MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Przemęczenie ambasadora

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 18 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 18 sierpnia 2007, 15:40
Autor: Angela
Fot. Angela
Bolesław Osipik zamienia rower na inne środki transportu.

– Zmieniono mi stanowisko pracy – mówi Bolesław Osipik, znany z setek tysięcy przejechanych na rowerze kilometrów. – Jest ono znacznie bardziej wyczerpujące niż poprzednie. Dlatego jestem po prostu zmęczony i stąd pomysł na tak zwane wycieczki z plecakiem – mówi rowerowy ambasador Jeleniej Góry, który od lat, razem z bratem Mieczysławem, na dwóch kółkach promuje stolicę Karkonoszy w Polsce i w Europie.

Bolesław Osipik przesiada się teraz również do autobusów i pociągów, ale z rowerem się nie rozstaje. Pogorszenie się jego stanu zdrowia utrudnia mu promowanie naszego miasta wyłącznie na jednośladzie.
Rower pozostanie nieodzowną częścią jego wycieczek, ale już nie wszystkich. Na spora liczbę z nich wybierać się będzie już autobusami i koleją

Pierwszą już taką wyprawę bracia bliźniacy Bolesław i Mieczysław mają za sobą. Autobusem udali się do Ostrołęki, gdzie promując Jelenią Górę spotkali się z zastępcą prezydenta, który przyjął ich z wyjątkową uprzejmością i docenił pasję. Wzmianka o braciach Osipikach pojawiła się w tamtejszym tygodniku lokalnym.

Bolesław Osipik ma już na swoim koncie 300 tysięcy kilometrów przejechanych rowerem. Teraz na przejażdżki na dwóch kółkach będzie się wybierał ale rzadziej i przede wszystkim wówczas, kiedy będzie miał na to pieniądze.
W planach ma promocje rowerową, pieszą i autokarowo-kolejową. Otwarty jest również na wszelkie propozycje firm, które poza miastem mógłby promować.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

KD zmodernizują szynobusy

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Ćwierć wieku Teatru Maska

Postawią kolejny maszt?

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
353
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%