MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Przemysł pogardy. 20 miesięcy po Katastrofie Smoleńskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 10 grudnia 2011, 19:00
Aktualizacja: Niedziela, 11 grudnia 2011, 8:17
Autor: RED
Fot. RED
Głównym grzechem Donalda Tuska jest budowanie swojego sukcesu na podziale narodu, a nie na konstruowaniu jego wspólnoty – powiedział jeleniogórzanin Paweł Zołoteńki. Były urzędnik Kancelarii śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, znany z kadrów filmu „Mgła” przyjechał do rodzinnego miasta na zaproszenie Klubu Gazety Polskiej.

Spotkanie odbyło się w sobotę, w Książnicy Karkonoskiej, gdzie zebrani obejrzeli wyprodukowany przed rokiem film przypominając sobie okoliczności i samą katastrofę rządowego Tupolewa w Smoleńsku, która wydarzyła się dokładnie dwadzieścia miesięcy temu, 10 kwietnia 2010 roku. Nie zabrakło wzruszeń i łez.

Paweł Zołoteńki, który do chwili tragedii był doradcą szefa Kancelarii Prezydenta RP śp. Władysława Stasiaka, podkreślił, że od powstania filmu niewiele w sprawie smoleńskiej się zmieniło na korzyść wyjaśnienia jej przyczyn. Im więcej czasu upływa, tym więcej pojawia się wątpliwości co do oficjalnych komunikatów i ustaleń. Mało tego, propaganda rządzących – posługując się przychylnością mediów – wyśmiewa i kpi z ludzi, którym zależy na ustaleniu tego, co naprawdę wydarzyło się przed 20 miesiącami w Smoleńsku. – To przemysł pogardy – powiedział P. Zołoteńki. Były współpracownik śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego zaznaczył, że film „Mgła” nie był „pro-pisowski”, ani on sam nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Bliskie są mu jednak poglądy polskiej prawicy, a sam film ilustruje marginalizację ludzi, którzy takie przekonania mają, i pracowali w kancelarii prezydenckiej.

Tendencję do budowania podziału społeczeństwa przy wykorzystaniu katastrofy rządowego tupolewa dało się zauważyć już w kwietniu 2010 roku. Teraz ona się pogłębia, co nic dobrego dla kraju nie wróży. – Największym grzechem Donalda Tuska jest budowanie sukcesu politycznego na podziale Polaków w obliczu tragedii, która dotknęła elity narodu, nie tylko działaczy prawicowych, lecz także lewicowych – podkreślił P. Zołoteńki.

Jego słowa poparła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Marzena Machałek. – Rzeczywiście, sondaże wskazują, że wielu Polaków nie chce już mówić o Smoleńsku. To „zasługa” określonej propagandy, która dała się także we znaki przy relacjonowaniu Marszu Niepodległości. Przychylne rządowi media nie pokazały zasadniczego, spokojnego i pełnego powagi pochodu, a skupiły się tna grupce zadymiarzy. Nic zatem dziwnego, że za takich uważa się teraz tych ludzi, dla których tematyka smoleńska jest istotna – zauważyła posłanka PiS.– Pracuję w komisji smoleńskiej i jest coraz więcej faktów, które w sposób zdecydowany obalają dotychczasowe ustalenia dotyczące przyczyn katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku – dodała parlamentarzystka.

Gość Klubu Gazety Polskiej zwrócił też uwagę na szersze tło, jakie ma Katastrofa Smoleńska i jej echa. – W państwie polskim doszło do poważnych zaniedbań bezpieczeństwa lotu Prezydenta RP, a przecież w każdej chwili podobna sytuacja może wydarzyć się na zupełnie innym poziomie i dotyczyć „zwykłych” obywateli, którzy mogą zginąć. Przesłanek ku temu jest sporo – powiedział Paweł Zołoteńki odnosząc się do ostatnich sygnałów o pobłażliwym traktowaniu kwestii niepodległości i ustępliwości ekipy Platformy Obywatelskiej wobec innych krajów Unii Europejskiej i Rosji.

Paweł Zołoteńki długo odpowiadał na pytania z sali. Mówił o swojej pracy jako urzędnika ponad podziałami. – W Sejmie zajmowałem się sprawami obronności i współpracowałem z śp. ministrem Jerzym Szmajdzińskim, wykonywałem dla niego analizy. Po katastrofie poproszono mnie, bym poprowadził Departament Kadr i Odznaczeń w Kancelarii Prezydenta RP. Byłem więc podwładnym obecnego prezydenta Bronisława Komorowskiego – podkreślił. Dodał, że właśnie stawiając na apolityczność, o którą tak u nas trudno, należy budować wspólnotę państwa i społeczeństwa.

W Książnicy Karkonoskiej zastanawiano się także nad kondycją Polski i Polaków w obliczu różnych zagrożeń. Zwrócono uwagę, aby nie dać się ogłupić ślepo wierząc prorządowym mediom i być bardziej otwartym na opinie innych. Podkreślono także, że wszelkie podziały po prawej stronie nie wróżą dobrze. Ale i tak najgorszy jest pogłębiający się konflikt między Polakami, który zarysował się po Katastrofie Smoleńskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Trwa budowa punktu widokowego

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Komentarze (93) Dodaj komentarz

~donald 10-12-2011 19:40
katastrofa katastrofą , dajmy temu spokuj a kaczyńśki na emeryturę...
Smisiu 10-12-2011 19:42
Ten temat został już wyczerpany. Nie ma potrzeby więcej o nim mówić, pisać powieści, kręcić filmów, robić spotkań. Specjaliści sie tym zajęli, powstają raporty. To, że jakaś posłanka jest jedną z osób, która to bada, nie znaczy, ze jej znajomi mają sie tym chwalić na Jelonce. Nie obchodzi to już nikogo poza nimi oraz niedoszłymi jelonkowymi "pseudopolitykami" gadającymi tylko i wyłacznie o tym. Radzę płakać za zmarłymi we własnej rodzinie, a nie za Lechem. I tyle.
~Ja :) 10-12-2011 19:47
a kto to jest ten na 3 fotce w poziomo pasiasty?
~Obywatel 10-12-2011 19:49
Widzę że PiS nie odpuszcza swojego flagowego tematu do podjudzania do nienawiści i szkalowania dobrego imienia ludzi którzy naprawdę chcą dla Polski jak najlepiej w miarę swoich możliwości i przeprowadzając trudne reformy dotykające ubogich by następne pokolenie mogło żyć a nie wegetować w jeszcze trudniejszych realiach niż dzisiaj bez tych reform. Niedługo 13 Grudnia i ciekaw jestem ile będzie na ulicach wielce patriotycznej PiSowskiej młodzieży zwanej "Dorodną Młodzieżą".
~zawiedziony 10-12-2011 19:54
nigdzie o tym nie pisano, nie wiedzialem na jelonce, gdyby byla jakas informacja to na pewno bym poszedl, szkoda
~KrzysiekM 10-12-2011 19:57
To również jest pewna manipulacja podobna do tej, o której mówi autor.ja też mam dosyć słuchania o tragedii smoleńskiej.Szkoda wszystkich ofiar tej tragedii bez wyjątku ale nie jest to a przynajmniej nie powinna to być sprawa polityczna.Nikt nie powinien na niej budować kapitału politycznego.Tą sprawą powinny zając się specjalne komisje,prokuratura,itp. Nie jestem Zwolennikiem ani PO ani PIS.W zasadzie gardzę takimi partiami i polityką, która dosięgła rynsztoku.Społeczeństwo istotnie tą tragedią zostało podzielone a korzyści z tego mają tylko w/w frakcje.My się szarpiemy a "oni""walą na tym tłustą kasę".Polska jak zwykle w naszej przykrej historii jest własnością polityków!Wybrani zostali jako nasi przedstawiciele ale pilnują tylko i wyłącznie własnych interesów.
~KrzysiekM 10-12-2011 20:05
I tutaj jest nasza rola, żeby reagować na taki stan rzeczy i patrzeć im na ręce.Tymczasem jest przyzwolenie społeczne, narzekamy i nic nie robimy a to wróci do nas jak bumerang.dzieje się tak nie tylko w tej "wielkiej"polityce ale również na szczeblach samorządowych.Jesteśmy po prostu okradani.Przykładem lokalnym może być chociażby budowa aquaparku za 40 mln zł z wykorzystaniem budynków po PMPoland a budową a...logicznie takiego samego obiektu przez hotel Jan za kwotę 10 mln zł i to od podstaw czy budowa 10 przystanków SKM za 12 mln czyli z1mln 200 tys zł za każdy.Przecież to są nasze pieniądze.Więc skupmy się lepiej na tych problemach a nie na Smoleńsku.
~kukuryku 10-12-2011 20:05
Ludzie - dajcie spokój z odgrzewanym kotletem smoleńskim. Propaganda propisowska na maksa. I ta flaga z napisem Gazeta Polska - sponsor musiał się zareklamować? I porównywanie katastrofy smoleńskiej do obecnych działań w ratowaniu sytuacji kryzysowej w Europie - masakra. Jak ściskamy ręce Rosjanom - źle! Bo to komuchy!!! Jak poklepujemy ramiona Merkel i Sarkozego - źle!!! Bo chcemy federacji niemieckiej. Pisowska marmolada. Co by obecna władza nie zrobiła -jest BEEEE....
~qwertyy 10-12-2011 20:06
jesli chodzi o ta brzozke, ktora zlamala skrzydlo w wyniku czego rozpadl sie caly samolot to jest bardzo watpliwe. Ladowania w mlodym lesie w Rosji zdarzaly sie juz wczesniej a tak wyglada samolot po takim ladowaniu. Jak widac w calkiem niezlym stanie. http://img803.imageshack.us/img803/1784/70150447.jpg http://img248.imageshack.us/img248/2501/46175900.jpg http://img818.imageshack.us/img818/8440/73481353.jpg
~kukuryku 10-12-2011 20:09
A zobaczcie na fotki po ludziach, którzy przyszli i ilu "chętnych na ochotnika" się zjawiło. Zwerbowani klakierzy, żeby PiS`ek nie mówil do pustych ścian
~pytanie 10-12-2011 20:39
a dlaczego radnego Mroza nie było?
~do qwerty 10-12-2011 20:42
na fotach wyraźnie widać, że samolot obrósł tymi drzewami, ale Ty pewnie wiesz lepiej. Stoi tyłem do wyciętego pasa!
rymcycymcy 10-12-2011 20:50
Nazbyt skrzętnie prowadzone dochodzenie może przynieść zaskakujące rezultaty !!! :) >> http://www.youtube.com/watch?v=C_lHFlzkcEM
~obecny 10-12-2011 20:56
Pan Mróz był obecny
~jelgór 10-12-2011 21:18
wszędzie wpychają się ci gazeciarze z product placement
~j.g. 10-12-2011 21:20
,,Tragedie zdarzają się wszędzie. Możemy doszukiwać się przyczyn, winić innych, wyobrażać sobie jak odmienne byłoby bez nich nasze życie. Ale wszystko to nie ma znaczenia, zdarzyły się i koniec. Musimy zapomnieć o strachu, jaki wywołały, i rozpocząć odbudowę,,— Paulo Coelho Piąta góra
~Milka 10-12-2011 21:31
Radny Mróz już się z PiSowcami nie pokazuje?
~Do j.g 10-12-2011 21:53
Takie tragedie nie zdarzają się wszędzie. Jeżeli nie obchodzi nas jak zginęły najważniejsze osoby w państwie, jeżeli nie wyjaśnimy tej tragedii, to znaczy, że nie jesteśmy godni posiadania własnego panstwa. Tracimy niepodległość, na każdym kroku jesteśmy lekceważeni i ośmieszani. Po wpisach na tym portalu widać, że zasłużyliśmy na to. Kiedy w końcu otrzeźwiejemy?!
~roko 10-12-2011 22:05
70% wpisów to potomkowie komuchów rządzących czerwoną doliną nie mających pojęcia o histori i co to jest patryjotyzm.gady których trzeba było dawno temu przepuścić przez komory gazowe,ale dzięki ubeckiemu zdrajcy dalej zaprzedają ten kraj
~peacemaker 10-12-2011 22:48
wtf? piosiry mogły by dać już spokój zmarłym. Jak nie Maciarewicz ze swoimi teoriami to jakiś inny oszołom. Polacy nie chcą mówić o Smoleńsku bo mają odruch wymiotny słysząc o sztucznej mgle, bombach, odkręconych skrzydłach, modelach matematycznych brzóz i innych wypocinach inteligentnych inaczej popleczników pogrążonego w żałobie i oparach absurdu Jarosława.Nie dociera do Was, że wypadki się zdarzają ? Fakt, ten był szczególnie tragiczny, ale to był wypadek a nie zamach !
~andi2007 10-12-2011 23:19
Pawle Załoteński - kto z kogo robi tu idiotę . To przecież PIS tak działa ,że dzieli naród . Trzeba być idiotą ,żeby pisać ,myślęć inaczej. Czy dla koryta zrobisz człowieku wszystko ?Skąd się biorą tacy ślepi ludzie???????
~s. 10-12-2011 23:42
Kierując się Pokrętną logiką piewców PO powinniśmy zapomnieć o oficerach ze Starobielska, o 1 i 17 września 1939, o "żołnierzach wyklętych", o grudniu 1970, stanie wojennym i setkach innych dat z naszej historii. Jak powiedział jedyny prawdziwy marszałek w naszej historii. Polska to wspaniały kraj, tylko ludzie k....y. Mam nadzieję, że tylko niektórzy.
~Mirek-LLL 11-12-2011 0:04
Największym zwycięstwem mediów pro-rządowych, a tych jest bardzo dużo - jest to, że ludziom znudziło się poruszanie tragedii smoleńskiej - mają odruch wymiotny, ale: 1) Główne dowody pozostały w Rosji. Dlaczego polskirząd tak łatwo zrezygnował z prowadzenia śledztwa razem z rosyjskim, gdy było to możliwe po katastrofie? 2) Nie mamy dostępu do czarnych skrzynek i długo go nie będziemy mieć 3) Przyjęliśmy raport rosyjski, choć w ogóle nie poruszył on kwestii działania Rosjan-kontrolerów lotu i ich dowódców. 4) Nie chcieliśmy pomocy międzynarodowej, m in NATO - a był to samolot wojskowy NATO!!!. 5) Prokurator Pasionek, który wystąpił do Amerykanów o dostarczenie ich zdjęć wywiadowczych (bo takie są też) - został odsunięty od śledztwa, jeszcze mu grożą sankcje 6) Gdyby to spotkało np. p
~errka 11-12-2011 1:50
Od prelegenta z czasów głębokiej komuny różni się tylko laptopem.
~rys 11-12-2011 5:35
Do; 10-12-2011 22:05 | ~roko | - w swej wypowiedzi odwołujesz się do znajomości historii, gardząc ludźmi niepodzielanymi poglądy jako jedynie słuszne i prawdziwe głoszone przez PIS. Twój patriotyzm, przytaczana czerwona dolina, ubeccy zdrajcy czy komory gazowe wynikają z braku zwykłego logicznego zrozumienia zagadnień współżycia społecznego i znajomości historii. Tacy jak ja, to jesteśmy dumni z „czerwonej doliny”, z ówczesnej władzy naszego regionu, która jako pierwsza zdecydowała się na dialog z komitetami strajkowymi. To przełożyło się na okrągły stół i bezkrwawa rewolucje a tę piękna SOLIDARNOŚĆ rozpieprzyli Kaczyńscy. Ja w swym przesłaniu pomimo różnicy poglądów życzę Ci miłego dnia, pomimo żeś mnie w swych zamysłach wysłał do komory......... .
~bk 11-12-2011 8:05
juz mam dosc tego kaczynskiego i tej katastrofy jakby jakas swietobliwosc umaral tak go traktuja bohater narodowy a idzcie jakos codziennie ludzie umieraja w katastrofach pozostawiajac dzieci i jakos o tym nikt nie pisze nie wyplaca milionowych odszkodowac. to przeciez nic ,ze nie maja z czego zyc i gdzie sie podziac....
~Jalonko 11-12-2011 8:32
Szanowna Jelonko, własnie straciłaś wiernego czytelnika.
~ 11-12-2011 8:44
Dlaczego jak jest jakieś wspominanie katastrofy smoleńskiej, to na tym forum zawsze jest pełno komentarzy pełnych nienawiści? Jak nie chcecie o tym słuchać to po prostu nie słuchajcie, nie oglądajcie... Pis nie jest u władzy i nigdy nie będzie, więc po co tyle jadu?
~pero 11-12-2011 9:20
Politycy przestańcie już krytykować się wzajemnie i zacznijcie robić coś dla Nas wyborców. Bawicie się za Państwoe pieniądze i będąc w opozycji nic nie robicie tylko krytykujecie cvo zrobili rządzący. Dość juz tej katastrofy to już wyjaśnione. Teraz my żyjący domagamy się aby pomyślano o nas i to nie w kwesti podnieisenia cen i podatków. Patrzcie nA KRAJE SKANDYNAWSKIE TAM politycy chcą i robią wszystko dla obywateli.
~KrzysiekM 11-12-2011 9:38
ROKO bardzo Cie proszę powiedz mi coś o naszej wspaniałej , pełnej sukcesów historii i wyciągniętych z niej wniosków oraz wytłumacz mi co to jest patriotyzm.Jak powinienem go pojmować.Z góry dziękuję. P.s. Nie pochodzę z komunistycznej rodziny.
~wariatkowo 11-12-2011 10:18
CHOROBA Prezesa na szczęście przenosi się tylko na nielicznych-durni cyników ,nawiedzonych,itd-niepotrzebne skreślić-.Krypa tonie a ci grają na nieszczęściu i uczuciach ludzi.Kocham swoje miejsce na ziemi i ludzi którzy mają tą samą ocenę sytuacji.
~`tralala 11-12-2011 10:22
Wierzcie ruskim w samej Moskwie w celu podwyższenia wyników obecnej partii rządzącej sfałszowano 1.000.000 głosów a Polacy dali takim ludziom śledztwo powierzają śmiech na na sali.
~qwertyy 11-12-2011 10:24
20:42, ten TU154 rowniez wedlug ciebie obrosl drzewkami? Zdjecia pokazuja go zarowno w powietrzu tuz przed ladowaniem w lesie jak i po. Widac np. zlamana jak zapalke sosne i wgniecienia na skrzydlach, ktore jednak przetrwaly cale i to w niezlym stanie. Na pokladzie bylo kilkadziesiat osob, nikt nie zginal http://tinyurl.com/ckc845j
~`tam 11-12-2011 10:37
Gdzie się kłóci 2 polaków tam są 3 racje bhehe
~ 11-12-2011 11:11
To że w śledztwie był bajzel to prawda, ale pisiaki próbują od pewnego czasu przede wszystkim na chama przehandlować Polakom wersję o tym jak to tusk "ma krew na rękach" i "powinien zniknąć z polityki" więc temat umarł śmiercią naturalną - w naciąganej politycznej naparzance skrojonej na potrzeby pisu nikt normalny uczestniczyć nie będzie. PS Podział społeczeństwa - umownie na 30% polskich patriotów i 70% nawozu- funkcjonuje z powodzeniem w środowisku wyznawców jareczka, więc ja bym się na miejscu Państwa prelegentów zastanowił dwa razy zanim sięgnięcie po taki argument.
~Już dość 11-12-2011 11:21
Proszę o usunięcie komentarza z 11.15. Chyba nie muszę komentować, dlaczego. Najwyższy czas postawić zaporę chamstwu!
~KrzysiekM 11-12-2011 11:45
Mirek-LLL.Wybacz bo może urażę Twoje uczucia ale bardziej od wyników śledztwa katastrofy smoleńskiej interesuje mnie wzrost gospodarczy, stabilizacja,miejsca pracy,wysokość podatków, przyszłość moich dzieci.Pan Jarek i inni z pewnością nie mają takich problemów , ja niestety tak i myślę,że Ty również.Więc skupmy się może na tym a o "prawdzie smoleńskiej" dowiemy się w przyszłości.Na to możemy spokojnie poczekać.
~ 11-12-2011 12:01
Ludzie na tym spotkaniu to obraz rozpaczy. Ludzie lemingi. Zmanipulowani przez Gazetę Polską i Rydzyka. Wierzą w te swoje brednie o Smoleńsku i w chorego prezesa. Najgorsze jest jednak to, że oni myślą że mają rację. Bo jak ktoś jest głupi i sobie z tego zdaje sprawę to nie jest jeszcze do końca taki głupi. Jednak jak ktoś w swej głupocie myśli że jest mądry to już jest tragedia. Szczęściem dla Polski jest jednak to, że tych lemingów jest coraz mniej i są coraz starsi.
~miejscowy 11-12-2011 12:06
Nigdy nie będzie dla mnie rzetelną opinia polityków PIS,którzy próbują wmówic ludziom,ze skrzydło TU-154 to kosiarka do ścinania lasów-chaniebne,nikczemne kłamstwo,jak większość wypowiedzi PIS-owców.Dla kariery politycznej wmówią ludziom,że nie są ssakami.
~Polak 11-12-2011 12:07
Temat mgły. Polecam, to jest naprawdę szokujące. http://www.youtube.com/watch?v=8IE6K1NAnW0
~ali 11-12-2011 12:08
http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_mozambickiego_Tu-134_w_RPA POCZYTAJCIE DO KOŃCA I KOMENTUJCIE
~jaga 11-12-2011 12:08
wspolczuje wszystkim tym mlodym ludziom ktorzy nie wiedza co pisza i pewnie nie znaja pojecia patriotyzm. zostali wychowani w systemie liberalnym najgorszym jaki moze w obecnej sytuacji zaistniec.obawiam sie zeby nie otworzyly im sie oczy za pozno. kiedy nic nie bedzie nasza wlasnoscia a czlowiek w polsce bedzie podmiotem pomyslec by sie zdalo jak nie bedzie drzewo mialo korzenia to go w krotkim czasie nie bedzie . no systeiebodnie sie wypowiadac i glosno myslec. co moze wiedziec czlowiek o wolnosci ktoregm wychowal a.
~do ali 11-12-2011 12:09
Stary masz rację identyczny przypadek u nas też to wyjdzie na jaw za 30 lat jak juz nikt nie będzie pamiętał
~wp 11-12-2011 12:34
jaga - a ty w jakim systemie zostałaś wychowana? za PRL-u. wychowanie wynosi się z domu a nie z danego systemu. Taka z Ciebie patrYotka a Polska piszesz z małej litery...
~12:23... 11-12-2011 12:35
Jak już używasz brzydkich wyrazów, to przynajmniej nie rób błędów ortograficznych. Widać, że Twoje myślenie takie, jak Twoje pisanie...
~ 11-12-2011 13:41
Żądam powołania komisji,i do zbadania Katastrofy Gibraltarskiej
~O dwóch takich co okradli ksi 11-12-2011 14:20
Na ósmym zdjęciu cztery osoby usiłują zasłonić twarz. Nie dziwię się.
~Pavlo 11-12-2011 14:43
bylem obecny na spotkaniu i jezeli ktorys z komentujacych bedzie chcial obrazic ludzi obecnych na spotkaniu to zapraszam do polemiki ze mna a nie rzucac inwektywy ogolem. nie bylo was, a komentujecie. nie znacie tych ludzi co byli, a ich obrazacie. czym sobie zasluzylem na takie okreslenia? ze bylem na spotkaniu? ze mam takie a nie inne patrzenie na swiat? to jest powod zeby mnie obrazac? do tych ktorzy to robia: dla mnie byliscie, jestescie i bedziecie dnem!
~dowszystkich 11-12-2011 15:17
nie chem nikogo obrażać ani w ogóle ale zobaczycie że nim się opamiętacie będzie za późno rząd już przgotowuje się do zamieszek bo tak się już nie da żyć w tej naszej polsce. http://zmianynaziemi.pl/forum/przygotowanie-tlumienia-zamieszek-w-warszawie Tutaj macie linka jak rząd sie boi i zakłada w większych miastach syreny to rozpraszania zamieszek...
~socjalista 11-12-2011 15:19
Pavlo >jeżeli ja powiem o tobie że jesteś ograniczony umysłowo to się obrazisz ,a jak lekarz stwierdzi że jesteś i...lem to jest diagnoza ,co.Wiesz czego boi się Jarkat odpowiedzialności za nie umyślne spowodowanie śmierci 91 osób ,dlatego tak wysoko płacą odszkodowania 250 tyś .
~P. Zołoteńki 11-12-2011 15:41
Szanowni, myślę, że powinniśmy trochę uspokoić nastroje, dlatego osoba, która w jakiejś mierze sprowokowała tę dyskusję chciałbym kilka rzeczy wyjaśnić, mam nadzieję, że redakcja puści wszystkie 6 punktów: 1. przyjechałem do Jeleniej Góry na projekcję i spotkanie, bo zostałem zaproszony, znaleźli się też ludzie, którzy mają potrzebę, żeby się spotkać i porozmawiać na różne tematy (bo wbrew pozorom rozmawialiśmy o wielu rzeczach, nie tylko o katastrofie). Moim zdaniem jest to wystarczający powód, żeby takie spotkanie zorganizować. Mamy do tego prawo, tak jak każdy ma prawo organizować spotkanie na dowolny temat.
~P. Zołoteńki 11-12-2011 15:46
3. Dlaczego temat Smoleńska jest ważny? Główną przyczyną katastrofy nie była mgła. Główną przyczyną katastrofy były zaniedbania polskich służb, wynikających ze świadomego obniżania rangi wizyty Prezydenta przez przedstawicieli Rządu. „Po czymś takim długo nikt nie będzie traktował was poważnie”, powiedział pewien dyplomata w prywatnej rozmowie. Okazało się też, że w Polsce nie istnieje coś takiego jak odpowiedzialność polityczna. Można przez zaniedbania doprowadzić do dwóch wielkich katastrof lotniczych i w nagrodę dostać miejsce w Senacie. Co to oznacza dla nas? Że władza może wszystko. Może sprzedać strategiczne firmy, może zniszczyć przedsiębiorcę, jak np. Romana Kluskę, może nie ostrzec przed nawałnicą, w której mogą zginąć dziesiątki ludzi. I nic się nie stanie.
~P. Zołoteńki 11-12-2011 15:48
5. Smoleńsk dla mnie jest ważny, bo zginęli tam moi przyjaciele, ale jeszcze ważniejsze jest zbudowanie silnego, poważnego Państwa, a nie uda się to bez zbudowania poczucia wspólnoty. Czas zacząć rozmawiać. Czas zacząć słuchać innych, ale także nie unikać ważnych tematów. Od zaklinania rzeczywistości lepiej nie będzie, a świat nie toleruje słabych państw. Dlatego jeśli Klub Gazety Polskiej zaprosi mnie jeszcze raz, przyjadę, choć pewnie z innym tematem. Nie musimy rozmawiać wyłącznie o polityce.
~Mima 11-12-2011 15:52
socjalista - jak nie masz do nic do powiedzenia, to nie wysilaj się. Nie mąć w głowach podając nieprawdziwe fakty. Okazuje się, że temat katastrofy smoleńskiej wcale nie jest znany wielu internautom. Ty nawet nie wiesz ile osób zginęło i o czym tu dyskutować? A co powiesz o wypowiedzi jednego z posłów z Ruchu Palikota, że suwerenność to puste słowo? Myślę, że powinieneś przyjść na takie spotkanie z możliwością podyskutowania. Pozdrawiam
~P. Zołoteńki 11-12-2011 15:54
2. Byłem uczestnikiem tych wydarzeń, to co opowiadamy we „Mgle” wynika z bezpośredniego doświadczenia. Każdy może obejrzeć film, jest na youtubie, można też kupić książkę i wyrobić sobie opinię bez pośredników. Moim zdaniem jest to film o państwie, takim jakie mamy dzisiaj, i o potrzebie powrotu do budowania wspólnoty.
~P. Zołoteńki 11-12-2011 15:58
6. Na koniec prośba – pomyślcie zanim obrzucicie kogoś inwektywami. Niczemu to nie służy. Spędziłem w ośrodkach władzy wiele lat, znam politykę jak zły szeląg. Rzeczywistość jest znacznie bardziej zróżnicowana, niż to co pokazują Wam media. Jeśli nie będziecie ciekawi zdania drugiej strony, trudno będzie Wam samodzielnie czy wspólnie dojść do prawdy. A tylko prawda jest ciekawa. Pozdrawiam wszystkich :) Paweł Zołoteńki
~dosocjalista 11-12-2011 15:59
zapomniałeś że w Smoleńsku zginęło 96 a nie 91 osób pomyliłeś się w obliczeniach o jedna porządną Polska rodzinę 1+1+3 Ps.nie wypowiadaj się o rzeczach o których nie masz pojęcia i próbuj być mądrzejszy od samego siebie.
~P. Zołoteńki 11-12-2011 16:04
4. Ale rozmawialiśmy nie tylko o Smoleńsku. Rozmawialiśmy również o potrzebie aktywności obywatelskiej, zrozumieniu dla ludzi o odmiennych poglądach, o potrzebie rozmowy, o budowaniu wspólnoty jeśli nie na płaszczyźnie politycznej – bo o to trudno – to zaczynając od rzeczy małych. Moi sąsiedzi np. skrzyknęli się i zasadzili skwer na osiedlu. Mało? Może, ale od tego się zaczyna. Apolityczności nie ma, bo bez polityki nie ma państwa, ale poza polityką jest wiele innych równie ważnych sfer życia i każdy może znaleźć dla siebie pole do działania. Kiedy rozmawiam z ludźmi zastanawia mnie tak powszechne tutaj poczucie zniechęcenia. Być może to jest przyczyna, dla której jest taki wieli kontrast pomiędzy np. Rzeszowem i Nowym Sączem a Jelenią Górą.
~KrzysiekM 11-12-2011 16:27
panie Zołoteńki.Mam ogromny dystans do tego czym karmią nas media.Bez urazy ale ta ciekawość poznania prawdy zalatuje mi już delikatnie sekciarstwem.Zwłaszcza,że ma być to jedyna i słuszna prawda.A prawda jak dupa-każdy ma swoją.Zgadzam się z Panem,że należy rozmawiać bo jest o czym ale nie ma z kim!Pan wie doskonale, jak mało kto, o co w tym wszystkim chodzi, łącznie z tą całą prawdą.Interesy polityków są rozbieżne z interesami społeczeństwa, to oni manipulują społeczeństwem a ludzie niepotrzebnie się nakręcają, zapominając co jest naprawdę ważne.
~Mamuśka 11-12-2011 16:42
~qwertyy jesteś super. Dzięki za zdjęcia. Może one przemówią do ludzi choć jest niewielka nadzieja, ponieważ na forum jest zbyt wielu, którym zależy na zatajeniu prawdy. Pewnie piszą za obce pieniądze. Pozdrawiam.
~lupa 11-12-2011 16:47
prawda wg PiSu jest taka jak w "Samych swoich": sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie.
~ali 11-12-2011 17:21
powiem wam jedno My Polacy zachowaliśmy się jak ciepłe kluchy oddając całe śledztwo stronie rosyjskiej dam de łeb uciąć, że nawet takie państwa jak Nauru, Tuvalu, Wyspy Marshalla nigdy w życiu by nie postąpiły tak jak nasz rząd a jeśli rząd ma tak daleko i głęboko takich ludzi polityki i samego prezydenta to odpowiedzmy sobie sami na pytanie co MY zwykli szarzy ludzie ich obchodzimy....NIC i tyle w temacie.
~do Mamuśki 11-12-2011 17:59
tu mnie masz. Putin osobiście robi mi przelewy na konto.
~PL 11-12-2011 18:11
Dajmy im w końcu odejść w spokoju. Budowanie kapitału na tragedii innych to po prostu niesmaczne tak delikatnie mówiąc.
~do PL 11-12-2011 18:19
i o to właśnie chodzi dajmy im w spokoju odejśc ale pierw dojdźmy do prawdy bo dusza zabita w niewyjaśnionych okolicznościach nigdy nie zazna spokoju!!!
~ 11-12-2011 18:20
Dobrze że ten cały pis pomaluśku dogorywa. Elektorat wymiera ze starości, młodych jak na lekarstwo, bo młodzież jest coraz lepiej wykształcona. Zostają leśne dziadki, ludzie sfrustrowani, przegrani no i trochę tych co mają fixum-dyrdum.
~qwertyy 11-12-2011 18:29
mamuska masz racje z tym, ze niekoniecznie im placa, rownie dobrze moga miec juz sprane mozgi. Lata ogladania tvnu i tvp robia swoje. Wersja z zamachem nie jest przesadzona nie nalezy jej jednak z gory odrzucac tak jak zrobil to Tusk. Ciekawy wywiad z Kaczynskim udzielony jednemu z portali tydzien temu http://www.youtube.com/watch?v=lObtMQQBawM
~ 11-12-2011 19:16
Głównie wypowiadają się ci, którzy nie chcą juz słyszeć o Smoleńsku, zatem po co tracą tu czas niepotrzebnie? I tak nie zagłuszą tych, którzy jednak chcą znać prawdę, a jest ich większość. Wyjaśnianiem prawdy zajmuje się tylko grupka osób - pozostali mogą zająć się problemami rozwoju gospodarczego.
~s. 11-12-2011 19:33
Jak można zbudować silne państwo jak większość fanatycznych zwolenników PO nie chce do tego dopuścić i tworzy podziały w społeczeństwie. Powiem uogólniając- PIS przez dwa lata rządów zrobił dla społeczeństwa i kraju więcej niż PO przez lat pięć. Wystarczy spojrzeć na wypowiedzi obydwu liderów, Kaczyński mówi z "głowy" - świadczy to o inteligencji człowieka. Tusk czyta - bez komentarza. Wszystkie ataki i paszkwile na PIS wychodzą "odgórnie" i pachołki je rozsiewają w narodzie. W dawnych armiach był ciekawy zwyczaj. Za jej porażkę odpowiadał wódz. W katastrofie smoleńskiej za porażkę kancelarii prezesa rady ministrów odpowiedział... minister obrony. Pociesza mnie fakt, że kiedyś naród dowie się prawdy i obrzuci fekaliami groby możnych i nietykalnych.
~ali 11-12-2011 19:34
i co wtedy będzie jak już dojdą prawdy? Wtedy CI przeciwnicy będą pisać ależ oczywiście my też tak myśleliśmy........
~Miś 11-12-2011 19:48
Ze zgrozą oceniam ,że tylu idiotów umie pisać nie używając swojego mózgu tylko powtarzając zasłyszane z TVN bzdury.Zdecydowanie lepiej by loby dla społeczeństwa gdyby pozostali a...lfabetami. Człowiek ,który nie potrafi samodzielnie odróżnić faktów od fikcji ,dobra od zła ,kłamstwa od prawdy nie jest godny polemiki.Smoleńsk- to nie katastrofa. Smoleńsk to zaplanowana ZBRODNIA !!! ,która cały czas jest tuszowana i fałszowana. Ci co tego nie widzą, nie słyszą, nie rozumieją to bezużyteczne palanctwo!
~peacemaker 11-12-2011 20:08
dzięki Bogu jest w naradzie wystarczająco dużo rozumnych ludzi żeby nie oddać władzy w ręce Jarosława- człowieka gotowego podpalić kraj, wypowiedzieć wojnę sąsiadom w imię własnych chorych ambicji. Nie jestem za Tuskiem ale z dwojga złego wolę nieudolnego premiera niż oszołoma który może popchnąć Polskę w objęcia boga wojny. Do Miś - chcesz zobaczyć palanta- spójrz w lustro. Twoje fanatyczne fobie da się leczyć tylko musisz chłopie chcieć. Będę się modlił za ciebie...
~lysy 11-12-2011 20:27
mis dobrze gada PISowcy mają racje a co było kiedy to kilka lat temu Macierewicz mówił że przy prywatyzacji STOENU były machloje -wszyscy uważali go za głupka a teraz co aresztowania zatrzymania przesłuchania i co nie miał racji? Teraz też się śmieja ale zobaczymy za lat kilka........
~do qwerty 11-12-2011 20:37
Obejrzyj baranie film, ale pewnie i tak nie skumasz.. http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=wyaM8oXuOJg
~Meg 11-12-2011 20:47
łysy - prawdę piszesz
~Altair 11-12-2011 20:54
tak, tak, i pewnie to że Jarek nie wygrał wyborów to też spisek ruskich... każdy kto śmie mieć inne zdanie od pisu nie jest Polakiem, nie jest patriotą za to jest palantem, bezmózgim komuchem - ot język miłości cementujący naród - hipokryci.
ZPKJ 11-12-2011 21:59
http://www.youtube.com/watch?v=PptwqDCXFQI&list=FLn1yM3NhcwfcMK5kyyCH-vA&index=5&feature=plpp_video http://www.youtube.com/watch?v=1dsMrXv0p9A&list=FLn1yM3NhcwfcMK5kyyCH-vA&index=3&feature=plpp_video Naród wspaniały, tylko ludzie k...y.
~anty moher 11-12-2011 22:04
Flaki się przewracają na te gadki o tej tragedii.... I do póki PIS nie dostanie swojej prawdy , którą chce usŁyszeć , a niekoniecznie jest to prawda "prawdziwa" do póty będą chcieli komisji za komisją , aż usŁyszą to co chcą!
~popeo 11-12-2011 22:11
Zaskakująca prawidłowość. Komentujący dzielą od razu społeczeństwo na zwolenników PiS ( to ci co chcą wyjaśnienia przyczyn katastrofy) i przeciwników PiS (którym najbardziej odpowiada cisza i niepamięć). I co ciekawe, ta druga opcja, przeważająca w komentarzach, posługuje sie gotowymi cytatami z GW czy TVN. To wyraźny sygnał, że niezalezne myślenie zastąpione zostało inteligencją typu "kopiuj i wklej". Do tego język pogardy i nienawiści. Wspaniali uczniowie Palikota i Niesiolowskiego. Nie pozostawiają miejsca na dyskusję, bo różnić się przecież można, ale rozmawiać trzeba. Styl i ton ich komentarzy dyskusję wyklucza, a znieważanie obecnych na spotkaniu, jest pozbawione podstaw. Ta droga prowadzi donikąd. Łatwo obrażać, obrzucać inwektywami, a wiedzę zastąpić emocjami. Trudniej myśleć.
~ 11-12-2011 22:17
popeo, a ty skąd skopiowałeś swoje mądrości ? bo gdzieś już to słuszałem
~Iza 11-12-2011 22:20
Jeleniogorzanie zacznijcie zyc w koncu PRZYSZLOSCIA, a tych co zgineli w katastrofie.mozemy sie pomodlic,pamietac...ale nie robic cyrku,z cudzej smierci.Zostawmy zmarlych w pokoju,a zywi niech robia to co najbardziej potrafia...hallo PiS bez rozruby prosze...nacjonalisci -pierniczki wypiekac,"teczowi"moga pomoc sasiadom w pracach domowych..a wiecznie podjarani kibole,dywany za dziekuje wytrzepac!!Alleluja!!
~RP 11-12-2011 23:19
siewcy nienawiści....na szczęście sądzac po frekwencji jest ich coraz mniej...ludzie gdzie to wasze Boże miłosierdzie??????? tylko jad nienawiść złość i nieufność....żal mi was!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~do popeo 11-12-2011 23:23
Ty zrobiłeś dokładnie to samo skopiowałeś i wkleiłeś z organu partyjnego PIS - Gazety Polskiej i niezaleznej.pl. Nie stać cię na samodzielne myślenie i prawidłowy osąd sytuacji. Smoleńsk nigdy nie będzie dla ciebie wyjaśniony, dokąd nie będzie to prawda jaką chcesz usłyszeć. A ty chcesz słyszeć "PUTIN" "ZAMACH". Każda inna prawda będzie dla ciebie nie do przyjęcia. Bo ty chcesz żyć nienawiścią i ta nienawiść tryma cię przy życiu.
~Gościek 12-12-2011 14:47
cyt "ego słowa poparła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Marzena Machałek. – Rzeczywiście, sondaże wskazują, że wielu Polaków nie chce już mówić o Smoleńsku. To „zasługa” określonej propagandy..." Za przeproszeniem po prostu ludzie mają dość już gadania o Smoleńsku m.in. dlatego, że jak pojedyńczym osobom dzieje się życiowa tragednia to nikt tego nie rozdmuch...je a Ziemia kręci się dalej. Po co to rozdrapywać ? W Polsce niestety wiekszość żyje przeszłością a nie martwi sie o przyszłość albo i nawet teraźniejszość ! Brakuje pieniędzy na chleb i rachunki, brakuje pracy to przepraszam ale wybaczcie, że ludzie maja już dość ! Ciekaw jestem czy jak zginie ktoś tragicznie z mojej rodziny czy też tak będą wszyscy "piać". A ponoć człowiek to człowiek i nie ma podziałów na lepszych i gorszych...
~riipi 12-12-2011 15:08
tak tylko PIS jest prawdziwym patriotyzmem reszta ma wszystko i wszystkich w du...
~asd 12-12-2011 17:19
pisałem to już kilka dni temu i teraz powtórzę: proszę, tylko nie o Smoleńsku. ileż jeszcze można tego słuchać? dajcie tym ludziom odejść w spokoju.
~Pamiętamy! 12-12-2011 18:43
Ludzie odeszli (w spokoju?) ale nie zmienia to faktu, że przyczyny tragedii trzeba wyjaśnić! Dlatego, że leży to w interesie Polski, a nie niejakiego asd.
~KrzysiekM 12-12-2011 19:23
Bezpośrednią przyczyną katastrofy były fatalne warunki atmosferyczne-gęsta mgła.To jest prawda, niestety tylko taka skromna, ba...lna.Nie ma innej.Teraz tak pomyślałem,że gdyby sytuacja była odwrotna i w tej katastrofie nie zginąłby prezydent Lech Kaczyński lecz Tusk i Komorowski to czy PiS też zachowywałby się identycznie?Czy ktoś wie?
~asd 12-12-2011 20:50
| ~KrzysiekM | szczerze wątpię, pisowcy mówiliby wtedy o sprawiedliwości. taka to dziwna nacja.
~x 28-12-2011 10:36
o innych tragediach tyle sie nie wspomina gdyz nalezy sie spokojny spoczynek zmarlym. to sie stalo i nie wroci. nikt nie kazal im tam leciec darmowym(za nasze podatki)samolotem, byly spec. pociagi, wiec i bezpieczna podroz. Dosc lamentu PISowcow. Jacza na rzad, ale bedac u wladzy sami tylko siedzieli w Rydzykowym rezimie i nic nie zwojowali. ONI JUZ BYLI I NIGDY NIE BEDA!!!ich polityka to zamkniecie nas i kraju w izolacji klerykalnej i anty europejskiej. prosta droga do Ciemnogrodu i sadowo policyjnego terroru. chca polowe polakow zamknac za niby spisek smolenski. DOSC
~do ~qwertyy 29-12-2011 9:36
Kolego gratuluję trzeźwości osądu. Rzeczywiście nie ma różnicy w zderzeniu z krzakami i młodymi świerkami o średnicy kilku cm a zderzeniu z brzozą o średnicy ok 30 cm. Tak samo jak nie ma różnicy w skutkach katastrofy samolotu lądującego i wytracającego prędkość a katastrofy samolotu z prędkością wznoszenia. Ruscy wiadomo wciskają kit i chcą zatuszować zamach ale nie z nami takie numery. Prawdziwi Polacy, mam nadzieję, że do nich właśnie się zaliczasz są ekspertami w dziedzinie zamachów. Została jeszcze jedna cała tutka więc proponuję wszystkim a zwłaszcza komisji Macierewicza wraz z jej przewodniczącym no i oczywiście sławnymi na cały świat ekspertami z USa by wsiedli w ten samolot i zrobili ostatni eksperyment walnięcia w brzozę. Myślę, że przekona to ostatecznie wszystkich niedowiarków.
~x 6-01-2012 11:40
szerzy sie ciemnota Kaczogrodu. tragedii moglo nie byc gdyby nie wygodnictwo. sorry wiedzac ze kacapskie lotnisko to tor wyscigowy dla furmanek wpakowali sie w duzy i stary samolot, byl przeciez pociag!!!! ale co tam VIPOWIE I TO Z POLSKI POCIAGIEM? podatnicy placa to czemu nie szpanowac samolotem? a to ze brak lotniska to problem poddanych pilotow. ludzie, dajcie spokuj, sami jestescie winni tragedii i braku myslenia przed czasem. dosc placzu nad rozlanym mlekiem. bylo myslec gdy stal na stacji pociag do smolenska. rzygamy juz tym utyskiwaniem i oskarzaniem wszystkich Polakow z bledy wygodnickich ofiar.
~4321 31-07-2012 17:15
Ta...Kaczynski co chwila wyciaga reke do Tuska, prosi sie o spotkania, do Komorowskiego dzwoni codziennie i unizonym tonem blaga o spotkanie...A tak powaznie to w zyciu nie bylo grupy spolecznej ktora tak identyfikuje sie z partia jak ci z PiSem. Ida na noze...brat, syn, ojciec...nie wazne! Nie popierasz to jestes wrog! Jestes z PO to wiadomo, ze nie myslisz! Ze jestes sprzedawczykiem i ruskim agentem. A dyskusje z nimi? Koncza sie argumenty to w 99% przypadkow slyszeysz ze jestes zmanipulowany, ze nie masz pojecia, ze nie wiesz co sie dzieje...Nigdy zaden polityk nie dokonal takich podzialow, nie kwalifikowal ludzi tak negatywnie tylko i wylacznie ze wzgledu na brak zgodnosci z jedynymi wlasciwymi pogladami politycznymi...i tego mu nigdy w zyciu nie daruje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jakuszycach  

Wsparcie od nauczycieli

Przed II turą: wiec poparcia prezydenta Andrzeja Dudy  

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2204
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%