MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Przemęczenie ambasadora

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 18 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 18 sierpnia 2007, 15:40
Autor: Angela
Fot. Angela
Bolesław Osipik zamienia rower na inne środki transportu.

– Zmieniono mi stanowisko pracy – mówi Bolesław Osipik, znany z setek tysięcy przejechanych na rowerze kilometrów. – Jest ono znacznie bardziej wyczerpujące niż poprzednie. Dlatego jestem po prostu zmęczony i stąd pomysł na tak zwane wycieczki z plecakiem – mówi rowerowy ambasador Jeleniej Góry, który od lat, razem z bratem Mieczysławem, na dwóch kółkach promuje stolicę Karkonoszy w Polsce i w Europie.

Bolesław Osipik przesiada się teraz również do autobusów i pociągów, ale z rowerem się nie rozstaje. Pogorszenie się jego stanu zdrowia utrudnia mu promowanie naszego miasta wyłącznie na jednośladzie.
Rower pozostanie nieodzowną częścią jego wycieczek, ale już nie wszystkich. Na spora liczbę z nich wybierać się będzie już autobusami i koleją

Pierwszą już taką wyprawę bracia bliźniacy Bolesław i Mieczysław mają za sobą. Autobusem udali się do Ostrołęki, gdzie promując Jelenią Górę spotkali się z zastępcą prezydenta, który przyjął ich z wyjątkową uprzejmością i docenił pasję. Wzmianka o braciach Osipikach pojawiła się w tamtejszym tygodniku lokalnym.

Bolesław Osipik ma już na swoim koncie 300 tysięcy kilometrów przejechanych rowerem. Teraz na przejażdżki na dwóch kółkach będzie się wybierał ale rzadziej i przede wszystkim wówczas, kiedy będzie miał na to pieniądze.
W planach ma promocje rowerową, pieszą i autokarowo-kolejową. Otwarty jest również na wszelkie propozycje firm, które poza miastem mógłby promować.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stoi kolej na Kopę

Medale „Nauczyciel Kraju Ojczystego 2019”

Jubileusze małżeńskie

Motocykliści dla Niepodległej

Wypadek przy baniakach  

Tu też świętowali

Będzie kręcone!

Radni KO przeciw kupcom?

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
866
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%