MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Przepiękne występy młodych muzyków Yamahy

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 czerwca 2013, 8:56
Aktualizacja: Środa, 19 czerwca 2013, 7:53
Autor: Org
Fot. Agnieszka Wojnacka, www.sonea–art.pl
Ponad 100 młodych wykonawców szkoły muzycznej Yamaha wystąpiło w ubiegłą niedzielę (16.06) w Filharmonii Dolnośląskiej przed licznie zgromadzoną publicznością, złożoną z rodziców i zaproszonych gości podczas dwóch koncertów. Fantastyczną atmosferę zapewnił m.in. czynny udział publiczności i wysoki poziom wykonawców.

Scenariusz obejmował 20 utworów, o zróżnicowanym pochodzeniu i stylistyce, dostosowanych do stopnia zaawansowania uczestników zajęć. Blok melodii tradycyjnych zawierał włoską „Barkarollę” , „Pojedziemy na łów” grane przez 5 –cio i 6-cio latki , przed którym usłyszeliśmy tradycyjny sygnał myśliwski na trąbce w wykonaniu Pawła Jurysia. Ponadto amerykański utwór „This Land Is Your Land”, czy „When The Saints Go Marching In” zagrany zgodnie z tradycją

Kolejny blok tematyczny to piosenki z list przebojów lat 70. i 90., tj.”Highway to heel” , „Hey Joe”, „Wish you were here”, „Hotel California”, “Lady In Black”, “Imagine” , “Crazy” wykonane przez gitarzystów i perkusistów, a zaśpiewanych przez Gabriela Wiłuna i Adama Lipińskiego.

Standardy jazzowe „Jesienne liście” i „Blue bossa” wykonali gitarzyści basowi oraz elektryczni.
W scenariuszu pojawiły się też utwory taneczne: „Samba lele”, „Can can”- zatańczone przez publiczność oraz finałowa „Lambada”.

Druga cześć koncertu to występ najmłodszych uczniów, którzy muzykę czują całym swoim ciałem, spontanicznie i naturalnie na nią reagują. Oprócz piosenek z programu Szkoły Muzycznej Yamaha tj. „Słoń”, „Pajacyk”, „Idziemy dziś do cyrku”, „Samolot”, czy „Jedziemy do Afryki”, wykonali na instrumentach Orffa „Marsza Mendelsona” i „Tarantelę Neapolitańską”. Ogromne brawa zdobyły czteroletnie Dźwiękoludki, które zagrały na dwie ręce „Chlebek”, „Rycerzy” z akompaniamentem trąbki, „Taniec norweski”, „ Pszczółki” i „Sielankę”. O tym, że „Wakacje już” zakomunikowały dzieci w ostatniej piosence. Wszystkie zaprezentowane utwory pochodzą z programów Szkoły Muzycznej Yamaha, która zajmuje się wczesnodziecięcą edukacją muzyczną. Smutnym akcentem było pożegnanie dotychczasowej nauczycielki programu Dźwiękoludki Dominiki Łukasiewicz, która zakończyła pracę.

- To był koncert na piątkę. Gratulacje! – mówiła po występie Małgorzata, mama jednego z uczestników. - Mój syn bardzo chętnie bierze udział w cotygodniowych zajęciach gry na keyboardzie - dodała inna mama, pani Katarzyna. - Jako rodzic bardzo się cieszę, że ma możliwość zaprezentowania zdobytych umiejętności i uczenia się radzenia sobie z tremą, która dopada na scenie tak wielu artystów.

Katarzyna Moskal-Kozak, właścicielka szkoły Yamaha nie kryła dumy ze swoich uczniów. - Coraz lepiej muzykują i występują, a co najważniejsze czerpią z tego ogromną radość. Taka jest idea Szkoły Muzycznej Yamaha na całym świecie – dodała organizatorka koncertu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Utrudnienia w Witkowie

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (11) Dodaj komentarz

rymcycymcy 18-06-2013 10:37
Zdjęć jest tyle, że ...aż się nie chce oglądać ! :)
~ 18-06-2013 13:11
Nie ma to jak szkoła muz I i II stopnia. Tam jest poziom!
~mw 18-06-2013 13:39
Nikt tego przecież nie neguje w tym artykule. Poziom szkoły muzycznej I i II stopnia jest adekwatny do założenia- kształci muzyków zawodowych. Jako rodzic mam odczucie, że uczniowie szkoły Yamaha, do której uczęszcza mój syn chcą po prostu muzykować w przyjemnej atmosferze i zaprezentować się przed rodzicami. Dzięki temu spędziliśmy wczoraj miłe, niedzielne popołudnie, czego życzymy wszystkim!
~kompozytor 18-06-2013 20:59
muzyka schodzi na psy. podkład elektroniczny i jakieś tam dukanie jednym palcem. Żałosne nazywać to " robieniem" muzyki...
~jeleniagora 18-06-2013 21:02
to już nie lepiej wysłać dziecko do szkoły muzycznej? byłem, widziałem i aż żal. To jak chwalenie się gotowaniem zupki z proszku.Zrobiłem? zrobiłem. Gorący kubek. Pokolenie "szybkiego nauczania" prawdziwy muzyk uczy się latami aby samemu tworzyć akompaniament a nie takie to coś.
~krissowski 18-06-2013 21:28
zastanawiam się czy te osoby co napisały 2 komentarze wyżej mają coś wspólnego z muzyką? pewnie że ta szkoła to dla nich ma za wysoki poziom:) albo nie mają dzieci i piszą takie bzdury. pewnie jakby w ich czasach była taka szkoła to nie musieliby się szlajać po śmietnikach i trzepakach. a co najważniejsze nie pisali by takich bzdur! Ciekaw jestem kto ich nauczy tak grać w PSM I i II st bo na pewno nie tamci nauczyciele! Zacznijcie krytykować siebie a nie innych! PS.a dlaczego yamaha ma tylu uczniów? A w szkole I i II st zamiast przybywac to uciekaja. Ludzie wycignijcie wnioski!
~mmm 18-06-2013 22:20
Szanowny Panie krissowski . Mój dzieciak uczęszcza da szkoły muzycznej z przyjemnością ( czwarty rok ) , nie bardzo rozumiem pojęcie zwrotu o ucieczkach , taka brednia , kładę to na karb emocji . Chwalę każdą inicjatywę , która uczy dzieci posługiwania się instrumentem muzycznym , wszak muzyka łagodzi obyczaje . Nie jest tajemnicą , że szkoły typu Yamaha raczej zapoznają uczniów z muzyką , niźli kształcą muzyków . I niech tak zostanie , uczmy dzieci obcowania z muzyką na różnych poziomach . Bez napinek .
~mw 19-06-2013 8:10
Gratuluję zdrowego podejścia powyższemu. Nie każde dziecko chce być zawodowym muzykiem i poświęcić temu całe życie, niektórzy chcą muzykować, a nie "robić muzykę" (co to w ogóle za określenie). Metody i cykl nauczania są zupełnie inne w obu szkołach. Rodzice oczekują po obu innych efektów. Porównywanie obu szkół jest bezzasadne. W Jeleniej Górze jest silna tradycja Państwowych Szkół Muzycznych i dokładnie takich występów oczekują słuchacze, to dobrze o nich świadczy, ale jak widać są też inne formy, nie znaczy, że gorsze i z mojej orientacji wynika, że Yamaha z nikim nie konkuruje. Czy nie lepie do PSM ? Odpowiem: o tyle nie lepiej, że np. dziecko chce grać na keyboardzie, nie na pianinie.I to choćby jedna z różnic, których koneser zup w proszku nie dostrzega.
~Łukasz Ł 19-06-2013 10:43
@ ~kompozytor,~jeleniagora (ten sam ip, i godz. więc zapewne ten sam cymbał), dzieciaki dały radę na koncercie, a Twojej tępej facjaty nie widziałem na wstępie, najczęściej ją widzę przy szaletach miejskich, gdzie wykradasz detergenty i przy okazji tam zapewne komponujesz, słabe jest to jak żyjesz, nawet nie masz odwagi się przedstawić, \"cwaniak w necie, f...r w świecie\"
~Łukasz Ł 19-06-2013 11:00
@ ~kompozytor,~jeleniagora (ten sam ip, i godz. więc zapewne ten sam ...), dzieciaki dały radę na koncercie, a Twojej tępej facjaty nie widziałem na wstępie, najczęściej ją widzę przy szaletach miejskich, gdzie wykradasz detergenty i przy okazji tam zapewne komponujesz, słabe jest to jak żyjesz, nawet nie masz odwagi się przedstawić, \"cwaniak w necie, ... w świecie\"
~Rewa 25-06-2013 9:37
Poziom dyskusji jak widzę spadł do szaletu... Pytanie do właścicieli Szkoły Yamaha, a kiedy zatrudnicie jakiegoś nauczyciela od śpiewu??? Przydała by się porządna klasa wokalna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zarząd województwa z absolutorium

Trwa rozbudowa SOSW

Mandat za wypalanie kabli w piecu kaflowym

KD: powrót pociągów międzynarodowych

Działka nad zabytek?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1287
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%