-2010 17:07
Szkoda marnowanego potencjału. Jakie kawały się opowiada na Wydziale Informatycznym Uniwerku Wrocławskiego o "nauczaniu informatyki" na Kolegium Karkonoskim to żal cytować. Potrzeba radykalnej poprawy jakości oferty edukacyjnej, co łączy się z wymaganiami zarówno wobec kadry jak i studentów. W ogóle za dużo się tam nauczycieli produkuje. Przytulisko dla dawnych pracowników kuratorium, rozumiane jako etaty. Fajnie by było dla miasta, żeby to kiedyś była prawdziwa uczelnia. Na razie to sens ma fizjoterapia i tyle.
~absolwent1 30-11-2010 17:22
Koegium to dno bo je zdalemm tyle na ten temat, kazdy zda na sciagach itp tam nie ma dobrego systemu edukacji!! np programowania
~inspektor 30-11-2010 18:36
AdamieW wskaźnik wypadków spadł bo zostały podjęte działania kontrolne, przez ostatnie kilka lat wzrastał dosyć szybko. Na początku roku została podjęta akcja przeciwdziałania wypadkom przy pracy przez GIP i w tym roku kontrole są prowadzone w zakresie technicznego i organizacyjnego bezpieczeństwa pracy dane z wcześniejszych lat możesz znaleźć na www.pip.gov.pl. Dane są zatrważające wiemy też że nie wszystkie wypadki są zgłaszane nawet te ciężkie.
~jeż 30-11-2010 19:29
Promocja Wydziału Technicznego KK przez "Jelonkę" jest coraz bardziej zauwazalna.Szkoda, że w praktyce obiekt tej nadzwyczajnej sympatii nie zdobył uznania, nie tylko absolwentów !!
~grr 1-12-2010 1:42
zabraklo tylko informacji o cenach podyplomowek w tej reklamie ;)
~do ~sir Gal 1-12-2010 7:36
Ty - na technicznym nie pracuje nikt z kuratorium. O czym ty człowieku gadasz??? tak- byle anonimowo dołożyć. A skod tak dużo wiesz i takie złe zdanie o informatyce? No chyba że sam uczyłeś jej na wydziale humanistycznym, bo tam rzeczywiście informatyki uczą poloniści. A do malkontentów: najpierw, niestety trzeba mieć "papiery" a później mówić o praktyce i stażu - co bez papierów nie jest możliwe. Nikt przecież ni napisał, że 2 semestry = 10 lat stażu. Dajcie innym szansę do nauki i własnych życiowych wyborów. A do pedagoga - jakiż to beee... zawód. proszę spytać gimnazjalistów...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Stalowe rumaki w Karpaczu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Budowa łącznika rozpoczęta

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
940
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%